Per dvejus metus po ralio pribrendo idėja kaip turėtų atrodyti mūsų kelionės įspūdžių filmukas.

Startavo pirmosios serijos, per savaitę bus talpinama po dvi serijas, viso ~14 dalių.

Galite prenumeruoti mūsų YouTube kanalą „AsistemosTeam” paskyroje ir sekti mūsų kelionės įspūdžius.

https://www.youtube.com/channel/UCBD-_YXU8qub72ML83H53lw

Budapest – Bamako ralio idėja
 

Budapeštas – Bamakas ralio esmė – labdara. Kiekvienas dalyvių ekipažas veža įvairiausios labdaros vietiniams gyventojams: nuo medikamentų, avalynės, drabužių  iki kanceliarinių prekių.
Ralio moto „Anyone, By Anything, By Any Means”, reiškiantis „Bet kas, Bet kuo, Bet kokiomis priemonėmis“.
Ralio dvasią kasmet palaiko „Bamako Spirit“ kategorijoje važiuojantys automobiliai. Automobilio kriterijai paprasti: kuo senesnis, kuo pigesnis, kuo kūrybiškesnis. Organizatoriai skatina atvažiuoti su senaisiais automobiliais, kurie priverstų nusišypsoti tiek organizatorius, tiek žiūrovus, tiek kitus dalyvius, tad išvysti, tarkim, 50-60 metų senumo legendinį „Volkswagen Beetle“ ar Fiat 126 yra gana įprasta.

Grėsmės kelyje

Organizatoriai pusiau ironiškai, pusiau rimtai nurodo, jog iškilus grėsmėms ar pavojams, dalyviai gali pasikliauti tik savo ar aplinkinių gera valia. Kiekvienas ralyje dalyvaujantis ekipažas rizikuoja būti pagrobtas, užpultas banditų, dehidratuoti, apsinuodyti maistu ar patirti techninių problemų kelyje. Tai B2 ralis, reiškiantis, jog iš organizatorių nėra ko tikėtis techninės pagalbos kelyje.
Kelyje gali tekti net gi duoti kyšį Afrikos valstybių muitininkams ar susimokėti improvizuotą kelių mokestį. Tačiau šiais punktais pavojų sąrašas nesibaigia. Paskutiniu punktu nurodoma, jog dalyvių laukia tūkstančiai kitų pavojų, kurių tiesiog neįmanoma iš anksto numatyti.

Ralio maršrutas
Ralis susideda iš 14 etapų ir truks beveik 3 savaites. Per pirmąsias keturias dienas, be ilgesnių sustojimų, dalyviai turės įveikti kiek daugiau nei 3000 km, pervažiuodami dalį Europos, ir atsipūsti galės tik Maroke. Po poilsio pirmoje stotelėje dalyviai leisis į kvapą gniaužiančią kelionę po vakarinę Afriką, kur jų lauks dar 5000 km nepažįstamais keliais. Ralio maršrutas Afrikoje drieksis per Maroką, Vakarų Sacharą, Mauritaniją, Senegalą ir Gambiją.

Kelionės įspūdžių aprašymas yra patalpintas mytrips.lt svetainėje.

Pirma dalis:

https://www.mytrips.lt/Pasakojimas/pakeliui-i-afrika-1-dalis/1390

Antra dalis:

https://www.mytrips.lt/Pasakojimas/pakeliui-i-afrika-2-dalis/1392

Trečia dalis:

https://www.mytrips.lt/Pasakojimas/pakeliui-i-afrika-3-dalis/1397

Ketvirta dalis:

https://www.mytrips.lt/Pasakojimas/pakeliui-i-afrika-4-dalis/1461

Penkta dalis:

https://www.mytrips.lt/Pasakojimas/pakeliui-i-afrika-5-dalis/1563

Šešta dalis:

https://www.mytrips.lt/Pasakojimas/pakeliui-i-afrika-6-dalis/1570

11 thoughts on “Video: Lietuva-Marokas-VakarųSachara-Mauritanija-Senegalas-Gambija”
 1. Portugalija jau seniai mano norų lentynėlėje guli. Tikiuosi, kad kada iki ten nulėksim)

 2. wow kiek visko, tiek net žmonės gyvenantys portugalijoje nepamato patys 🙂

 3. Du kartus buvau Porte ir abu kartus išpuolė ta pati diena, lyg sekmadienis, tai į tą gražuolį knygyną taip ir nepatekau.

 4. Aruna, kas trukdo nulėkti? Lenkija turi tiesioginius skrydžius nuo balandžio lyg, persėdimais būna gan gerų pasiūlymų kartais irgi. Arba puikus maršrutas bet kuriuo metu Vilnius-Madridas-traukinys iki Lisabonos (40eur).

 5. Muziejus-biblioteka komercializuotas stipriai (pernai rugsėjį buvome), išsipirkę vietą aplink save ir po savim. Dabar bilietai, pasiruošimas, spintelės rankinukams būtinai patikt vienoje vietoje, tada išejus puse pastato apeitini ir stoji į įėjimo eilę, išėjęs eini rankinukų susirinkti. Įėjimas 5eur (gali pirkti TIK knygas su 5eur nuolaida, bet kainos gerokai irgi viršyja rinkos kainas). Jei keli asmenys eina, negali sumuot, turi atskiras knygas pirkt, kad po 5 pritaikytų.

 6. Teko būti Lisabonoj. Vietiniai šiek tiek parodė ir pavaišino. Būtinai grįšiu su šeima, o tuo tarpu saugau butelį trisdešimtmečio portveino motyvacijai grįžti 🙂

 7. Pirmas, šiaip jau lyg ir niekas netrukdo, tik atostogų, deja, turiu mėnesį į metus )). O planų bent dešimčiai metų į priekį ))

 8. Smagu paskaityti, gražios foto.

  Balandį dviračiais keliausime nuo Porto per Lisaboną į Faro, tad įdomu sužinoti kas ir kokius įspūdžius palieka… Bet viską bandysime patirtį savo kailiu 🙂

  Beje, dėl Porto knygyno… Keliaujant po šalį yra ne ką prastesnių alternatyvų pvz. Koimbro universiteto ar Mafros rūmų bibliotekos…

 9. Mafros rūmuose tik dvi kojas įkelt eina į tą knygyną ir tai kelioms minutėms, nes krūva turistų iš nugaros „tuksena”. Viena yra su vaikais eiti į „Hario Poterio” ir kita lankyti tiesiog panašias vietas, tai nelabai Porto tos bibliotekos ir išvengsi, ypač kai vakare vaikštant aplink daug pastatų panašūs į „hario poterio filme matytus” 🙂

 10. Įterpsiu savo trigrašį dėl vienos minties. Erika rašo „Keista, bet rašant pasakojimą, jau praėjus dviems metams po kelionės, tie objektai atrodo dar vertesni juos lankyti.”

  O vat man visai nekeista. Taip ir turi būt – laikas visus prisiminimus nugludina, apšlifuoja, suskirsto po lentynėles galvoje ir po kiek laiko labai gerai išsifiltruoja, kas išties labai gerai ir verta dėmesio buvo, o kas tik šiaip tam kartui atrodė smagu, bet didesnės išliekamosios vertės vistik nebuvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *