Šiaurės rytų Indijos gilumoje, vienoje drėgniausių Žemės vietų, tiltai nėra statomi – čia jie auga.

Pietinės Khasi ir Jaintia kalvose šilta ir drėgna. Čia  tekančių upių ir kalnų upelių šlaituose  auga Indijos kaučiukmedžio rūšis, pasižyminti neįtikėtinai tvirta šaknų sistema.

Šis Ficus elastica augalas iš viršutinės savo kamieno dalies leidžia daugybę antrinių šaknų, kuriomis gali įsitvirtinti ant didžiulių upės kranto riedulių ar netgi viduryje pačių upių.

Šalies Meghalajos regiono War-Khasi gentis jau seniai pastebėjo šį medį, pamatė jo galingas šaknis ir ėmė jas naudoti kaip tiltą pereiti į kitą upės krantą. Dabar, norėdami keliauti po daugybės upių regioną, jie paprasčiausiai išaugina savo tiltus.

Kad kaučiukmedžio šaknys augtų reikiama kryptimi Khasi gentis panaudoja betelio palmės kamienus, kurie perskeliami išilgai pusiau, išskobiami ir naudojami kaip šaknų krypties orientavimo sistema.

Plonos, švelnios kaučiukmedžio šaknys, dėl palmių kevalo negali kerotis į šonus ir auga tiesiai. Pasiekusios kitą upės pusę, paliekamos, kad įsitvirtintų į gruntą. Po tam tikro laiko tarpo susidaro tvirtas ir gyvas tiltas.

Tiltai, kuriais gali vaikčioti žmonės, susiformuoja per 10-15 metų. Kai kurie iš jų siekia daugiau nei 31m ilgio ir  yra itin stiprūs. Tokie stiprūs, kad gali išlaikyti daugiau nei penkiasdešimt žmonių vienu metu.

Kai kurie įsišakniję tiltai, kuriuos kasdien naudoja Čerapundžio apylinkių kaimų gyventojai, yra daugiau nei 500 metų senumo ir jie vis dar yra gyvi. Tiltų augimas nesustoja, laikui bėgant jie tik tvirtėja.

Vienintelis pasaulyje toks įsišaknijęs ypatingas tiltas pavadintas „Umšiango (Umshiang) dviaukščiu įsišaknijusiu tiltu“ yra sudarytas iš dviejų tiltų, kabančių vienas virš kito.

Šiuos tiltus iš naujo atrado Denis P Rayen iš Čerapundžio atostogų kurorto (Cherapunji Holiday Resort). Dėka Denio, vietos gyventojai buvo supažindinti su galima šių tiltų verte, todėl nesunaikino jų įrenginėdami plieninius tiltus.

Kas dar? Šiuo metu yra auginamas naujas įsišaknijęs tiltas ir turėtų būti paruoštas naudojimui po dešimtmečio.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *