Iš tolo primena tankų mišką. Bet priėjus arčiau pastebite, kad liauni medžiai – tai tik keistos formos akmeniniai stulpai, dengiantys plačią teritoriją, kurių viršūnės stiebiasi aukštai į dangų. Todėl vietiniai žmonės vietovę pavadino „Shilin“, ką išvertus reiškia „Akmenų miškas“. Sakoma, kad pats nenuvykęs ir nepamatęs viso šio grožio, negebėsi susidaryti vietovės įspūdžio net ir turėdamas pačią lakiausią vaizduotę.


Luanos akmenų miškas yra susiformavęs Junano (Yunnan) provincijoje, netoliese jos sostinės Kunming‘o. Nuvykę apie 80 km. į pietryčius nuo šio „Amžinojo pavasario miesto“, sutiksite daugybę keistų „Akmenų miško“ formų – klintinius bokštus. Stulpai yra susigrupavę pagal dydį. Siekiantys net 30 m. aukštį yra susibūrę į grupeles po šimtą, o kiti – išdidžiai rymo vieniši. Vietomis tarp jų telkšo vanduo, o kitur grotos ir vingiuoti koridoriai. Retkarčiais atrodo, kad kiekvienas tarpusavyje kovoja dėl keisčiausio ir gražiausio akmeninio stulpo titulo. Vieni panašūs į kalavijus, kiti į žmones, žvėris ir paukščius, o treti net budistų šventyklas. Vaizduotei nėra ribų ir ji taip įsiaudrina, kad neatskirti, kas čia realybė, o kas tik iliuzija.

Luanos akmenų miškas – vienas nuostabiausių gamtos meninių kūrinių, padovanotų žmonijai.


Žvelgiant į  „Akmenų miško“ jūrą, savaime peršasi klausimas, o iš kur visa tai? Kaip gamta sugebėjo tai sukurti?

Jau seniai daugelis pasaulio mokslininkų bando įminti šią mįslę. Spėjama, kad prieš kelis šimtus milijonų metų šioje vietoje tyvuliavo plati jūra. Laikui bėgant, vykstant geologiniams pokyčiams, siaučiant stichijoms ir pasauliui evoliucionuojant, jūra pamažu išnyko ir liko jos dugne „Akmenų miškas“ – nuostabus ir keistas gamtos darinys.

Vietiniai gyventojai turi kitą paaiškinimą, tokiam unikaliam „Akmeninio miško“ atsiradimui. Legendoje pasakojama, kaip seniai seniai, siekdamas užtvindyti dirbamas Luanos žemes, piktasis pabaisa Asabe savo stebuklingąja lazdele norėjo perkelti akmenines uolas į tokią vietą, kad jos sutrukdytų Nanpano upei tekėti sava vaga. O Sani genties didvyris, išgirdęs šią žinią, stojo į kovą su pabaisa. Asabe buvo nugalėtas ir sprukdamas paliko išjudintas uolas – „Akmenų mišką“. Taip čia ir susikūrė šis miškas.

Tarp tokių akmeninių stulpų vingiuoja siaurų takelių labirintas. Kai kur yra tiltai: žmonių sukurti arba natūralūs.


Akmenų miške yra 8 nuostabiausios vietovės, kurias būtina aplankyti. Tai Didysis ir Mažasis akmenų miškas, Naigu akmenų miškas, Didžioji ir Mažoji Zhiyun grota, Qingfeng grota, Ilgasis ežeras, Mėnulio ežeras, Pasakų ežeras, Feilong kriokliai.

Aplink Akmenų mišką gyvena darbščių ir drąsių žmonių gentis – Saniai. Kasmet birželio 24 dieną jie rengia Fakelų šventę su dainomis ir tradiciniais „Mergelės Axi šokiais mėnesienoje“, į kurią suplūsta didelė masė lankytojų ir miškas atgyja.

Vietiniai gyventojai sako: „Aplankę Kunmingą, bet nepamatę Akmenų miško – jūs veltui išeikvojote laiką“. Akmenų miškas – svarbiausia Junano provincijos lankytina vieta Kinijoje.

Kaina: CNY 175 (gali kisti)
Kelionėje po parką užtruksite: ~ 2 valandas
Darbo laikas: nuo 08:30 iki 18:00

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *