Hay-on-Wye – tai ne paprapstas mažas miestelis Anglijos ir Velso pasienyje – tai knygų rojus Žemėje, kur įsikūrusi didžiausia panaudotų knygų parduotuvė.


Hay-on-Wye kaip „knygų miesto“ istorija prasidėjo 1977 metais per „Melagių dieną“, kai bibliomanas Ričardas Būfas (Richard Booth) paskelbė Hay-on-Wye nepriklausoma knygų karalyste, o save jos monarchu. Tą pačią dieną į Tarptautinį Teisingumo Teismą Hagoje, buvo išsiųsti naujos karalystės atstovai, o miesto krantus skalaujančią upę pradėjo patruliuoti ginkluoti laivai. Nuo tada Hay-on-Wye miestelyje susikūrė turistinė industrija, paremta knygomis ir dabar kasmet į miestą atvyksta tūkstančiai lankytojų, ieškančių kokios nors jiems reikalingos knygos.


Prieš Ričardui Būfui įsteigant knygų parduotuvę, Hay-on-Wye buvo lėtai mirštantis miestas su mažiau nei 2000 gyventojų, be realios ekonomikos ar žymesnės vietinės įmonės. Hay-on-Wye karalius čia atidarė savo pirmąjį knygyną 1961 metais, ir per kelis ateinančius metus, kiekvieną įmanomą miesto pastatą užildė knygomis, neaplenkiant senų dirbtuvių, koplyčios ir net Hay pilies.


Dabartinė Hay-on-Wye metinė apyvarta yra daugiau nei 1 milijonas knygų. Priešingai nei kiti prekiautojai, Būfas nesutelkia dėmesio į vieną vienintelę sferą – jis superka visokių rūšių knygas, manydamas, kad visos knygos yra vertingos ir kam nors pasaulyje reikalingos. Todėl bibliomanai iš viso pasaulio atvyksta į Hay-on-Wye dėl didelio knygų pasirinkimo ir žemų jų kainų.


Kadaise mirštantis miestelis Hay-on-Wye dabar yra klestintis turistinis miestas kurio dešimtadalis gyventojų dirba knygų versle ir vietinėse įmonėse orientuotose į čia atvykstančius knygų beieškančius turistus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *