Sveikučiai. Keletą žodžių ir foto iš kelionėlės Kražantės upe. Plaukėme nuo kelio tilto Kelmė-Mockaičiai iki santakos su Dubysa. Atstumas apie 10 km. Gryno plaukimo trys valandos. Veiksmas vyko 2007 08 05
Trumpas aprašas:
Komanda: aš, kaimynėlis Laimonas ir anūkėlis Tobis. Rytas išaušo su gausiu rūku, kuris greitai išsisklaidė ir paliko tik saulutė. Starto vietoje nudžiugino aukštas vanduo ir stipri srovė (keletą savaičių gausiai lijo). Kliūtis viena-nukrites beždžionių tiltas prie Burbaičių piliakalnio. Vienas tramplynas, susidares upei tekant per didelių akmenų sangrūdą. Srovė visą laiką stipri (dėl aukšto vandens), gausu didesnių ir mažesnių rėvų…žodžiu, lekiam su vėjeliu :)…jėga. Praeitą vasarą šią atkarpą plaukėme sausmečiu, tai laivą dažnai tekdavo temti per seklumas ir užtrukome net 7 valandas…Taigi, sėkmingas plaukimas priklauso nuo vandens lygio. Labai patogus, vienadienis, „ekonominis” maršrutas. Mes darėm taip: dešimtą valandą Laimonas mane su anūkėliu, prie tilto, palieka ruošti inventorių, o pats automobilį nuvaro į finišo vietą-santaką su Dubysa. Sparčiu žingsniu bendražygis gryžta per vieną valandą dešimt minučių-taigi, nedideliai komandai nereikalinga antra mašina. Maršruto pusiaukelėje yra Burbaičių piliakalnis. Būtina aplankyti. Gražiai sutvarkyta teritorija, įrenkta nedidelė vasaros estrada, pavėsinė. Piliakalnis keletą kartų tyrinėtas-rastas kultūrinis sluoksnis-molinių indų šukių. Pasivaikščiokite šalia piliakalnio esančio bevardžio upelio-labai gražus kanjoninis upeliokas su didele gausa didelių akmenukų.
P.S. Jei starto vietoje tilto betoninės atramos, bent per sprindį, apsemtos, vadinasi vanduo aukštas-pirmyn 🙂
Ir dar, idėsiu kelias nuotraukas iš plaukimo 2009 metais 🙂 Taigi 🙂
Eugenijus Šiurkus
[email protected]

9 thoughts on “Lietuva: Kražantės upe”
 1. Super! Man patiko ir labai knieti pasimalti po Halong bay.
  Kiek suprantu laukia Tailandas ir Taivanas su žydinčiomis sakuromis.

 2. Vietnamas – mano svajoniu salis. Truputi trumpokas aprasymas, bet tikrai patiko.

 3. Ir MyTrips.lt marškinėliai pakeliavo po pasaulį… Ar atlaikė kelionę? 🙂

 4. Vietnamas = egzotika. Vaikystėj jį dažniausiai linksniuodavome iš Azijos šalių. Filmai apie karą su egzotiškomis nepraeinamomis džiunglėmis gerai maitindavo vaizduotę.

  Cabin, o kas per stand by bilietai? Nesu apie tokius dar girdėjęs. Gal gali plačiau apie tai? Juos visi gali įsigyti ar čia, kokia nors vidinė pasiūla tarp išskirtinių specialybių atstovų?

 5. Iš tiesų,ko taip trumpai?Mes irgi keliavom panašiu maršrutu,tik,tada dar nerašinėjau straipsnių.Mielai apsilankyčiau antrą kartą.

 6. To Administratorius, jei pasakyciau, kad suplyso ar gauciau naujus ? :))

  To bamboo, stand by bilietai yra darbuotuoju bilietai (turizmo agenturu, avia kompaniju ir etc.) Kai kurios kompanijos (Bankoke teko matyti) parduoda tokius bilietus ir turistams, bet tik kai buna perpildyti skrydziai.

  To visiems kitiems, mielai parasyciau ilgesni pasakojima, tik neesu as didis rasytojas, megstu trumpai ir aiskiai 🙂

  Aciu uz komentarus, visad malonu pasidalinti…

 7. As grįžau iš Vietnamo prieš 4 mėn., tai dar įspūdžiai neblėsta…Šalis, kurią tikrai rekomenduoju aplankyti. Šis pasakojimas tik patvirtina mano teiginį. Gero keliavimo. Tai jau antras pasakojimas šiame tinklapyje apie Vietnamą. Tikiuosi, jų bus daugiau su skirtingais vertinimais.

 8. Žinoma gautum. Tik jau tokiu atveju kitos firmos ir šiek tiek tektų palaukti, kol tokią atrastumėm 🙂

  Mums tikrai įdomu būtų sužinoti ar jie pakankamai kokybiški kelionėse? Nes patys išbrokavome ne vienus marškinėlius ant kurių galima būtų dėti logotipus ir kol kas apsistojome ties šiais. Bet jei ir šitų kokybė būtų abejotina, tai ir toliau ieškotumėm geresnio viarianto.

 9. Ouiki šalis, kiekvienam rekomenduoju apsilankyti ir be jokių agentūrų:) mes taip apkeliavom visą Vietnama ir tekainavo su skrydžiu iš Varšuvos į Hanojų ir atgal, benzu iki Varšuvos, 2 sav parkingu prie oro uosto varšuvoje, traukinių bilietais Vietname iš Hanojaus iki Saigono, lėktuvo bilietu iš Saigono į Hanojų, 3 dienų poilsiu Whale Island Resort netoli Nha Trang’o, 4 dienų pasibuvimu Ha Long’e, maistu, viešbučiais ir lauktuvėmis – 3390 Lt žmogui:) Ha Long gali 4 dienas gyvent uz 140 USD – su maistu, viešbučiu, laivu, ekskusijom po įlanką, nuvežimu ir parvežimu į Hanojų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *