Glosteršyro grafystėje ant Kuperio kalvos kasmet vyksta sūrio ridenimo varžybos. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose šis renginys minimas 1826 metais, bet manoma, jog ši tradicija užgimė kur kas anksčiau – greičiausiai, kaip pagoniška derliaus šventė.


Šventės metu varžybų dalyviai vejasi apvalų ir dažnai net kelis kilogramus sveriantį Glosteršyro sūrį, ridenamą nuo stačios Kuperio kalvos. Dalyviai mėgina pagauti, riedantį su pasišokinėjimais, sūrį greičiau už savo konkurentus ir taip laimėti varžybas. Tačiau nuo stačios kalvos riedėdamas sūris gali pasiekti iki 112 km/h greitį, todėl rungtynes dažnai laimi tas dalyvis, kuris pirmas pasiekia finišo liniją kalvos apačioje.


Tad visai nenuostabu, kad šių rungtynių metu dažnai pasitaiko griuvimų, pavojingų susidūrimų, įvairių sužalojimų ir kartais itin sunkių traumų. Sūrio ridenimo varžybos ant Kuperio kalvos dažnai dar trumpintai reziumuojamos kaip “20 jaunų vyrų vejasi sūrį žemyn kalva ir, parkritę ridenasi 200 jardų iki apačios, kur juos susemia paramedikai ir nugabena į ligoninę”.


Dėl dažnų traumų valdžia jau kurį laiką nori uždrausti šias varžybas, bet kol kas nevaisingai. Miestelio gyventojai nelinkę atsisakyti šimtametės tradicijos ir, nepaisant griežto draudimo, kasmet šį tradicinį anglišką renginį vis vien, nors ir neoficialiai, suorganizuoja.


Taip pat nelabai stebina, kad jis vis labiau populiarėja. Anksčiau sutraukdavusi vos kelis šimtus vietinių gyventojų, pastaraisiais metais Sūrio ridenimo rungtis taip išpopuliarėjo, kad paskutiniu metu sulaukdavo net virš 15 tūkstančių smalsių stebėtojų iš įvairiausių pasaulio kampelių.


Sūrio ridenimo varžybos vyksta kiekvienais metais gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje ant Kuperio kalvos (Cooper Hill). Rungties dalyviai dažnai pasipuošia netradiciškais kostiumais, sukurdami įsimintiną reginį čia atvykusiems žiūrovams.


Nuo kalno ridenamą apvalų Glosteršyro sūrį jau 24 metus gamina vietinė ūkininkė – Diana Smart. II Pasaulinio karo metais ir pokariu, t.y. tarp 1941 ir 1954 metų sūrį buvo pakeitusi apvali medinė ripka su maža anga viduryje, kuri talpindavo nedidelį sūrio gabalėlį. Bet vėliau sūris vėl buvo sugrąžintas ir iki šiol jis naudojamas sūrio ridenimo varžybose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *