Kelionė automobiliu po JAV

2011-06-29 15:11

Kažko aš čia nesupratau??? Kelionė automobiliu, o automobilio nėra, šimtai aplankytų įspūdingų vietų, o tik kelios "pavargusios" atvirutės vietoj nuotraukų...

2011-06-29 18:19

O prie ko čia auto nuotraukos?
Nežinau ar jos pavargusios, bet tokios patampa kai imi ir mažini itin aukštos kokybės į saitą neįsikeliančias nuotraukas. Nepyk, bet visų 600 vnt. tikrai tokiu būdu nekelsiu. Gal kas nors kitas turės daugiau laiko ;)

2011-06-29 20:02

Taigi, sutinku su Živile kad nuotraukas sukelti į puslapį yra baisiai nuobodus darbas, bet man, kaip ir Tukui jų vistiek norisi :-).

O Amerika tai jau tokia yra - galim nemėgti ten daugelio dalykų bet yra dar daugiau dalykų kuriuos manau tiesiog privalu aplankyt.
Iš pasakojime minėtų mačiau ir čiupinėjau sekvojas. Jos mane praktiškai apkerėjo....

2011-06-30 09:34

Galite pagalvoti, kad aš kabinėjuosi prie žodžių, bet išdėstysiu savo požiūrį:
Pirma - auto nuotraukos čia tikrai ne prie ko, bet, aš, kaip keliaujantis automobiliu (manau, ir daugelis panašių į mane), pamatęs tą žodį pavadinime, tikuiosi maršrutų, kelių aprašymo ir viso kito, kas surišta su ilgu važiavimu nepažįstamomis vietomis, juo labiau Amerikoje.
Antra - kelionė, tikrai neabejoju, kad turėjot nepakartojamą kelionę, bet, manau, nė vienas skaitytojas jos čia nesurado, todėl, jei būtų parašyta "Mes buvome JAV", aš pilnai sutikčiau, kad straipsnis atitinka pavadinimą.
Trečia - tas pats liečia ir nuotraukas, labai daug labai gražių, bet niekam nerodysiu.
Todėl man kilo toks klausimas. Kokiu tikslu atsirado ši "Kelionė automobiliu po JAV"? Žmonės rašo, kad pasidalintų įspūdžiais, parodytų kitiems matytas gražias vietas, patartų, ką daryti ar ko nedaryti vienoje ar kitoje šalyje, o čia KAM?
P.S. Tikrai nieko nenoriu įžeisti, ar dar ką nors blogo padaryti, paprasčiausiai, NESUPRANTU.

2011-06-30 11:17

Bet mažinant nuotraukas kokybė tikrai nemažėja ,gal aš klystų ?

2011-06-30 12:07

Apokai, matomai kiekvienas turi savo rašymo stilių ir tiek. Dar svarbu ko konkretus asmuo ieško ir tikisi iš kelionių aprašymų. Pavyzdžiui asmeniškai man planuojantis kelionę visada svarbiausia būna žinoti kertines lankomas vietas. Aišku smagu, kai yra ir nuotraukų, o dar ir nuotykiai įvairūs aprašyti, bet iš esmės nuotykiai iš serijos "atsikėlėme kažkur papuolėme užtrukome" ir pan. man labiau tinka šiaip pasiskaitymams, bet kai ieškau konkrečios info apie šalį jie mane nervina, nes puikiai žinau, kad kiekvienoje kelionėse visi patiria kažką panašaus ir eilę nuotykių.

Aš atsižvelgiau į dalį tavo pastabų, kai kur pakoregavau info, bet iš esmės to stebuklingo recepto nepateikiau, nes aš jo neturiu. Kelionių planavimas man yra labai paprastas ir trumpas reikalas. Iš visokiausių šaltinių susirenku konkrečios šalies lankytinus objektus, nusiperku žemėlapį ir viskas. Jokių rezervacijų, papildomų domėjimųsi nebūna. O visa kita vyksta savaime kaip ir visiems kitiems.

Pavadinimas toks, koks jis iš emės yra, nieko nekeisčiau, nes esmė ir yra ta, kad ir po Ameriką galima ne tik skraidyti, bet ir ją skersai išilgai automobiliu apvažiuoti. Ir dar su dviem vaikais ;) Man atrodo, kad visa info, susijusi su nuotykiais valgant automobilyje, jo parkavimu, ala sunkesne dėl to kelione niema neįdomūs. Bet nesvarbu.

TUKAI, mažinant nuotraukas jų kokybė kenčia. Bet aš matyt jas sumažinau per daug (bijodama, kad per daug nesumažinus jų man ir vėl neįkels), taigi nuotraukos dalinai pakoreguotos ;)

2011-06-30 12:58

Živile, labai malonu, kad nesupykai ir netgi kai ką pakoregavai. Turėtum sutikti, kad dabar tikrai daug geriau atrodo. Galėjai dar įdėti degančio sekvojų miško nuotrauką, būtų įspūdinga, bet tiek to.

"Dar svarbu ko konkretus asmuo ieško ir tikisi iš kelionių aprašymų." - kadangi tikslios info dažnai čia nelabai rasi, tai dažnai reikalinga bent kryptis ar nuoroda, o dar geriau, kai tai iliustruota nuotrauka ir emocija (viską kitką galima "susigooglinti")
Viena iš didesnių mano svojoniu ir yra pasibastyti po Ameriką su automobiliu, bet tam reikalingas laikas, kurio aš kolkas neturiu pakankamai, todėl perskaitęs pavadinimą ir tikėjausi kažko TOKIO.

2011-06-30 13:21

Degančią žolę ar smilkstančią sekvoją nufotografuoti labai sunku, nes nuotraukose liepsnelės vis tik matosi nekaip. O kaip perteikti tą ore tvyrantį degėsių kvapą?

Ir vis tik specialiai tau įkėliau ne tik apdegusias sekvojas (tokių tendauguma), bet ir foto ,kurioje šiaip ne tai pavyko užfiksuoti raudonmedžių kamienų ypatumus.

Taip, visoms JAV aplankyti reikia bent mėnesio - per jį įmanoma pamatyti visas lankytinas vietas ir tikrai esančias ne viename Amerikos krante. Beje, tai brangi kelionė (brangiausia ką man kaip turistei yra tekę aplankyti) ir būtent tai yra kas neatiitnka to ką išleidai ir to ką pamatei, deja. Bet žinoma, nepamatyti Amerikos per gyvenimą būtų nuodėmė :)

2011-06-30 13:22

Zivile, ar nepasirodysiu nekuklus, pasiteiraves koks keliones budzetas jums gavosi ?

2011-06-30 13:33

Ne, viskas gerai. Man ir pačiai tokios info labai dažnai trūksta.
Kai aš tik ruošiausi šiai kelionei sutikau vieną dažnai keliaujančią moterį. Ji man pasakė ne iš vieno girdėjusi, jog vienam suaugusiam asmeniui kelionė po JAV atsieina apie 12 000 litų. Ir ką tu manai? Mes buvome keturiese (du vaikus skaitau kaip vieną suaugusį), tai mums, išeitų trims suaugusiems, kelionė atsiėjo 36 000 litų :) Taikliai kaip į dešimtuką! Beje, tą pačią vasarą tiek pat laik JAV praleido ir mūsų pažįstami, tai biudžetas tikrai panašus.

Kad Amerikoje yra pigu tikrai yra mitas. Didžiausias iš visų. Aš kalbu ir lyginu visas savo keliones kaip turistė (ne kaip gyventoja, žinanti kas ir kiek ir kur pigiau kainuoja). Turistė, kuri keliauja vasarą (kada net skrydis lėktuvu yra brangiau), kuri tik kartą dienoje valgo (tiksliau užkanda) vidutinio lygio kavinėje, kuri neapsistoja nemokamai pas lietuvius ir pan. Keliaudmi JAV daugiausiai nakvojome pigiausiuose moteliuose, pusryčiaudavome po jogurtą mašinoje ir pan. Žodžiu, gyvenome ne prabangoje, bet ir ne per daugiausiai taupydami, kai yra tranzuojama, valgoma tik MC Donalds ir pan., nes tokiu būdu tikrai galima ne mažai sutaupyti.

2011-06-30 14:48

Ačiū labai už nuotraukas. Va tokių dalykų tikrai dar neteko matyti. Žinoma, po paskutinio tavo komentaro iškilo begalė klausimų, bet, kol kas, artimiausiu metu dar nesiruošiu į Ameriką, tai ir neklausinėsiu.

2011-06-30 15:22

Dabar suprantu tavo pastabas ir kai kuriuos dalykus vistik pasakojime galėjau paminėti.
Keliaujant po JAV automobiliu aš atradau keletą dalykų, kurie man labai pagelbėjo:
1. Idealiai, faktiškai kaip šveicariškas laikrodis, veikianti "lietuviška" navigacija (ją vežėmės todėl, kad kai pamatėme kokios jų nuomos kainos JAV auto nuomos punktuose, tai ir noras ten kažką nuomotis praėjo. Beje, navigaciją pirkti ir vėliau grąžinti :), o ne nuomoti ten labiau apsimoka).
2. JAV nėra bėdų dėl motelių ir viešbučių. Jų tiek daug, kad apie juos rinktis info iš anksto ar kažką rezervuotis būtų tiesiog nėsąmonė.
3. Ačiū Dievui pasiėmėme kompiuterį (nuo dabar jis bus visose kelionėse) ir viduryje kelionės prisiminėme man nepakeičiamą booking.com
Tada baigėsi visi mūsų kasvakariniai naujo viešbučio rinkimaisi ("labas vakaras", "kokia kaina" ir t.t.), nes kiekvieną vakarą dėka navigacijos susirasdavome MC Donalds arba Starbuck'są, pasinaudodavome jų bevieliu internetu dar sėdėdami automobilyje ir už tą pačią kainą pradėjome nakvoti tvarkinguose viešbutukuose, o ne indusų moteliuose, fe.
4. Nuomotis auto reikia ne pačioje JAV, o per kažkurias Europos firmas internetu. Šioje vietoje mes pralošėme labai daug pinigų, nes iš Europinių firmų auto nuoma yra du tris kartus pigesnė, tačiau esmė ta, kad nuomotis auto reikia iš anksto (nes atsiranda kokių trijų dienų patvirtinimas ir pan.), o mes būdami jau JAV ir pastoviai keliaudami to jau nebegalėjome sau leisti :(

2011-06-30 15:52

Čia vis iš nepatyrimo rašant. Aš pats prieš pradėdamas savo pirmą rašliavą labai daug perskaičiau panašių kūrinių, todėl bent apytiksliai turėjau susidaręs įspūdį, ką reikėtų paminėti, greta to, apie ką norisi rašyti.
Dabar jau vien tavo komentaruose daugiau įdomios ir naudingos informacijos, negu pačiame rašinyje. Sėkmės toliau tobulėjant:)))

2011-06-30 17:27

Ei, bet juk nebūtinai visi straipsniai turi būti prikaišioti naudingos informacijos. Man visai neįdomu rašyt apie tai kaip rinkomės viešbučius ar kur mokėjom kelių mokestį. Ir skaityt man labiau patinka apie tai, kokių emocijų keliautojai patyrė.

2011-07-05 12:15

Nemačiau ,,pradinio" varianto, bet dabartinis labai patiko :) Perskaičius susidaro įspūdis, kad kelionė netgi labai pasisekė, net įdomu pasidarė, o kas gi taip nuvylė?
O ta nuotrauka, kur sekvoja ant kelio nuvirtus, tai iš vis nereali kažkokia ...