2018-11-30 00:57

Kadangi daug kas vyksta šia kryptimi, o radau FB Gedimino tekstą tai pasidalinsime visiems, nes FB po paros niekas ten jo daugiau ir neras.. Tikimės pravers :)

Sveiki, noriu pasidalinti mūsų pirmos savarankiškai suplanuotos kelionės į Tailandą ispūdžiais, kuri įvyko lapkričio 10-26 dienomis – gal kam pravers :).

Skrydžio bilietus Vilnius-Kijevas-Bankokas-Kijevas-Vilnius su Ukrainos avialinijom nusipirkom dar pavasarį (420 Eur žmogui), keliavom keturiese. Užbėgdamas už akių norių pasakyti, kad su Ukrainos avialinijom be didelio reikalo daugiau neskrisiu: pirmo skrydžio laikas pasikeitė ir vietoj persėdimo Kijeve 1 val. turėjom laukti 5 val. (įspėjo 2 mėn. prieš skrydį), bet tai dar ne viskas – likus 24 val iki skrydžio pranešė, kad keičia lektuvą į Bankoką ir mums vietos neliko, todėl į priekį skridom Vilnius-Kijevas-Amsterdamas-Bankokas (iš Amsterdamo su KLM – puikios sąlygos). Skrendant atgal nukėlė skrydį 4 val todėl nespėjom į lektuvą skrendantį į Vilnių iš Kijevo, todėl po 5 val laukimo Kijevo oro uoste buvom nuvežti į viešbutį ir išskridom tik kitos dienos rytą.

Atskridom į Bankoką (vizas pasidarėmė Lietuvoje), pasikeitėm pinigus oro uoste, kuriame radom geriausią kursą per visą kelionės laikotarpį (37,26 THB už EUR) ir iš to paties oro uosto iškarto išskridom su Thai Airlines į Krabį (bilietus pirkom Lietuvoje), konkrečiai į AoNangą viešbutis rezervuotas iš anksto per Agoda https://www.krabiaquamarineresort.com/ - buvom 5 naktis - likom patenkinti, viešbutis tylus, tvarkingas, baseinas geras, personalas paslaugus, iki jūros 300 m pro vakarinį turgų kur rasite ir maisto ir kitų prekių. Iš ten pasisamdėm privatų taxi (taksometrų nėra – tariamasi dėl kainos) už 900 THB pirmyn, atgal bei laukimas kol pasivaikščiosim ir keliavom į Tiger Cave šventyklą (1300 laiptų – iššūkis, bet patirtis nepakartojama), su Long Boat kėlėmės į Railay paplūdimį – gražu (kelionė pirmyn atgal 200 THB), ėmėm turą po 4 salas (900 THB žmogui) – gražios sąlos, galimybė panardyti su kauke. Be to šiap keliavom po apylinkes, kaimus, vietinės reikšmės turgelius. Ten įsigyjom interneto SIM kortelę – kainavo 149 THB 30 dienų, 4G nelimituotas.

Iš Krabio su NOK airlines išskridom į Bankoką 2 nakvynėm viešbutis rezervuotas per Agoda http://www.majesticsuites.com/ - šiaip sau, tik nakvynei, bet įsikūręs pakankamai patogioje vietoje. Bankokui pamatyti pilnai pakanka 2 dienų – jei nemiegosit. Aplankyta: Didieji rūmai (Grand Palace), Wat Phra Kaew arba Smaragdinio Budos šventykla, Wat Pho, taip pat žinoma kaip Gulinčio Budos šventykla, Wat Arun arba Aušros šventykla, Wat Saket arba Auksinio kalno šventykla, Khaosan Road gatvė (kažkas panašaus į Basanavičiaus gatvę Palangoje bet įdomiau ir įspūdingiau), Kinų kvartalas, dažnai vadinamas Yaowarat, Wat Traimit – auksinio Budos šventykla, raudonųjų žibintų kvartalas Soi Cowboy, plaukiota laiveliais po upes. Važinėti po Bankoką labiausiai apsimoka taxi (jei susitarsite, kad įjungtų skaitiklį). Sky train – egzotika – bet mums nebuvo patogu. Įdomu: taksistai nesinaudoja navigacija, todėl nevisada žino kur važiuoti todėl pasiimkite savo viešbučio vizitinių kortelių. Lankydamiesi šventyklose ir Karališkuose rūmuose – laikykites aprangos kodo, nors buvau su ilgais šortais – Karališkuose rūmuose privertė nusipirkti ilgas kelnes, kurias parduoda ten esančioje parduotuvėje (200 BTH). Apsiėjome be gido, nes iš anksto buvom susidarę planą ką norime aplankyti.

Iš Bankoko išvažiavome su taxi (minibusas) į Koh Koodą 4700 THB (kadangi buvo keturiese nepasirodė brangu, kelionė 4 su puse valandos, bet su komfortu) + 350 THB keltas (taxi atveža iki prieplaukos tik reikia suderinti išvykimo atvykimo laiką – nes keltas kelia tik kartą dienoje), nes mašinų į šią salą nekelia. Persikelus keltui priklausančios mašinos nemokamai išvežioja po viešbučius. Taxi užsisakėm dar iš Lietuvos https://www.taxikochang.com/ . Susirašinėjom emailu todėl pritaikė šiokią tokią nuolaidą. Paima nuo viešbučio ir pristato iki viešbučio.

Koh Koodas (3 nakvynės) – pasakiška sala: skaidrus ir žydras vanduo, balti paplūdimiai, nesudėtingas eismas. Iš viešbučio nuomavomės motorolerius (350 THB parai) ir išvažinėjome salą – nors visa kompanija pirmą kartą sėdom ant motorolerių. Yra gražių (kaip iš reklamos) paplūdimių, keli kriokliai, kuriuose galima maudytis. Žodžiu – rojus žemėje. Labai rekomenfuoju viešbutį http://www.kohkoodparadisebeach.com/ (rezervuotas per Agoda)- viskas aukščiausiame lygyje prie puikaus paplūdimio. Taip pat už 50 m yra parduotuvė tiems, kuriems viešbučio kainos nepriimtinos.

Iš Koh Koodo su keltu Bonsiri už 750 THB (kelto mašinos paima nuo viešbučio ir nuveža iki prieplaukos) persiklėm į Koh Changą (4 nakvynės) – ten kelto mašinos taip pat nemokamai išvežioja po viešbučius. Po Koh Koodo – ši sala ne tokia įsipūdinga, bet priprantama. Nuomavomės viešbutį per Agoda http://www.koh-chang.com/kaibae-beach-resort/index.htm - viešbutis ne koks, nerekomenduočiau. Ir bendrai paėmus Kai Bae Beach rajonas daugiau skirtas rusų turistams, kadangi keliavom po salą su samdytu taxi (čia kaina sutariama su taksistu, taksometrų nėra), rekomenduočiau rinktis viešbutį White Sand Beach arba Klong Prao paplūdymių rajonuose – čia gražiau, švariau ir turistai iš Europos. Šiaip saloje aplankėmė greta esančius krioklius, dramblių fermas ir šiaip ilsėjomės .

Iš Koh Chango grįžome vienai nakvynei prieš kelionę namo į Bankoką (tą patį viešbutį) su tuo pačiu minibus taxi 4800 THB, kurį taip pat užsakėmė iš Lietuvos. Keturiese visam minibuse – kaip karaliai .

Maistas: valgėmė visur ir kavinėse, ir gatvėse, sveikata nesušlubavo. Man labiausiai patiko gatvės maistas – daugiau autentikos ir egzotikos, jei neužsisakinėsit ekskliuzyvinio maisto tai restoranuose 6-10 Eur žmogui, gatvėje 1-3 Eur žmogui, daug įvairių įprastų ir egzotinių vaisų, kuriuos jums išdoros tik nusipirkus, vaisiniai (ir ne tik ) kokteiliai, vietinis romas už 3-5 Eur, alaus kainos kaip Lietuvoje.

Lauktuvėms pasrivežėm šviežių ir džiovintų mangų, įvarių saldumynų, asmens higienos balzamų, tepalų, karštį mažinančių pleistrų vaikams ir šiaip daug kitų smulkmenų.

Viską susiplanavom patys – tik reikia truputį įdėti darbo ir jums pavyks. Gerų įspūdžių.

2019-01-31 02:40

Šviežias lietuvaičio video iš Phuket, Thailand 2018


2019-02-25 16:32

Visai smagiai tas Tailandas atrodo. Dėkui už video