Kada čia pirmą kartą buvom – nebepamenu, žinau tik, kad rudeniop. Patinka man tokios vietos rudenį, kai medžiai žarsto savo spalvotus lapus, patinka ir žiemą, kai po storom pusnim slepiasi tyla, patinka vasarą…
Ką čia man… Hintersee savo paveiksluose vaizdavo 19 a. romantikai. Keletas jų paveikslų puikuojasi ežero pakrantėje. Šis taip pat (http://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Albert_Zimmermann_Kapelle_am_Hintersee_bei_Berchtesgaden.jpg). Yra ir kelias (maršrutas) – Ramsau Malerweg (http://www.berchtesgadener-land.com/natur/wandern/wander-touren/wandern-seen-klammen/ramsauer-malerweg) – romantikų menininkų pėdomis.
Tie, kurie ieško idealiausio romantiško kalnų ežero vaizdo, turėtų vykti prie Hintersee. Žinoma, tai eilutė iš reklaminio lankstinuko. Na, nežinau, ar tai idealiausias romantiško kalnų ežero vaizdas, bet man jis patinka.

Hintersee gali būti dienos tikslas, gali būti… gal net savaitės! Jei viską norisi apžiūrėti, „pakopinėti“ po kalnus…
Pradžiai pakanka apeiti aplink ežerą. Nei daug, nei mažai – 5 km. Bet kažkaip jų nepajunti… o jei dar kur ant akmens prisėdi kokiam Užburtam miške (Zauberwald) – viename gražiausių Bavarijos geotopų.

Galima „užkopti“ iki Blaueishütte trobelės (apie 3 val. į vieną pusę (http://www.blaueishuette.de/ 1680 m. virš jūros lygio) ar toliau į kokią viršukalnę (Hochkalter, Schärtenspitze, Steinberg)… bet tai ne mums…bent jau ne šį kartą. Nors tos kalnų viršūnės, rodos, visai čia pat, o ežeras toks mažiukas likęs apačioj…

Tiesa, prisipažinsiu, kad buvom sustoję pusiaukelėj – Schärtenalm (http://www.schaertenalm.de/).

Blaueishütte galima apsistoti ir nakčiai (http://www.blaueishuette.de/die-huette/preise/). Bet mes pėdinam atgal, ką ten pėdinam – begte bėgam. Toks lietus! Toks griaustinis užėjo! Nė vieno siūlo sauso neliko…
Bet tai mūsų neatbaidė nuo Hintersee ežero. Po kiek laiko mes ir vėl čia.

Nes… oi kiek daug čia dar visko galima…
Halsalm? Taip. Šį kartą mes keliausim iki Halsalm kalnų trobelės (http://www.berchtesgadener-land.com/natur/wandern/wander-touren/wanderwege/halsalm-ramsau).

„Silpnų nervų“ keliautojams – nepatariu, ypač tiems, kurie nori čia užkąsti (bet yra jautrūs kokiems tai kvapams ar na, ką aš žinau, kam…). Užkandą atsineši iš… tvartuko. Žodžiu, eini į tvartuką, ten šį kartą tik du veršiukai, ant sienų užrašyti ten stovinčių karvių vardai (pačių karvių nėra – jos kopinėja arba gulinėja po kalnų pievas), tvartuke durys į pačią trobelę, bet ten neįeisi. Duryse langelis, pasakai, ko nori, gauni ir eini iš to tvartuko užkandžiauti į lauką. Aplink kojas pinasi vištos, prašo kąsnelio duonos… Nemažai mes tokių trobelių apėję, bet užkandos tvartuke užsisakyt dar neteko… Bet, nieko, skanu, o ir vaizdai – super! Visgi – rekomenduoju 🙂 Juk čia ir yra tos trobelės originalumas, tikiuosi čia taip ir liks – sena ir nepaliesta laiko.

Nusileidžiam, važiuojam namo… bet kai kam tie mūsų norai nė motais.

Bet ir tai mūsų nuo Hintersee neatbaido…

Po kiek laiko mes ir vėl čia. Šį kartą traukiam iki Bindalm kalnų trobelės. Informacinė rodyklė sako, kad eiti reikia kiek daugiau nei dvi valandas.

Kelias geras, vaizdai nuostabūs, o ir prisėsti yra kur.

Tiesa, Nuo Hintersee galima čia atvažiuoti autobusu, ir tik paskutinę maždaug 15 min. atkarpą įveikti pėsčiomis. Sūriai dažniausiai, o pyragai visada tose trobelėse būna naminiai – pačių trobelių šeimininkų (vadinamų Senner, Sennerin) daryti ir kepti.

Pasistiprinę kulniuojam atgal…

Prieky mūsų ėję žmonės suklūsta, viena moteriškė, lyg įgelta, šoka į kitą keliuko šoną. Smalsaujam ir mes!

Nieko, tai taip pat mūsų nuo Hintersee neatbaidė. Dar tiek ten reikia nuveikti…

Info. Aplink ežerą yra bent kelios stovėjimo aikštelės. Jei tik pasivaikščiojimui aplink ežerą, geriausiai parkuotis, ten kur (taip nedailiai) parašiau 1. Jei kilti iki Blaueishütte – parkuotis prie 3 ar 4. Jei eiti link Halsam, Bindalm, arba informacinio centro – prie 2.
Parkavimas mokamas.
Iki 2 val. – 2 Eu,
Iki 4 val. – 3 Eu,
Virš 4 val. 4 Eu.
Jei liksit ten ilgiau
Dienai – 4 Eu,
Antrai dienai 3, trečiai – 2 ir po jų sekančios dienos po 1 Eu.

2 thoughts on “Vokietija: Hintersee (Bavarija)”
  1. Super filmukas, taip ir norisi susikrauti kuprinę ir lėkti į tas nuostabias vietas! Nekantriai laukiam filmo.

  2. Atrodo daug žadančiai bei kokybiškai, tikiuosi pavyks taip, kaip suplanavai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *