Haw Par Villa, taip pat žinoma kaip Tiger Balm sodai (Tiger Balm Gardens) tikriausiai yra viena keisčiausių turistinių vietų Pietryčių Azijoje, o gal ir Singapūre.


1937 metais broliai Aw Boob Haw ir Aw Boon Par, įrenginėdami šią vilą, sustatė joje daugiau nei 1000 statulų bei virš 150 dioramų, įkvėptų kinų folkloro, istorijos ir mitologijos. Ši vieta netrukus tapo traukos centru žmonėms, vertinantiems Kinijos kultūrą. Nors Haw Par Vilos teritorijoje daug erdvės, bet jos visada pristigdavo dėl gausybės žmonių, fotografuojančių keistai atrodančius eksponatus ir  vaikų, lakstančių aplink su balionais.


Tai buvo beveik prieš 20 metų. Dabar keisčiausias Singapūro teminis parkas stypso beveik vienišas.
Jei ši vieta ir prarado savo žavesį, tai nereiškia, kad jos neverta aplankyti, ypač besidomintiems neįprastomis pasaulio lankytinomis vietomis, kinų mitologija. Vila gali nustebinti bet kurį lankytoją. Joje tiesiog gausu iššaukiančių statulų: pvz. moters, žindančios savo įtėvį,


ginkluotų beždžionių ar milžiniško krabo su žmogaus galva.


Kitiems  visos šios statulos gali pasirodyti labai keistomis. Kaip dešimt Pragaro ekspozicijos etapų, sukeliančių šiurpą ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Pagal Kinijos mitologiją, prieš pakliūnant į dangų, žmogaus siela turi pereiti per dešimtį teisiamųjų sprendimų, o Haw Par Viloje labai išsamiai ir ekspresyviai atvaizduoti šių teismų sprendimai. Galime užtikrinti Jus, kad jie tikrai nesukelia pasigėrėjimo ir susižavėjimo.


Vykdami į šią vilą neimkite savo vaikų, jei negebate paaiškinti vaikui neįprastų, dar jo amžiui nesuprantamų reiškinių, nes daugelis skulptūrų gali juos šokiruoti, kaip pvz  senas vyras, čiulpiantis moters krūtį ar žmogus, bemaudantis kraujo baseine…


Dedamos didelės pastangos sugrąžinti vietovei buvusią šlovę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *