Curaçao – bet, ne Blue Curacao, nepamirštamos Karibų jūros atostogos.
Apie sala
Curaçao (Kurasao arba Kurašao) – nedidukė, vos apie 450 km2 pločio ir su 160 000 gyventojų sala pietinėje Karibų jūros dalyje, netoli Venesuelos krantų. Sala priklauso Nederlandų antilų salų grupei kartu su Aruba ir Bonair. Salos klimatas idealus atostogaut visus metus – oro temperatura nenukrenta žemiau 25 laipsnių šilumos ir nekyla auksčiau 32, o saulėtų dienų buna virš 350 per metus, o būdingi Karibų jūrai uraganai dažniausiai apeina ją šonu, nepridarydami didesnės žalos.
Curacao, Bonair ir Aruba salų bendra valiuta – antilų guldeinas (guilder). 2 guldeinai – apie 1 eur. Su savim patartina vežtis USD arba CAD, kadangi šiomis valiutomis atsiskaityti galima beveik visur. Tik atsiskaityti už prekes ir paslaugas geriau guldeinais, nes konvertavimo kursas buna ne į turisto naudą (1 prie 1.75). Visur oficialiai už 1 USD duoda 1.8 guldeino.
Rozetės ne Europietiškos, reikalingi Šiaurės Amerikos rozėtes atitinkantys konvertoriai. Patartina turėti priemonių nuo uodų.
Saloje visi šneka vietine kalba – papiamentu ir olandiškai, tačiau angliškai irgi šneka beveik visi, o ispanų ar portugalų kalbos žinios kartais gali praverst taip pat.
Saloje žmonės draugiški, linksmi, visada pasiruošę padėti, net jei jų neprašai.Kartais galima išgirsti pasiulymą įsigyti ,,žolės“ ar kažką rimčiau. Net mikriukų vairuotojai suteiks reikiamos informacijos su malonumu. Gatvėse ir papludimy daug gyvos muzikos, vietinių šokių pasirodymų. Diena aplink praktiškai nėra rūkančių, alkoholio padauginusių žmonių.

Kaip nusigauti
Europoje beveik kasdien į salą vykdomi tiesioginiai skrydžiai iš Amsterdamo su KLM ir Tui avialinijomis. Tai greičiausias (apie 9 val.) ir pigiausias būdas pasiekti salą. Dažnai paieškos programos siūlo skrydžius per Majamį, Nju Yorką. Bet tokių skrydžių trukmė dažniausiai virš paros. Į salą atplaukia daug kruizinių laivų iš viso pasaulio. Iš Curacao oro uosto galima nuskristi į Arubą ar Bonair sala už prieinamą kainą. Skrydžio trukmė apie 30-35 min.
Transportas
Išsinuomoti automobilį parai patartina iškart atvykus į oro uostą (poto išsinuomoti auto galima pigiau su mažesnių užstatų, kuris priimamas grynais), jei gyvenate toli nuo orouosto ar Willemstad miesto, arba rinktis gyvenamąją vietą, kuri siūlo transportavimo paslaugą. Taxi kaina buna apie 40-45 USD į Willemstad apilinkes. Autonuomos punktų saloje pakanka, kaino svyruoja apie 30-35 USD parai, o užstatas neviršija 150-200 USD. Saloje kursuoja mikriukai jų kaina svyruoja tarp 2.5-5 guldeinų už kelionę, priklausomai nuo maršruto atstumo. Rečiau, bet ilgesniais nuotoliais į pagrindines salos vietas kursuoja autobusai. Bilietų kaina apie 1.7-2.2 guldeino. Autobusų stočių Willemstade yra dvi (Punda ir Otrobanda), po vieną kekvienoje miesto pusėje. Priklausomai nuo maršruto, pasirenkama atitinkama stotis. Galima rąsti keltus, kurie nugabens jus į Venesuelą. Keltai į Arubą ir Bonair salas nekursuoja.
Patariu apsistoti pietinėje salos dalyje, kadangi čia ,,gyvesnis,, transportas, didesnė infrastruktūra, geras susisiekimas su sostine, daugiau restoranų, paplūdimių, pramogų.

