CITRINŲ ŽEMĖ: AMALFI PAKRANTĖ, KAPRIS, ISKIJA, NEAPOLIS

357364365Idealiausias variantas būti čia tuomet, kai saulės nedengia debesys ir yra tinkamas apšvietimas. Mes vos suspėjome nufotografuoti visas tas grožybes, kai užslinko lietaus debesis ir pradėjo lynoti. Vaizdas dingo iš karto, aplinkui kalną buvo vienas didelis debesies rūkas. Gerai, kad viršūnėje yra kavinė, kurioje ir pralaukėme šį nemalonų meteorologinį reiškinį. Žemyn nusileidome tokiu pačiu žaismingu būdu – lynų keltu. Aišku, yra galimybė ir pėsčiomis tiek užkilti į kalną, tiek ir nusileisti žemyn, bet kojų raumenis nuo vaikščiojimo ir taip skauda, reikia organizmą patausoti. Anacapri sėdome į autobusą ir nuvažiavome į patį salos kraštą Faro Punta Carena. Faro – tai švyturys. 375Prie pačio švyturio nepriėjome, nes jis aptvertas, ten karinė zona. Bet po apylinkes pasivaikščioti tikrai verta, nes ten vaizdai truputį kitokie negu likusioje salos dalyje. 393Turistų praktiškai nerasta, tik keletas. Mūsų tikslas čia yra paplaukioti jūroje. Tokio kaipo pliažo nėra, yra molas ir nuo jo kopėtėlėmis nulipį į jūrą ir plaukioji gražių uolų apsuptyje. Nelauktai vėl užklupo lietutis, kurį pralaukėme vietinėje kavinukėje. Po lietaus šilta, nusimečiau rūbus ir kritau į vandenį. 391Galiu patikinti, kad šioje vietoje maudynės yra pačios geriausios visoje saloje – vanduo skaidrus, bangos maloniai supa, o aplinkui gražuolės uolos. Fantastika. Paplaukioti čia yra atrakcija, kurios negalima praleisti būnant saloje. Superinė vieta su minimaliu kiekiu žmonių bei laisva ir neįpareigojančia atmosfera. Labai gerai, kad atvažiavome prie Faro. Po maudynių įsėdome į autobusą ir grįžome į Anacapri. Lengvas pamąstymas dėl salos kelių: niekaip nesuprantu, kodėl vietiniai taip apsunkino sau gyvenimą ir nepasistatė normalaus pločio gatvių, tokių, kad dvi transporto priemonės laisvai prasilenktų tarpusavyje. Dabar, kiek pastebėjau, grynas vargas tas vairavimas su įmantriais laviravimais ir „milimetrovkėmis“ prasilenkiant. Nežinau, gal italams tokia eismo tvarka priimtina? Sakysite, sala nedidelė, reikia taupyti vietą. O aš įsitikinęs, kad pora metrų platesnės gatvės tikrai neturėtų didelės įtakos salos naudingo ploto sumažėjimui. Bet patogumo prisidėtų ženkliai.

       Pavaikštinėjome po Anacapri istorinį centrą, apžiūrėjome raudoną namą Casa Rossa, kurio neįmanoma nepastebėti: savo raudonu fasadu išsiskiria iš aplinkinių pastatų. 410Labai patiko bažnyčia Church of St Michael the Archangel (Chiesa di San Michele), o tiksliau grindys joje (įėjimas 2 Eur). Neįtikėtino grožio grindimis vaikščioti draudžiama, galima ratu apeiti padarytu palei sienas mediniu taku. Ant grindų pavaizduotas Edeno sodas: centre yra angelas su liepsnojančiu kardu varantis lauk iš Edeno Adomą ir Ievą. Gyvatės pavidalo velnias apsirangęs aplink Gėrio ir Blogio pažinimo medžio kamieną. Aplinkui pavaizduoti gyvūnai : dramblys, jaguaras, liūtas, beždžionės, krokodilas yra su ryškiai išreikštais žmogiškais bruožais. Užkilus laiptais į viršuje esantį balkoną ir žiūrint į grindis iš aukštai, spalvos atrodo ryškesnės, skaistesnės ir visa Edeno scena įgauna žymiai pilnesnį vaizdą. Gyvenime mačiau daug bažnyčių, kuriose pagrindinis akcentas yra gražios lubos, bet kad taip gražiai būtų dekoruotos grindys, mačiau pirmą kartą. 405

Užsukome į vieną kitą aikštę, į bažnyčią Church of Saint Sophia (Chiesa di Santa Sofia). Parduotuvėje prigriebėme alaus, čipsų ir tradiciškai ant suoliuko produkciją skaniai suvartojome. 414Ką gi, atėjo laikas judėti į uostą ir tęsti mūsų kelionę. Viešbutyje atsiėmėme saugojimui paliktą kuprinę, atsisveikinome su linksmuoju šeimininku ir patraukėme į autobusų stotelę. Su autobusu eilinį kartą problemos: sustojo mums reikalingas, bet jau pilnas, vairuotojas sako, kad  nėra vietos. Tai ko tada sustojai? Na, o jei jau sustojai tai priimk dar pora keleivių. Savo žmonelę taip normaliai pagrūdau į sausakimšą autiką, dar pastūmiau, kad ir pats įsisprausčiau. Puiku, mūsų kūnai autobuse ir mes riedame žemyn nuo kalno į Marina Grande. Neįlipti į autobusą būtų negerai, nes sekantis vėl gali būti perpildytas, o keltas į Iskiją plaukia tik vieną kartą per dieną. Taigi, pavėluoti būtų buvę kritiškai nepageidautina.

       Uosto kasose nusipirkome kelto bilietus į Iskijos salą (19,8 Eur asmeniui), įdomumo dėlei apėjome prieplaukoje esančias parduotuves, pilnas suvenyrinio šlamšto. Galiu pasakyti, kad Marina Grande yra pati niūriausia ir baisiausia vieta visoje saloje, bet, nežiūrint į tai, žmonių čia devynios galybės. 415Maršrutas Capri-Ischia nėra populiarus, todėl kelte buvo daug laisvų vietų. Laivas patogus, su kondicionavimo sistema, todėl malonu atsigauti po tvankaus oro ir prakaitavimo. Keltą supo kaip reikiant. Vienai moteriškei pasidarė bloga, tai subėgo kelto personalas ir visą transferio laiką ją vėdino vėduoklėmis. Į Iskiją atplaukėme gana greitai (40 min.). Lengvai radome šalia uosto esančią autobusų stotį. Orientuotis maršrutuose gana nesunku, nes autobusai važiuoja aplink salą ratu: CD (circolare destra) – važiuoja aplink salą pagal laikrodžio rodyklę, CS (circolare sinistra) – prieš laikrodžio rodyklę. Važiuoja nuo ankstyvo ryto iki nakties. Ratą padaro per pusantros val. Vienkartinis bilietas kainuoja 1,5 Euro, visos dienos – 4,5 Eur. Bilietus galima nusipirkti tabako ir spaudos kioskuose, netgi baruose. Dar yra autobuso linija 1 (Ischia Porto – Sant‘Angelo), linija 2 (Ischia Porto – SPA Poseidono sodai), linija 5 (Ischia Porto-pliažas Maronti) ir keletas kitų.

       Autobusu per 25-30 min. nuvažiavome į miestelį Forio, kuriame randasi užsakytas hostelis „Ring Hostel“. Dvi naktys dviems žmonėms kainavo 72 Eur. Dar papildomai reikėjo susimokėti miesto mokestį, kuris yra 2 Eurai žmogui už naktį. Iskijoje su keliais yra visai kita situacija – gatvės pakankamai plačios, dviems prasilenkiantiems autobusams nereikia tursintis, kad pravažiuoti. Išlipome Forio centre, užsikūrėme navigaciją ir nupėdinome į hostelį. Viešbutuko durys buvo pilnai atlapotos, viduje nieko nėra, teko lukterėti, kol atvažiuos šeimininkas. Pasirodo, jis turi restoraną ir, jei teisingai supratau, visą savo dėmesį yra sutelkęs į jo veiklą, o tas hostelis tik šiaip papildomas versliukas. Palydėjo mus į viršų ant stogo ir pasiūlė rinktis kambarį savo nuožiūra. Kambariukai mažučiai, bet su tuliku, dušu plius yra terasa su staliukais, kur galima smagiai pavakaroti gryname ore. Kitų svečių per tas dvi dienas taip ir nemačiau. Nors mes patys ten grįždavome tik pernakvoti. Netrukus supratau, kodėl viešbutis vadinasi „Ring Hostel“ – šalia stovi bažnyčia ir kas pusvalandį konkrečiai skalambija savo varpais, ilgai ir įkyriai. Palikome mantą kambaryje ir išsliūkinome į miestą. Pastebėjau, kad čia daug rusakalbių, net parduotuvėse yra rusiški užrašai. Bet taip ir neišrišau, ar jie yra turistai, ar imigrantai? Perėjome per centrinę gatvę su parduotuvėmis, kavinėmis ir intensyviu vakariniu gyvenimu. Kainos visai priimtinos: ledai – 1,8 Eur už galingą porciją, pica – 8 eur, užkandžiai irgi įperkami. Nupėdinome iki vietinės įžymybės – baltosios Soccorso bažnyčios (Chiesa del Soccorso).419 Ji stovi ant kyšulio su vaizdu į jūrą. Ši nedidelė bažnyčia ant jūros kranto visada būdavo orientyru į namus grįžtantiems jūreiviams. Sutemus negalėjome įvertinti jos balto grožio, bet ir vakare gražiai apšviesta ji atrodė puikiai. Užsukome į šalia esančią bažnyčią Chiesa Santa Maria Di Visitapoveri, tiksliau į koplyčią šalia jos ir pasiklausėme bažnytinio choro repeticijos. Religinės giesmės skambėjo labai gerai. Smagu buvo stebėti, kaip choro vadovas emocingai itališku stiliumi aiškino, kaip reikia giedoti. Ilgai nenaktinėjome, tabako parduotuvėje nusipirkome rytojui vienos dienos autobuso bilietus (4,5 Eur 1 vnt.), kurie galioja visuose autobusuose visą dieną, supermarkete užsipirkome maistelio. Grįžę į hostelį terasoje ant stogo puikiai pavakarojome gurkšnodami vyną ir dėliodami rytojaus planus.

       Naktį konkrečiai lijo ir 7.00 val. ryte vis dar pylė kaip iš kibiro. Pažiūrėjau internete orų prognozę, o ten apie lietų net neužsiminta. Pusryčiai buvo super prasti: keistos sultys, ne pirmo šviežumo bandelės su uogiene ir kava. Bet labiausiai mane nustebino tai, kad pavalgius reikia indus pačiam išsiplauti. Daugelyje vietų nakvojau ir pusryčius valgiau, bet kad indus pačiam išsiplauti reiktų viešbutuke...?

Booking.coms
storyLazyload();