Istoriniame Burgundijos regione vyksta kai kas nuostabaus. Kai kas, ko nematėme jau ištisus šimtmečius ir, kai kas, ko galbūt daugiau nematysime niekada. Šalia ramaus, prancūziško Treigny miesto, dabartiniame XXI amžiuje, auga nauja viduramžių pilis.  


Ne, tai ne naujo Holivudo šedevro filmavimo aikštelė. Koks režisierius lauktų 20 metų, kol ji būtų pastatyta? Juk pilis buvo pradėta statyti dar 1999 metais, o darbus planuojama baigti tik 2020-ųjų viduryje. Statybos taip ilgai trunka dėl to, kad Guedelon pilis yra kruopščiai statoma naudojant tik rankų darbą ir viduramžiškas priemones. Dėl to darbo eiga yra labai lėta, palyginus su šiuolaikiniais metodais.

Naują Guedelon pilį buvo nuspręsta pastatyti ant senosios pilies griuvėsių, norint į regioną pritraukti daugiau turistų. Numatoma, kad kai ši pilis bus baigta, aplink ją telkšos vandens grioviai, iš jos į dangų kils šeši įspūdingi bokštai ir bastionai, pasiruošę atremti bet kuriuos, beprotiškai bandančius ją užgrobti, įsibrovėlius.


O kol kas pilis į viršų stiebiasi lėtai, bet užtikrintai, pasitelkiant į pagalbą visą viduramžių išmonę. Sakoma, kad apranga žmonių sąmonei diktuoja, kaip reikia dirbti. Todėl kiekvienas darbininkas, triūsiantis prie Guedelon pilies statybų, dėvi tikroviškus viduramžių aprėdus. Tokia statyba siekiama pilį išlaikyti kuo autentiškesne.


Sunkius akmenis į viršų kelia medinis kranas. Tai iš esmės didelis medinis ratas su skriemulu, kurį du darbuotojai suka aplink centrinį veleną ir pakeliami dideli objektai. Siekiant atitikti dabartinius sveikatos ir saugos reikalavimus, šiame įrenginyje buvo įvesti vienas ar du nedideli pakeitimai, tačiau vis tiek jis sukonstruotas ir naudojamas lygiai taip pat, kaip prieš aštuonis šimtus metų. Viskas pilyje nuo pradžios iki pabaigos statoma ar gaminama naudojant tik viduramžių metodus: stogo čerpės tvirtinamos moliu, kuris kasamas už kelių kilometrų nuo pilies ir į vietovę atgabenamas vežimais. Reikalingus geležinius įrankius statyboms iškala kalviai, o reikalingus indus žiedžia meistrai…


Lankydamiesi pilyje, būtinai atkreipkite dėmesį į koplyčios bokšto stogo skliautą. Tokia sutvirtinimo technika Europoje nebuvo naudojama jau daugiau kaip šešis šimtus metų.

Brangi Guedelon pilies statyba iš pradžių buvo finansuojama Europos Sąjungos, regioninių tarybų ir kai kurių privačių sektorių. Paskutinius dešimt metų, smalsiems ir nekantriems turistams įvedus įėjimo mokestį, ji jau puikiai sugeba pati išsilaikyti. Ir nors mažai dar kas apie šią pilį žinoma už Prancūzijos ribų, bet ji jau dabar gali pasigirti didžiuliu lankytojų skaičiumi. Sakoma, kad 2009 metais ją aplankė daugiau kaip 300.000 turistų. Jei šie skaičiai yra neišgalvoti ir tikri, planuodami ir Jūs ją aplankyti, skubėkite ten anksti ryte. Juk nenorite, kad XXI amžiaus rūbais apsirėdę smalsuoliai aptemdytų tikrųjų pilies ir jos statybų įspūdžių.


Guedelon pilies statyba – tai efektingas reginys! Užsukite ir pažvelkite į jį, jei keliausite Burgundijos apylinkėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *