Turbūt daugeliui iš mūsų yra tekę girdėti apie indiškas vestuves. Apie tokias, kuriose dalyvauja šimtai svečių, šokama ir dainuojama kelias dienas, kuriose muzika, šypsenos, spalvingi drabužiai ir nuoširdūs sveikinimai susimaišo į visumą, taip mums primindami rytietiškas pasakas, kurias skaitydavome vaikystėje.

Nors ką tik buvom grįžę į Lietuvą po kelių mėnesių trukusios kelionės po Indiją, gavę Indijos generalinio garbės konsulo Lietuvoje ir jo žmonos kvietimą vykti kartu su jais į jų draugų vestuves Delyje, nedvejodami sutikome. Šios vestuvės buvo išskirtinės tuo, kad tuokėsi labai turtingų šeimų vaikai ir jose dalyvavo daug Indijoje garsių žmonių – diplomatai, karininkai ir didžiulių kompanijų savininkai.

Tuokiasi šeimos.

Indijoje vestuvių dieną tuokiasi ne tik jaunieji, bet ir jų šeimos, taigi, dar vienas išskirtinis šių vestuvių bruožas buvo tas, kad tuokėsi skirtingų religijų atstovai – jaunikis išpažįstantis hindų religiją, o jo būsimoji žmona – musulmonų. Tai Indijoje gan unikalus atvejis, nes tokioms santuokoms paprastai prieštarauja ne tik jaunųjų tėvai, bet ir visa bendruomenė, kurioje jie gyvena.

Taip nutiko ir šį kartą – jaunosios tėvas, nepritardamas savo dukros norui tekėti už skirtingos religijos atstovo, į vestuves vykti griežtai atsisakė. Bet išeitis buvo rasta – jaunąją vestuvių metu lydėjo jaunikio šeimos draugai – Indijos generalinis garbės konsulas ir jo žmona. Šis neeilinis įvykis mums, europiečiams dar kartą įrodė, kokia yra didelė harmonija ir pasitikėjimas vienas kitu draugų rate Indijoje.

Šventė savaitę.

Viskas nuo pirmos iki paskutinės vestuvių minutės tviskėjo prabanga, o pagrindinėje vestuvių šventėje dalyvavo daugiau nei 500 žmonių. Auksu ir kitais brangiais papuošalais padabinti moterų rūbai – sariai, profesionalūs virėjai, kurių šventėje buvo 60 ir jų ruošiamas maistas, būgnų ritmai ir spalvotos gėlių girliandos – lankantis tokioje šventėje nuo įspūdžių sukosi galva.

Nors visiems svečiams oficialūs ir kvepiantys vestuvių kvietimai buvo išsiuntinėti keturioms dienoms, visa vestuvių šventė tęsėsi daugiau nei savaitę. Kiekviena šventės diena buvo skirtinga ir kažkuo ypatinga – pirmąsias dienas buvo supažindinami svečiai, kita diena – išvyka prie ežero, prie kurio indiškos dainos netilo iki ryto, o svečiams buvo organizuojami įvairūs teatralizuoti pasirodymai, indiško masažo seansai, kopimo į kalnus mokymai.

Vestuvių dienos indiškose vestuvėse turi skirtingus pavadinimus. Vienos iš didžiausią įspūdį palikusių šios šventės dienų – tai Mehendi vakaras (chna dažais įvairiais raštais buvo marginamos visų vestuvėse dalyvavusių moterų rankos) ir tradicinių indiškų šokių ir dainų vakaras – Sangheet, kuriame linksmybės tęsėsi iki vėlaus vakaro.

Jaunikis – ant balto žirgo.

Pagrindinę vestuvių dieną, kuri Indijoje vadinama Shaddi, ryte ant jaunosios rankos buvo dedamos daugybė apyrankių, kurias ji turės nešioti mėnesį laiko, taip parodydama visiems aplinkiniams, kad ji neseniai ištekėjusi. O vakare, jaunikiui atjojus ant balto žirgo, ir dalyvaujant vietiniam maldininkui sanskrito kalba buvo sakomos priesaikos, į ugnį metamos ryžių saujos ir taip linkima sotaus gyvenimo jauniesiems. Vestuvių dovanos jaunavedžiams labai įvairios – daugiausiai dovanojami prabangūs papuošalai ir rūbai.

Paskutinioji vestuvių diena, dar kitaip vadinama Reception day buvo švenčiama privačiame Indijos aukštuomenės klube, į kurį leidimus patekti turi tik Indijos elitas, o priklausymas tokiems ir panašiems klubams kartais yra paveldimas iš kartos į kartą

Jaunoji, kaip ir visos šios šventės viešnios kasdien vilkėdavo vis skirtingus sarius puoštus auksu, kurių grožiui ir spalvų gausai regis, nebuvo ribų. Svečiai taip pat turėjo paisyti aprangos etiketo, jau atvykus į vestuvių iškilmes reikėjo pasirūpinti iškilmingais vestuvių rūbais – kurie dabar gulėdami spintoje primena kelionę.

Šaltinis: www.voyage-voyage.lt

5 thoughts on “Vestuvės Indijoje”
  1. Labas. O ką galėtumei pasakyti apie medaus mėnesį Jamaikoj? Nagrinėjuosi povestuvines keliones, tai pasirodo Jamaika yra viena populiariausių šiai progai.

  2. Ačiū Dalia. Su tuom nuotraukom vienas vargas. Norint padaryti gražesnių nepaslaptis reikia atsikelti iki saulėtekio, ten saulė kyla apie 5 ryto, o atostogu metu norisi ir pamiegot. Arba išėjai pasivaikščioti ir nepasiėmei fotoaparato – būtinai kas nors įdomaus atsitiks, pasiėmei – tampykis visą kuprinę su objektyvais karštyje.

    Shock, bent jau aš Jamaikos nesirinkčiau medaus mėnesiui. Mano nuomone į Jaimaiką reiktų vykti 4 ar 5 žmonėms ir gerai ten pasitūsinti, pakeliauti. O dviems išlindus iš kurortinio miestelio ar viešbučio gali būti nedrąsu.

  3. Tą patį geriausią metą, kai oras atrodo aksominis, vadinu laiminguoju pusvalandžiu 🙂 Bet tu teisus, velniškai sunku jį pagauti.

  4. Briedo šiek tiek prirašyta ir šiame ir ankstesniame pasakojimuose apie Jamaika, bet jei Jums patiko… tada puiku:)
    Povestuvinei kelionei tik su AI.
    Tai nėra šalis į kurią norisi sigrįžti
    2010.01.02.-28 Jamaika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *