Autonominės Katalonijos regionas Ispanijoje gali pasigirti turtinga tūkstantmete istorija, gyva kalba, išskirtinėmis tradicijomis ir kultūra.

Iš daugelio unikalių kataloniškų tradicijų, ypatingai išsiskiria viena. Ji kilusi iš XVIII a. ir  gyvuoja iki šių dienų. Ji tokia unikali, kad nuo šių metų ją saugo UNESCO kaip „žmonijos žodinį ir nematerialų kultūros paveldo šedevrą“. Ar numanote kas tai?

Tai kelių aukštų gyvi bokštai, pastatyti iš žmonių. Jie taip ir vadinami – žmonių bokštais arba gyvomis žmonių pilimis (isp.k. castells). Tokių bokštų statymo varžybos Ispanijoje dažnai vyksta festivalių metu. Tuomet tūkstantinė minia apsupa „pilies statytojus”, kurie vienas po kito, lėtai ropščiasi į viršų apačioje stovinčių žmonių nugaromis, pamažu suformuodami vis aukštesnę naują pakopą. Taip iškyla kvapą gniaužiantys gyvi bokštai, dažnai susidedantys net iš 10-ties pakopų, o kartais aukščiu prilygstantys miesto aikštę apsupusiems pastatams. Tai be galo įspūdingas reginys!


Retkarčiais, dėl neatsargumo ar netvirtumo, statomi bokštai sugriūna, tačiau apačioje visada budi stipriausi žmonės, tvirtai pasirengę pagauti krentančiuosius. Todėl nelaimingų atsitikimų šiose „statybose“ beveik nepasitaiko.


Dažniausiai tokių žmonių bokštų statybą galite išvysti Vilafranca Del Penedes mieste. Arba kiekvienais metais rugsėjo mėnesį Barselonoje rengiamame didžiausiame miesto festivalyje „La Merce”.

Gerų įspūdžių!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *