Ar netiesa, kad šis medis atrodo, kaip dalis naujos reklaminės kampanijos, kurios nors dažais prekiaujančios bendrovės?


Bet vaivorykštinis Eukaliptas (arba eukaliptus deglupta lotyniškai) iš ties egzistuoja gamtoje ir spindi vaivorykštės spalvomis. Ir dar keisčiau yra tai, kad šis mums mažai pažįstamas medis – vienintelė eukalipto rūšis, natūraliai auganti šiauriniame pusrutulyje. Jie plačiai naudojami balto popieriaus gamyboje.

Daueliui žmonių, pirmą kartą susidūrusiems su šiais vaivorykštiniais medžiais, kyla akivaizdus klausimas: kodėl jie taip atrodo?


Kiekvienais metais, skirtingu laiku vaivorykštinių eukaliptų žievė gabalais nusilupa. Po ja lieka ryškiai žalia, vidinė žievė, kurią galite pamatyti daugelyje nuotraukų. Tada, beveik permatoma žievė bręsdama ir tamsėja iki mėlynos, tuomet pereina į oranžinę, violetinę ar kaštoninę, o skirtingu laiku nusilupę plotai sukuria vaivorykštės spalvų efektą ir medis atrodo taip, lyg būtų specialiai nudažytas.

Vaivorykštinis eukaliptas visuomet žaliuoja ir gali užaugti net iki 75 metrų aukščio. Dažniausiai sutinkamas Naujojoje Gvinėjoje, Naujojoje Britanijoje ir Sulavesy, o Filipinuose – tai populiariausias, popieriaus gamyboje naudojamas medis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *