Šalia Kauno, Nemuno slėnio kairiajame krante bei vaizdingoje, daubų ir slėnių išraižytoje viršutinėje terasoje, buvusių Raguolių ir Pakalniškių kaimų žemėse, įsikūręs Girionių parkas. Pirmieji želdiniai buvo pasodinti 1960 m. pavasarį, parko projekto autorius – doc. A. Tauras.

Šiuo metu peizažinio stiliaus parkas kartu su Raguolių pušynu, kuris tvarkomas kaip parkas, užima beveik 250 ha plotą. Jis yra vienas didžiausių Lietuvoje pagal plotą ir turtingiausių rūšine sudėtimi parkas, čia galima rasti daugiau nei 250 medžių ir krūmų rūšių bei formų. Parką puošia nemažai paminklinių medžių, pasodintų svarbiems įvykiams ir žymiems miškininkams atminti. Girionių parkas – tai puiki poilsio ir pažintinio turizmo vieta. Prie pat parko glaudžiasi Dubravos arboretumas. Arboretumai yra viena iš botanikos sodų, kuriuose auginami daugiausia sumedėję augalai, kategorijų. Lietuvoje šiuo metu yra tik vienas – Dubravos arboretumas.

Arboretumas pradėtas kurti 1958 m. Dubravos miškų tyrimo stotyje, šalia Kauno esančiame Vaišvydavos kaime. Jis yra išsidėstęs tarp kelių, vedančių į Prienus ir Girionis, 38 ha plote silpnai banguotoje lygumoje. Čia sukaupta ir tiriama per 1000 taksonominių vienetų (botaninių rūšių, porūšių, formų bei kultivarų) sumedėjusių augalų.

Kaip nuvykti?

Keliaujantiems viešuoju transportu reikėtu rinktis Girionių, Šlienavos, Žiegždrių kryptį ir išlipti prie Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos. Nuosavą transportą patogiausia pasistatyti automobilių stovėjimo aikštelėse prie kolegijos arba regioninio parko direkcijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *