Lanzarotės vynuogynai
- Patalpinta: 2012-02-14
- Ispanija

Lanzarotės saloje nepaprastai gilios vyndarystės tradicijos.Vynuogienojai čia auginami maždaug nuo XVI amžiaus. Kadaise didžiulė teritorija, o šiandien padengta lavos jūra, buvo derlinga žemė. Tačiau, po 1730–1736 metais įvykusių ugnikalnių išsiveržimų, derlingos žemės paviršių užliejo 8 milijonai kubinių metrų lavos. Visi vynuogynai buvo paskandinti po karšta mase ir nuo tada gyventojai buvo priversti išbandyti naujus vynuogienojų kultivavimo būdus.
Vynmedis yra pasodinamas maždaug vieno metro gylio ir 4-5 metrų pločio duobėje, kurią supa akmeninė sienelė, vadinama „Zocos“. Tokioje duobėje jis yra puikiai apsaugotas nuo stiprių vėjų. Tuo tarpu vulkaninis dirvožemis pasižymi nepaprastai geru drėgmės išlaikymu ir gebėjimu sugerti ją tiesiog iš oro ir retkarčiais praslenkančių debesų. Taigi, netgi nelyjant, augalas iš vulkaninio dirvožemio gauna pakankamai drėgmės, kad galėtų vešėti.

Dabar Lanzarotės saloje tokie vynuogynai užima beveik 2000 ha. Iš jų kasmet išgaunama ir pagaminama vidutiniškai apie 2 milijonai litrų vyno. Tai išskirtinė Lanzarotės salos vizitinė kortelė.

Vynuogynai pagrinde išsidėstę didelėje centrinės Lanzarotės dalyje, vadinamoje La Gería. Žvelgiant į juos iš tolo atrodo, lyg visą regioną būtų išvarpę tūkstančiai iš dangaus pažirusių meteoritų.

Šie vynuogynai saloje sukuria iš ties unikalų ir surrealistinį kraštovaizdį, kuris yra savotiškai patrauklus ar netgi gražus.
