Netoli Karapinaro srities, Turkijoje, centrinės Anatolijos pietinėje dalyje galima išvysti gamtos stebuklą – prieš milijonus metų susiformavusį senovinį vulkaninį kraštovaizdį su penkiais šlako kūgiais, dviem lavos laukais ir ugnikalnių krateriais, aplink kuriuos telkšo daugybė, taip vadinamų – Karapinaro kraterio ežerų.


Geriausiai iš jų žinomi yra du: Dvokiantysis ežeras (turk.k. Meke Dağı) ir Kartusis ežeras (Aci Dağı). Pastarojo ežero centre styro vulkano krateris ir jis atrodo labai žavus, žiburiuojantis švieselėmis naktį – tinkamas iliustruoti gražiausius turistinius lankstinukus. Tuo tarpu pirmojo ežero vandenys yra melsvai žalios spalvos ir sūrūs. Labai primena turkų visur pardavinėjamus mėlynus akmenukus nuo blogos akies.


Šiame sausringame regione abu ežerai yra reikšmingi vandens šaltiniai paukščiams. Šalia Dvokiančio ežero dar yra išlikę senos druskos kasyklos liekanos. Kadaise iš šio ežero buvo išgaunama druska.


Nors šie žavūs Karapinaro kraterio ežerai yra toli nuo turistų lankomiausių vietų, tačiau jiems tikrai verta paskirti atskirą išvyką. Juolab, kad abu ežerus galima nesudėtingai pasiekti turistiniais autobusais iš didžiausių Turkijos miestų. Artimiausias miestas – Konija – yra maždaug už 90 kilometrų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *