Rytų Europa traukiniais. 4 valstybės - 4 sostinės. 2 d. Moldova

Įvažiuojam į ją kiek susikrimtę. Tiksliau sakant aš tai visai nesusikrimtęs, manęs juk muitininkai nenugręžė. Nijolė irgi neatrodo per daug nuliūdusi, taigi nervuojasi tik vienas Vytelis, burba nesustodamas, bet labai juokingai ir su tokiu bajeriu, todėl aš laikau lūpą sukandęs, kad tik nepradėčiau garsiai žvengti, nes turbūt už tai gaučiau net į snukį. Todėl bandau kalbėti rimtu veidu ir liūdnu tonu.
Moldovoje gyvena apie 4,5 mln. gyventojų, nors jos teritorija dvigubai mažesnė nei Lietuvos. Anksčiau ji buvo didesnė, tačiau 1812 m. buvo padalinta ir rytinė jos dalis Besarabija atiteko Rusijos imperijai. Po pirmojo pasaulinio karo Besarabija prisijungė prie Rumunijos, tačiau 1940 m. Sovietų Sąjunga ją sėkmingai atsiėmė iš Rumunų ir dar šiek tiek apkarpius teritoriją gavosi produktas, kurį mes dabar vadiname Moldova.
Bent kiek besidomintiems Europos geopolitine padėtim, ne paslaptis yra komplikuota Moldovos situacija Europos žemėlapyje. Ji nekontroliuoja dalies savo teritorijos – autonominės Padniestrės respublikos, kuri yra pripažinusi save nepriklausoma valstybe. Subyrėjus Sovietų Sąjungai Moldova paskelbė nepriklausomybę, tačiau tą patį padarė ir Padniestrė buvusi Moldovos TSR teritorijoje. Tarp tautų kilo karas. Na, ne visai tarp tautų, juk Padniestrė jokia tauta, o tiesiog atskilusi žemė, kurios trečdalis gyventojų yra rusai, trečdalis – ukrainiečiai ir trečdalis – moldavai. Kadangi Moldovoje virė aistros dėl prisijungimo prie Rumunijos, Padniestrės gyventojai to visiškai nepageidavo, todėl nepanorėjo likti Moldovos sudėtyje. Karo metu Padniestrę aktyviai rėmė Rusija, todėl Moldovai jos nugalėti buvo iš esmės neįmanoma. Karas baigėsi patu ir viskas taip ir paliko. Padniestrės niekas nepripažino dejure, todėl formaliai ji yra Moldovos sudėtyje...

Daugiau rasite mano bloge: http://nj109.blogas.lt

Booking.coms
storyLazyload();