PORTUGALIJA – MEILĖ IŠ PIRMO ŽVILGSNIO

       Palikome pilį ir nuėjome į šalia esančius Bragansos kunigaikščių rūmus Paço dos Duques de Bragança/Palace of the Dukes of Braganza (6 Eur už pilies ir rūmų lankymą). P1060559IMG_7509Rūmai buvo pradėti statyti XV a. kopijuojant tipinius to meto Prancūzijos dvaro rūmus. Su laiku pastato būklė vis prastėjo, nes kunigaikščių rezidencija išsikėlė kitur, kol galiausiai 1807 m. rūmai buvo paversti paprasčiausiomis kareivinėmis. 1937 m. prasidėjo rūmų restauracijos darbai, kurie buvo baigti 1959 m. Tuomet buvo įsteigtas muziejus, rūmų menės buvo užpildytos XVII a. baldais, dekoracijomis, indais ir senoviniais ginklais. Itin patiko didžiuliai gobelenai su labai detaliomis scenomis apie portugalų atvykimą į Šiaurės Afriką ir Arzilos miesto užkariavimą. Šie gobelenai yra kopijos originalų, kurie buvo rasti netoli Madrido ir dabar laikomi El Escorial rūmuose. Ispanijos vyriausybė niekada taip ir nedavė leidimo sugrąžinti originalius gobelenus į Portugaliją, leido tik pasidaryti kopijas, kurios ir eksponuojamos Bragansos kunigaikščių rūmuose.

       Puikiai praleista diena, kiek daug pamatėme, kiek daug aplankėme, pačiupinėjome, pauostėme ir išnagrinėjome. Sėdome į Megane ir patraukėme atgal į Porto mieste esantį butą. Tai bus paskutinė nakvynė Avenida apartamentuose. Pakeliui užsipylėme kuro (nesumaišykite: dyzelis – gasoleo, o benzinas – gasoline, skamba labai panašiai), parduotuvėje nusipirkome vyno, alaus, užkandžių ir, grįžę namo, dar spėjome lengvai pavakaroti.

       7.00 val. ryte atsisveikinome su gražuoliu Porto ir išvažiavome pasigrožėti Douro upės slėniu. Važiavome keliu N 108, kuris vingiuoja palei pat upę. Kai sakau vingiuoja, tai šį veiksmą dar padauginkite iš trijų – gausite kažką panašaus į mūsų patirtą sukinėjimąsi vaizdingu keliu, nes jis yra konkrečiai serpantininis. Pirmus keliasdešimt kilometrų nieko įspūdingo nematėme. Bet taip buvo tik todėl, kad žemę gaubė tirštas rūkas ir slėpė nuo mūsų akių visas grožybes. Tačiau apie 10.00 val. oro sąlygos pasikeitė, miglą nupūtė ir mes smagiai lėkėme palei upę su trumpais sustojimais nufotografuoti ar tiesiog pasigrožėti puikiais vynuogynų vaizdais.IMG_7550 IMG_7544IMG_7553IMG_7548Taip mes atvinguriavome iki miestelio Lamego (41°05'42.3"N 7°48'41.4"W). Tik išlipus iš mašinos akys savaime nukrypo į patį gražiausią šio miestelio objektą – ant kalno Monte de São Estevão stūksančią šventyklą Santuário de Nossa Senhora dos Remédios, į kurią veda nuostabūs zigzaginiai laiptai. IMG_7523Šis užburiantis vaizdas jau kažkur matytas. Dežavu? Klausiu aš savęs. Na taip, principas labai panašus į Bragos šventyklą su laiptais. Same same but different. Nieko nelaukdami leidomės kopti barokiniais laiptais aukštyn, o jų čia net 611. Šventykla yra labai svarbus piligrimystės objektas. Laiptai ribojasi su parku ir jame esančiais tvenkiniais, akmenų kompozicijomis. Kiekviena laiptų aikštelė papuošta religinių motyvų „azuležu“. P1060580P1060571IMG_7528Šie laiptai man pasirodė statesni už Bragos. Kol užlipau į viršų buvau kiaurai šlapias nuo prakaito. Kalvos viršūnėje tikrai gražu, yra kur akis paganyti. IMG_7535Apie bažnyčią kažko ypatingo nepasakysiu, tik tiek kad ji pakankamai šviesi viduje. P1060579Tai yra svarbus pastebėjimas, nes Portugalijoje mačiau nedaug šviesių viduje bažnyčių. Dauguma jų viduje yra tamsios, jautiesi ten tokioje prieblandoje. Yra sakoma: prie tamsos daugiau drąsos, bet šiuo atveju toks posakis visai netinkamas ir nepriimtinas. Juk čia ne koks nors naktinis klubas. Leistis žemyn buvo kur kas smagiau. Žengėme laiptais į kalvos apačią su trumpais stabtelėjimais, pasižvalgymais ir pasifotkinimais. Atrakcija man patiko, tikrai verta dėmesio. Laiptai susisiekia su labai simpatiška alėja, skirta pėstiesiems. Laiptai ir alėja kažkaip harmoningai susilieja ir pereina vienas į kitą, sukurdami vientisumo įspūdį. Čia jaukiai galima pasėdėti medelių pavėsyje ant suoliukų šalia fontanų ir pagalvoti apie egzistencijos subtilybes. Juokauju, aišku. Velniop tas filosofijas, skrandis gurgia reikia įsimesti maisto. Centre esančioje kavinukėje išgėrėme kavos, užkrimtome pyragėlių, akyse prašvietėjo, galima tęsti pažintį su Lamego.

Booking.coms
storyLazyload();