Miunchenas – Bavarijos sostinė, trečias pagal dydį Vokietijos miestas… bet… ne apie Miuncheną noriu šį kartą papasakoti, ir ne apie Oktoberfest‘ą (nors tai taip pat vertas pasakojimo renginys), ir, žinoma, ne apie futbolą… O apie du kartus metuose Miunchene vykstantį festivalį Tollwood.
Festivalis rengiamas nuo 1988 metų. Festivalio modelis: idėjų turgus-ekologiška virtuvė-kultūrinė programa. Taigi kiekvienas festivalio lankytojas čia ras ką nors įdomaus, skanaus, nematyto…

Mes šį festivalį atradom prieš metus ir apsilankėm čia jau trečią kartą. Ir tikrai ne paskutinį. Kitais metais vėl važiuosim. Jei ne liepą, tai gruodį – būtinai. Žiemos festivalis mums labiau patinka. Kaskart čia didelis dėmesys skiriamas ūkinių gyvūnų gerovei. Šįmet pagrindinis akcentas – vargšė kiaulė.

Kiek vėliau pamatom gyvūnų demonstraciją ir kiek kitokius Bremeno muzikantus (http://www.tollwood.de/winterfestival-2014/kunst-am-platz/die-bremer-stadtmusikanten/).

Savo pasivaikščiojimus pradedam nuo Weltstation (Pasaulio stotis). Čia ateini ne tik ko nors apžiūrėti, bet ir pamąstyti… nustebti… susimąstyti… kažkaip kitaip pasijusti.
Šį kart vos įėjus į akis krenta didžiulis akvariumas. Prie jo keletas patogių krėslų, staliukų. Na, išsirenku vieną, klest – sėdžiu ir nejučia suvokiu, kad sėdžiu šalia didžiulės šiukšlių „krūvos“. Visas akvariumas – vien šiukšlės!

Kylam… einam toliau. Pilnas kampas prikabintas džinsų. Beveik visi su etiketėmis. Paskaičius vieną, kitų nebesinori nė skaityti… Jos visos apie tai, kokiomis sąlygomis tie rūbai buvo siuvami… ar mums tikrai reikia tiek visko daug?

Kitas pasaulio stoties kampas dar baisesnis. Ant virtuvinės spintelės pridėta įvairios talpos stiklinių indų su… pomidorų padažu. Kas čia nuostabaus? Kas čia baisaus? Gi, nieko. Bet… tai ne pomidorų padažas (nors gal?). Tais indais (jų dydžiu) ir to padažo kiekiu juose pateikiamas bendras visų žuvusių karių kraujo kiekio santykis įvairiuose pasaulio regionuose… Kažkaip nekilo rankos fotografuoti… bet jei kam įdomu, tai užsukit čia http://www.mucbook.de/2014/12/01/der-tollwood-weltsalon-2/
Vidurį pasaulio stoties stovi keletas odinių sofų. Patogu prisėsti. Bet ant kurios? Ant vienos užrašas „bejėgiškumas“ ant kitos „vargingumas“ ir t.t. Tuščios tos sofos, niekas čia nesėdi (bent jau šiuo momentu).
Na, apie ką pamąstėt? Apie ką susimąstėt?…

Žinoma, ne viskas čia taip! Dalis pasaulio stoties – nuostabus stendas su geriausiomis National Geographic nuotraukomis. Vaizdai – nežemiški.

O mūsų žemiški pilvai reikalauja žemiško maisto. Taigi sukam į „valgyklą“. Sunkiausia, žinoma, išsirinkti virtuvę. Marokiečių? Kinų? Ispanų? Tailando? Graikų? Vokiečių? (Neeee) Austrų? (Neeee) Prancūzų? Lenkų? Afrikiečių? Taip! Aš imu afrikiečių siūlomą „paragauk visko“ lėkštę, vyras ima marokiečių mėsiukus su daržovėm. Skanu. Viskas skanu! Kaip maži vaikai vis graibstom ką nors iš svetimos lėkštės.

Na ką, pilvai pilni. Pusė romėnų posakio Panem et circenes (duonos ir žaidimų) jau įvykdyta, taigi ieškom tų „žaidimų“. Visų pirma sukam į turgų (bazarą).

Po to pėda už pėdos einam link baro „Miško glūdumoj (Tief im Wald)“. Čia pasižiūrim nuotaikingą koncertą.

O šeštą valandą vakaro lauke bėgioja karalaitis ir dvi princesės. Taip grakščiai, taip lengvai – lyg pūkeliai… ant kojokų!

Dar kojos neiškėliau iš festivalio teritorijos, o jau jo ilgiuosi.
Visą informaciją apie renginius galima rasti čia: http://www.tollwood.de/
Būtinai užsukit, jei liepą ar gruodį būsit Miunchene!

5 thoughts on “Vokietija: Miunchenas – Tollwood”
 1. Smagu skaityti ir nuotraukas žiūrėti. Regionas pilnas įdomybių. Kelionė superinė. Rugpjūtį atsiuntė draugai atviruką iš Liuksemburgo, žinodami, jog nesu ten buvęs. Jie važiavo iš Luaros pilių į Groningeną per Tryrą, Eltz pilį, Liuksemburgą…

 2. Ale tos parduotuvės sužlugdė jums visą dieną – tikiuosi, kad bent buvo dėl ko 🙂 Mano kompanija tai jau žino, kad jokie apsipirkimai kelionėje nesuplanuoti 🙂
  O Liuksemburgas tai man jokio įspūdžio nepadarė, gal apylinkėse galima ką įspūdingesnio pamatyti, bet pats miestas tai neypatingas. O štai Mozelio slėnį tai prisimenu su nostalgija, patiko mums ten.

 3. Cesiau, tikrai, ten ganėtinai voskių įdomių dalykų ir vaizdai vaizdai )))

  Linosa, Liuksemburgas mums irgi paskutinej reitingu lentelej liko, nors pvz tie kriokliai, tai laaabai. Gaila, kad neturejom laiko mazesnius miesteliu aplankyt, jie ten tikrai smagus.

  O parduotuves ir dar Vokietijoj, visada sekmingas reikalas. Kaip ten bebutu, bet zymiai geriau ten kiek laiko sugaisti nei pas mus nieko nerasti )))

 4. Arūna, o nuo Liuksemburgo tai kiek gi bebuvo likę iki Briuselio???
  Bet, nu gerai, nepyksiu jau labai :)))) Matau čia viso ko daug ir puikiai pamatėt ir priragavot!

 5. Ra, tep, nedaug, bet valandai tikrai nevaziuotumem ))) Jau geriau atvaziuot, tai ir sali paziuret ir pabendraut, na, ne iki soties, bet nors patenkinamai )))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *