Gouliang tunelis Kinijoje, vingiuojantis Taihang kalnynu, Huanio provincijoje, jau kuris laikas yra tapęs kontraversišku turistų traukos centru.

Guoliang tunelio statyba

Iki pat 1972 metų atokų ir kalnais iš visų pusių apsuptą Guoliang kaimą galima buvo pasiekti, tik keliaujant siauru pėsčiųjų takeliu, išskaptuotu kalno šone. Atvirai kalbant, kaimas buvo tiesiog atskirtas nuo likusio pasaulio. Su tokia padėtimi negalėjo susitaikyti judėjimo laisvės trokštantys kaimo gyventojai ir netrukus įvykdė beveik neįmanoma darbą –  kalne iškirto kelią – Guoliang tunelį.

Guoliang tunelio statyboms vadovavo tuometinis kaimo seniūnas Shen Mingxin. Jis akylai prižiūrėjo, kad kiekvienas gyvenvietės narys, kuo nors prisidėtų prie projekto vykdymo. Patys gyventojai aktyviai ėmėsi pardavinėti vaistines žoleles ir netgi savo ožkas, siekdami gauti lėšų, kad įsigytų tunelio kasybai reikalingus įrankius. O jais galiausiai apsirūpinus, 13-os žmonių grupelė pradėjo sudėtingas statybas.


Prireikė net penkerių sunkaus darbo metų ir net kelių aukų, kol tunelis buvo išraustas ir  1977 metais gegužės 1 d. atidarytas. Gouliang tunelis dabar driekiasi Taighan kalnu apie 1.200 metrų. Jo plotis yra 3.6 metrai, o aukštis – 4.5 metrai ir vairuotojams nekeliantis jokio džiaugsmo. Prasilenkti dviems mašinoms kelio viduryje – be galo sunku. Tačiau kalno šonuose yra iškirsta apie 30 langų, kad šviesa patektų į vidų. Kai kurie mano, kad šiuos langus išskaptavo statybininkai, kad galėtų išmesti statybinę skaldą. Kad ir kaip ten būtų, tikroji langų atsiradimo priežastis yra nežinoma.


Guoliang – vartai į pasaulį


Kinijos vyriausybei pagaliau nusprendus įsileisti turistus į šalį, Guoliang kaimas netrukus išgarsėjo, tapo žinomas ir populiarus tarp turistų. Į vietovę, kuri iki tol retai sulaukdavo svečių, staiga ėmė pūsti tūkstančiai lankytojų. Ir visa tai dėka Guoliang tunelio.


Nors eismas šiuo tuneliu nėra intensyvus, kelionė juo gali būti tikras išbandymas visiems nepasiruošusiems. Žinoma, jis nėra toks pavojingas kaip „Mirties kelias“ Bolivijoje, bet turi savo žavesio ir žadina pojūčius adrenalinu. Guoliang tunelyje yra keli labai atviri ruožai, kur nėra jokių apsaugos sienelių, o už borto slypi vien „saldi” praraja. Be to, dėl neilgos tunelio atkarpos, jis yra atviras pėstiesiems. Kadangi dėl staigių kelio vingių vairuotojai ne visada gali laiku pamatyti keliautoją, tai tik dar labiau paaštrina ir taip pavojingą situaciją.

Nepriklausomai nuo to, ar jūs nuspręstumėte keliauti tuneliu pėsčiomis ar juo važiuoti, aukščio fobijų turintiems žmonėms jokiais būdais nerekomenduojama žiūrėti pro tunelyje iškirstus šoninius langus. Už jų slypi vien tik nerimą keliantis skardis, o tai gali žmonėms sukelti klaustrofobijos ar panikos priepuolį.

Iš kinų kalbos išvertus, šio tunelio pavadinimas reiškia, kad tai kelias, kuris netoleruoja klaidų. Matyt, kad ne be reikalo jis taip pavadintas.

Gouliang kaimas

Nors Guoliang kaimas kasmet sulaukia tūkstančius lankytojų, jis vis dar yra labai mažas. Jame stovi maždaug 80 namų, kuriuose gyvena apie 320 nuolatinių gyventojų. Būtinai užsukite į šį kaimą, jei kada nors lankysitės Huanio provincijoje.


Tiek tunelis, tiek pats kaimas suteiks jums daug įspūdžių, kurių nepamiršite visą gyvenimą. Guoliang kaime viskas padaryta iš akmens – nuo namų iki tiltų, dubenėlių bei kėdžių. Jį supantys kalnai yra nuostabūs. Čia plyti nacionalinis parkas, kuriame nutiesti modernūs pasivaikščiojimo takai bei tiltai, leidžiantys keliautojams pasimėgauti natūraliu vietovės grožiu.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *