Austrijos Tirolis su futbolo atgarsiais (I dalis)

 Pasiilgom kalnų, tarpeklių ir sraunių upių. Beveik be žodžių, telepatiniu būdu su vyru nusprendėme- Austrijos Tirolis.  Vieta, su neišsemiamomis galimybėmis bastytis kalnų takais, žvilgsniui klajojant kalnų viršūnėmis ir pievose išbarstant mintis apie kasdienius darbus. Kur tapsenant jaukiomis mažų miestelių gatvėmis pagrindinis rūpestis - kokį pyragėlį nusipirkti prie kvapnios kavos puodelio.   

 Svajonės turi pildytis, kad atsilaisvintų vieta naujoms. Lankant Melko vienuolyną vis neužsukdavome į Melko miestelį. O dabar yra galimybė tai padaryti ir net jame pernakvoti.

Dėliojant maršrutą labai padėjo  puikus Tirolio puslapis https://www.tyrol.com/. Puslapis tobulas – begalė maršrutų mėgstantiems vaikščioti, pramogoms su vaikais ir be, slidinėtojams, kopinėtojams, dviratininkams, mėgstantiems vandens telkinius, krioklius, tarpeklius ir t.t ., ir t.t. Plius interaktyvus žemėlapis, kuriame galima pasirinkti mėgstamą užsiėmimą ir gauti nurodytus taškus, kur tuo galima užsiimti.  Visko tiek daug, kad Tirolyje galima apsigyventi keliolikai metų.

Kažkodėl vis delsiau su nakvynės paieiškomis. Intuicija miegojo. Suisigriebiau tik kovą ir susiduriau su baisiai įtemptu užimtumo grafiku. Nors šiuose slėniuose  daugiausia turistų žiemą (aplink daugybė slidinėjimo trasų), tačiau ir vasarą čia grynas anšlagas  (vasarą čia ne mažiau gražu ir gerokai pigiau). Apsistoti ilgesniam laikui nusprendžiau Fugen kalnų kurorte. Vieta sudarytam planui  strategiškai labai gera, be to šalia esančiame miestelyje degalinė su dujomis  (mums tas aktualu).

Kas važiuoja su dujomis  - Austrijos degalinių žemėlapis https://www.mylpg.eu/stations/austria#map  Tirolyje. Mums labai pravertė, nes čia jų nėra labai daug. 

Ieškojau apartamentų keturiems.  Nusiunčiau daugybę užklausų https://www.vacation-apartments.com ir https://www.fewo-direkt.de  (ten siunti laiškus tiesiai šeimininkams).  Pirmą dieną  atsakymų sulaukiau tik vieno kito. Paskui pradėjo eiti atsakymai, kad jau vietų nebėra, o ir daugumos pasiūlymų kainos buvo didokos.  Radau vieną puikų variantą, tačiau jau vakare, atsakant į mano antrą laišką parašė, kad viskas, jau rezervuota kitiems.  Turėjau dar porą variantų, bet niekaip negalėjau sulaukti  atsakymų, kad  rezervuos vietas.  Tada puoliau į booking. Rezervavau vienus apartamentus, nors booking rodė didesnę kainą, negu per vacation - apartments sistemą. Ir kitą dieną gaunu iš jų atsakymą, kad gaila, bet kažkas pasistengė per booking. Cha, mano čia darbas, taip ir prisipažinau. Labai gražu iš jų pusės-laiške atrašė, kad galim atsisakyti booking užsakymo ir tada liks mažesnė kaina, kaip ir buvo atrašyta.  O mažesnė beveik 100 eurų.  Tik paprašė avanso, bet tai smulkmena.

 Tokia pati situacija pasikartojo ir ieškant nakvynių Melke (tik paskui supratom kodėl).  Ir net Čekijoje, kur  pakeliui dažniausiai nakvojam Vresinos miestelyje, mums jau žinomame pensione. Tačiau šįmet, pabandžius užsisakyti nakvynę prieš tris mėnesius atsakė, kad vietų neturi - jų apylinkėse kažkokia šventė.   Va tai tau. Vėl lendu į booking- akurat- Vresinoj nakvynių  nėra – jokių. Randu kažkokį variantą Bohumin miestelyje.  Bus gerai, kaina tinkama, su pusryčiais. Pusryčiai labai gerai tarpinėse nakvynėse, nereikia sukti galvos dėl maisto.  Pagaliau visi darbai atlikti.  

  1 diena

  Europoje siautėjo futbolo čempionatas, o mes ruošėmės kelionei.  Ilga diena lekiant Lenkijos keliais.  Kiek užtrunkame tiesVyškuv dėl kelio remonto, bet  vis tik judame.   Kelio „buterbrodas“ ten atitinkamo storumo – įdomu stebėti darbus- per langus beveik televizorius.  20180706_160007

  Pusryčiai, pietūs kaip ir priklauso.  Kažkurioj priešpaskutinėj Lenkijos degalinėj pasipildom kuro. Šalia kioskelyje siūlo vinjetes. Kainos vos ne dvigubos – plėšikai, apsieisim. Pagaliau kertam Čekijos sieną.  

  Bohumin- kiek kartų pralėkta pro šalį – pavadinimas ir tiek. Įvairuojam į reikalingą mums gatvę, bet pensiono „Tago“ niekaip negalim rasti.  Tenka pasiklausti  tuščioje kavinėje nuobodžiaujančios mergaitės. Pasirodo, mūsų pensionas iš kiemo pusės. Ten pat apačioje ir alaus baras. Įeinu, atrodo, per reikiamas duris, bet laiptinėje kažkokios alaus bačkos, toliau aukštuose visos durys uždarytos. Ieškom pagalbos bare ir randam. Į uždarytas duris reikia belsti- paskutiniame aukšte už uždarų durų laukia šeimininkai.  Greit apsiforminam, sumetam daiktus į kambarius. Kambariai paprasti,  bet pernakvoti tinkami.   Gerai, kad baras vietoj -  alus ir vakarienė garantuoti.  Protingas  marketingas - barmenė ateidama visą laiką atsineša kelis bokalus alaus- nesvarbu, kad niekas neprašė, vis tiek pakeliui  išdalina. )) Ir taip pažymi kiek bokalų išlenkta. 

20180706_200840

P1530724

P1530726

Kol dar nesutemo, reikia  apžiūrėti miestelį. Netikėtai jaukus ir simpatiškas. Naujai renovuoti namai. 

P1530730

P1530736P1530740Beveik tuštutėlės gatvės nuveda iki simpatingos geležinkelio stoties. Įkišam nosį į vidų. Laukimo salėj suoliukai tarsi senajame vagone.

 P1530742

P1530752

 Fontanas miesto aikštėje neveikia, tačiau gėlės bujoja visu gražumu. Raudonų plytų gimnazija, bažnyčia .  Akis džiugina spalvingi namukai. Kaip gerai, kad nėra tos baisios pilkos spalvos, kurią kažkodėl pamėgo mūsiškiai -namai panašūs į laidojimo rūmus tampa prestižo reikalu.

P1530762

P1530767

P1530771

Bet užteks vaikštinėti- futbolas jau prasidėjo- iš mūsų pensiono salės su dideliu ekranu,  girdisi žiūrovų balsai. Turim du futbolo fanus.  Indivudualistai nesirenka masinės veiklos vietų. Vyras ir draugė įsitaiso skirtinguose kambariuose- kiekvienas prie savo televizoriaus.  Brazilija- Belgija. Laimi Belgija. Dieną prancūzai sausai nugalėjo Urugvajų.

2 diena

Pusryčius užsisakėm  aštuntai.  Salėje, kur vakar lankytojai  žiūrėjo futbolą, pasitiko apsimiegojęs šeimininkas. Tačiau stalas jau padengtas.  Ir prasideda maisto šventė.  Atkeliauja mėsytės sumuštiniams, vos ne pusmetrinės virtos dešrelės. Būtų ir jų pakakę, bet iš paskos skuba garuojantis omletas. O prie kavos dar ir karštutėlis štrudelis.  Vien dėl pusryčių  apsimoka čia užsukti. )))P1530785

 P1530791

Kelių lipduką nusiperkam tik antroj degalinėj- pirmoj prašė grynų. ))

 Čekiją pralekiam, jau ir Austrija šalia, betgi pakeliui nusipirkom dėželę abrikosų. Gundantis kvapas nugena į paskutinę degalinę prie sienos. Nusiplausim. Persikai su kava tinka – perkandi ir sultys žliaugia per smakrą.

 Vingiuojame Vachau slėniu. Neatleistina, bet iki šiol nelankytas Durnstein. Stebuklingai atsilaisvina vieta stovėjimo aikštelėje. Turistų daug, bet tai nė kiek nesumenkina romantiškų vaizdų, atsiveriančių miestelio gale į lėtai savo vandenis plukdantį Dunojų.

20180707_145620

P1530796

P1530800

P1530801

P1530812

Ore plevena abrikosų kvapas ...Abrikosų likeriai, džemai, ledai.... Įdomu, ar abrikosų kvapas pasiekia virš miestelio dunksančius pilies griuvėsius. Turbūt ne. Pasakoja, kad ten buvo kalintas Ričardas Liūtaširdis.

P1530858

Net nenustembi tokiam romantiškam  miestelyje pamačius švenčiančius vestuves. Ir rąstą pjauna kaip pas mus.

P1530806

P1530808

 P1530815

P1530817

Laipteliais senu tuneliu nusileidžiame iki upės. 

P1530819

Dangaus žydrynėje paskęsta  žydrasis bažnyčios bokštas.  Tarsi atskilęs dangaus gabalėlis. Einame tolyn ir vis atsisukam pasigėrėti.  

Booking.coms
storyLazyload();