Salos sostinė – Willemstad
Willemstad – į UNESCO kultūros paveldą įtrauktas miestas. Miestas perskirtas vandens kanalų į dvi dalis, kurias jungia pantominis pesčiųjų tiltas. Willemstad, jaukus mažas miestas, su gražia architekrūra, spalvingais pastatais ir subtyliamiesto kultura sienomis. Mieste yra turgus, kur galima įsigyti lauktuvių, maisto produktų, įvairių rankdarbių, drabužių, o prie prieplaukos esančiame turguje vietinių vaisių, naminio romo,vaistažolių ur užpiltinių, daržovių, žuvies, kurią įsigyti galima tiesiai iš stovinčių laivų su Venesuelos vėliavom, o pageidaujant ją čia jums išdoros. Patarių derėtisarba pasakyti kad per brangu ir eiti toliau, kadangi kartais kaina sumažėja dvigubai. O į žodžius: ,,I give you best price!“ nekreipkite dėmesio. Taip pat iš anksto klauskite kainą, nes dažniausiai vaisiai ir daržovės kainų neturi, ir jų galutinė kaina sakoma ,,iš lempos“. Patariu paskanauti didžiulių avokadų, papajos, mango, melionų.
Aplankykite salos muzėjus. Jūros muzėjuje, kuris randasi tiesiai už žuvies turgaus, sužinosite daugiau apie salą, susipažinsite su jos įžymiais žmonėmis. Jame rodomas video, kuris detaliai nupasakojama Curacao istorija. Miesto centre yra Pašto muzėjus.
Miesto centre randasi valstybinio pobūdžio pastatai, didžiausias jų – Amsterdamo parlamentas.
Patarčiau užsukti į miesto centre esančią sinagoga (įėjimas mokamas), į visas sutiktas bažnyčias.
Beveik kekvienoje gatvėje rasite butikus, firmines parduotuves, įvarių virtuvių restoranus. Dominuoja azijietiška, indiška, itališka. Kekviena gatvelė ypatinga, su savotiškais pastatais, kurie pakeria savo spalvų gama, raštais bei piešiniais ant namų, gelėmis.

Lankytinės vietos, paplūdimiai
Nors sala nedidelė, aplankyti joje yra ką. Jūros akvariume pamatysite flamingo, retas žuvis, delfinus, ryklius ir kitus jūros gyvūnus. Apsilankymo metų išgirsti galima pamokančias gidų istorijas, o dresiruotojai parodo ką sugeba jų augintiniai. Keliuose miesto šiaurinėse dalyse yra urvų su stalagmitais. Saloje daug aloe vera plantacijų, kur siūlomi gydomosios priemonės , vynuogynų, kur galima užsakyti vynų degustaciją, o salos rytinėje dalyje randasi stručių ferma. Į šiaurę nuo Willemstado – laukinių flamingų ežeras. Jame verta sustoti keliaujant su mašina, kadangi autobusai važiuoja retai. O 2 valandas ten tikrai nebus ka veikti, kadangi kartais flamingai ganosi toli nuo kranto. Caracas įlankoje, netoli Jan Thiel pusiasalio, stovi senovinis fortas, kuriame dar yra patrankų, liudijančios forto gynybines funkcijas. Ispudingas vaizdas atsiveria nuo jo viršūnės į visą įlanką. Šalia yra keleta nardymo įrangą nuomojančių punktų, iki čia kursuoja autobusai.
Paplūdimių yra nemažai, oficialiai apie 25, bet kartų su ,,laukiniais“ jų žymiai daugiau. Pagrindiai paplūdimiai yra salos pietinėje pakrantėje. Populiariausias, didžiausias ir labiau laikytinas yra Mambo, kuris jungiasi su kitais mažesniais (Hemingway ir Cabana). Jame yra pramogos, vaikų aikštelė, barai, užkandinės, restoranai, nardymo punktai, jūros akvariumas. Įejimas ir gultai mokami (3.5 +3.5 guldeinų). Bet jei ateisite į paplūdimi nuo 16 val., mokesčiai netaikomi. Paplūdimiai, kurie priklauso viešbučiams (Cabano) yra brangesni.
Daugiau nuotraukų ir informacijos api paplūdimius asmeniniame tinklaraštyje:
http://www.travelpod.com/travel-blog-entries/foolfoot/12/1487173316/tpod.html

4 thoughts on “Kiurasao: Curacao – Karibu juros perliukas”
  1. Video nerodo 🙁
    Aš panašiame buvau pietų Ispanijoj, aišku ten nėra nieko autentiško, bet vistiek labai patiko.

  2. Ačiū už komentarą! Na, šis miestelis, pagal viską, sudarytas iš autentiškų pastatų ir daiktų.

    Pataisiau video nuorodą!

  3. Visai įdomu būtų realybėje pažiūrėti. Dėl video- net galva apsisuko bežiūrint- kai filmuojate geriau sufokusuoti ant objekto ir tik tada jungti funkciją filmavimas, o jei jau norima parodyti viaą panoramą, tai tiesiog sukti lėtai )

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *