Pasiblaškymai po Lietuvą

2016-09-01 22:52

Šaunuoliai. Jeigu apvažiuoti, pamatyti, pasidomėti ir dar aprašyti tai yra labai daug vienos kelionės metu. Aš tai esu už lapę, man ji patinka. net ir už Vilniaus vamzdį. Man blogiausiai atrodo , kai niekas nieko nedaro, o dergia arba šiukšlina. Švėkšna graži architektūra ir parku. Bet gąsdina žmonės, mačiau tokių, kai negali pasakyti amžiaus, lyties, net galvoji ar iš viso tai... Kavos Švėkšnoje ten negavome iš viso. Kavinėje radome kavą geriančią kompaniją lauke, bet pasirodo tai tik jų darbuotojams. Ten įšalęs sovietmetis. Kelias nuo Vilkijos iki Jurbarko man gražiausias Lietuvoje. Norėčiau dažnai ten važiuoti, atgaiva akims ir dūšiai. Panemunės pilies prikėlimas iš apleistos lyg stebuklas. Pernai rugsėjį važiavome per dvarus ir pilis šiaurinėje Lenkijoje su tos pilies dviem prikėlėjais iš VDA ( jie administruoja pilį). Stebėjausi jų profesionalumu architektūros istorijos srityje, teko su jais diskutuoti. Pagarba jiems.
Lietuvos ir užsienio jau neskirstau, jog užsienyje viskas gražu, o pas mus ne. Mačiau daug apleistų dvarų pas mus. Bet man kelionės po Lietuvą yra tai, kas nereikalauja atostogų: savaitgalis, ar viena jo dienų, arba tiesiog popietė, kai kur nuleki. Valandos ir kilometrai atskiria Lietuvą nuo užsienio.
Pasiblaškymai po Lietuvą dideli, tai jau kaip ir užsienyje...

2016-09-01 23:03

Pamatėm daug, nors visai neskubėjome...O, dėl Švėkšnos kai kurių keistų piliečių, taigi ten yra psichiatrinė ligoninė, kurioje, gydo ir nuo alkoholizmo... gal pataikėt, kai buvo išleisti pasivaikščiot :)) Kažkaip mes nieko tokio nepastebėjome.

2016-09-01 23:10

Beveik viską esu matęs, tačiau keista, kad kai kurios Vilniaus vietos man tarsi naujovė. ( Jonų bažnyčios varpinė ir t.t.) Labai gerai, kad apie Lietuvą rašoma, tai ypač gerai. Šiomis dienomis mūsų šalis ir tai kas joje vyksta - skaudžios temos. Džiaugiuosi visomis teigiamomis mintimis, nors pats labai dažnai stebiu defektuotas mūsų šalies puses.

2016-09-01 23:23

Jonų bažnyčios varpinėje buvau. Nerašysiu, ką mačiau, kiekvienas ten turi pakilti. Ji veikia iki spalio vidurio (tik). Švėkšnoje aplink buvo zombiai.
Latvijoje blogesni keliai, jie pilni miškovežių, daug apleistų dvarų. O nuoroda nuveda prie kokio nežymaus akmens. O naujasis traukinys į Balstogę nuo Trakiškių stoties važiuoja vėžlio greičiu ir neleidžia alkoholio gerti (taip pasakojo jau važiavęs). Lietuva pranašesnė (kaip užsienyje).

2016-09-02 08:21

O aš vis pagalvodavau, kad gal tiek to, nerašysiu apie pasiblaškymus Lietuvoje, bet matau verta. Skaniai pasiskaičiau. Tiesa sakant, visai nenustebau, kad Jonų varpinėje nebuvę žmonės, pati daug tokių pažįstu. Bet Vilnių iš aukštai galima ne tik iš Jonų bažnyčios varpinės pamatyti. Ir pačiame Vilniuje daug visokių įdomių vietelių yra, apie kurias patys vilniečiai nelabai žino. ))) Mes vis vienoj bendarminčių kompanijoje ekskursijas po Vilnių patys sau susiorganizuojame ir daug naujo atrandame. Vien ko buvo verta ekskursija po Vilniuas bažnyčias. ))) Jaučiu, kad reikia sėsti ir parašyti ir apie Vilniaus vieteles ir tiek šįmet, tiek pernai apei Rokiškio krašto lankytas vietas ir dar apie kai ką. Gal kažkam pravers ))

2016-09-02 10:33

Nebūtinai turi praversti, Arūna, kartais pačiam praėjus daug laiko malonu ką nors pamiršto prisiminti, kartais kitas žmogus apie savo šalies vietas nuomonę pakeis ar bent jau susimastys. Viskas labai gerai. Tie rašiniai yra visai neblogi darbai, juo labiau - su geru tikslu daromi. Na, ar ne taip?

2016-09-02 12:17

Taip, Arūna, būtinai parašyk, nes manęs jau klausė ką kitąmet Lietuvoje aplankysim - reikia rinkti informaciją :)
O Alvydui bus proga, kai kitą kartą pas draugę Daina atvažiuos nakvynei, tuo pačiu ir Jonų bažnyčios varpinę aplankyti. Tikiuosi Pūčkorių atodangą matėt, nes man ten labai gražu, užsuku, jei pro šalį važiuoju, ypač rudenį?
O man, nors gėda prisipažinti, bet šiemet aplankytos Rasų kapinės buvo naujiena :) Aplankė labai daug visokių dviprasmiškų jausmų ir iškilo daug klausimų dėl tos atskirtos zonos su nevystančiomis raudonai baltomis gėlėmis žuvusiems lenkų kareiviams, kurie bandė okupuoti Vilnių. Arba aš kažką ne taip supratau, bet net šalia stovėjęs valkata paklausė o ko mums čia reikia lenkų kapinėse?

2016-09-02 14:22

Reikės prisėst, nors dar vasaros kelionės aprašymas laukia. Dar net nieko nepradėta ))).
Minčių lankantis Lietuovje kyla visokių, tad gal verta jas ir išsakyti. O iš esmės manau,kad net tuos objektus, kurie paliekami su labai nekokiomis mintimis, verta aprašyti, kad žmonės paskubėtų aplankyti, kol jie dar bent tokiame stovyje yra.
Linosa- praleidau- ryškiai tą skanųjų tuno pyragą valgėt- ane? ))))

2016-09-02 14:47

Ir aš maniau, kad pasiblaškymai po Lietuvą nelabai įdomūs... bet keičiu nuomonę. Labai patiko. Tiesa, skaitau jau ne pirmą straipsnį apie Lietuvą. Pasirodo, jų labai reikia. Ačiū Linosa. Arūna, rašyk!
Panemunės pilys mūsų prieš tris metus lankytos. Kažkas (lietuvė) nustebo: kokios čia dar pilys panemunėj?
Apie Vilkėnų malūną nesu nieko girdėjusi, nei apie jo vėles...
Vofeliai, pas mano sesę širdiniai vafliai vadinasi - sesės vyras juos kepa mums pusryčiams - apsivalgymas. Cibulynę labai skanią šiemet valgiau Kurtuvėnuose.
Dėl Šiaulių lapės ir spynelių - sutinku visu 100 procentų. Nereikia jų ten... O ta lapė - gerai :-)

2016-09-02 21:36

Aš dažną savaitgalį vis kur nors nulekiu ar išeinu po Vilnių pasibastyti. Bet taip pat vis pagalvodavau, kad niekam nebus įdomu, jei čia apie Lietuvą rašysiu. O pasirodo, kad visai įdomu...
Beveik visas aprašytas vietas teko aplankyti, tik Švėkšna ir ta lapė pakeliui nepasitaiko.
Beje, Bitėnų kapinėse ne tik Vydūnas, bet ir kiti žymūs lietuvininkai palaidoti. Jaukios, kuklios ir tvarkingos kapinaitės. Jei būsite prie Rambyno, būtinai užsukite ir į jas.

2016-09-02 23:48

Linosa, savo kelione priverti skaityti vėl ir vėl. Nors daug kas matyta, kito žmogaus perteikta informacija yra įdomi.
Gal kam įdomu, rugpjūčio viduryje buvau šiaurinėje Lietuvoje, tiksliau Žiemgaloje. Ieškojau kelioninių perliukų. ar radau, Jūs galite spręsti:
https://www.facebook.com/keliautojas.blogspot/photos/?tab=album&album_id=608633475985313
https://www.facebook.com/keliautojas.blogspot/photos/?tab=album&album_id=608095282705799

2016-09-10 23:18

Šaunuolės, kad nusprendėte pasižvalgyti po Lietuvėlę ir nepasibodėjote pasidalinti įspūdžiais. Smagu skaityti, skanu mėgautis kulinariniais džiaugsmais, kurių pats deja dar nemoku taip subtiliai atradinėti... Bet viena dieną tikiuosi dabresiu :)

Su Vilniaus siurprizais vilniečiai iš tiesų stebinate... Beje kultūros paveldo departamentas kiekviena rudenį organizuoja nepakarojamus pasivaikščiojimus po turistams dar mažai žinomas Vilniaus vietas. Kai gyvenau Vilniuje stengdavausi sudalyvauti, tai turėjau džiaugsmelio aplankyti paslaptingas vieteles į kurias turistai ir šiandien dar neįleidžiami... Rekomenduoju pasidomėti ir atrasti mįslingas Viniaus paslaptis :)

Panemunės pilys, Ventės ragas, Švėkšna, Olando kepeliušas - Lietuvos perliukai kuriuos privalu aplankyti kiekvienam save gerbiančiam tautiečiui. Džiugu kad tų perliukų su metais vis daugėja, restauruojami dvarai, įrengiami pažintiniai takai... šalis vis gražėja ir gražėja.

2016-09-12 14:12

Dzūkjon, Dzūkijon važiuokit, čia taip gera ir gražu!!! :)