Smaližiai galbūt gali nusivilti, atvykę į Šokoladines kalvas arba dar kitaip vadinamą Čoklit Hilzą, supratę, kad čia jokio šokolado nėra – tai tik literatūrinis Filipinų Boholio salos kalvų pavadinimas. Bet visiems kitiems, kelionė į neįprastų kūgio formų Šokoladines kalvas viduryje džiunglių, suteiks nepakartojamą malonumą ir paliks neužmirštamus įspūdžius.


Įsivaizduokite beesą balto smėlio paplūdimyje, tropinėje saloje. Nusprendžiate vykti gilyn į salą. Pro vešlias džiungles, plokščiu keliu, vešlios augalijos apsuptyje skverbiatės vis gilyn. Ir staiga pamatote aukštą 30 metrų aukščio kalvą, apaugusią vien tik šiurkščia žole. Savaime nustembate, kam ir dėl ko prireikė  supilti tokią didelę, simetrišką kalvą. Juk šis darbas turėjo kainuoti didelių pastangų… O po to išvystate dar vieną tokią kalvą. Ir dar vieną. Ir dar… Stovėdami centrinėje apžvalgos aikštelėje jau suprantate, kad tokių kalvų čia – šimtai. Dauguma siekia 50 metrų aukščio, o kai kurios siekia net 120 metrų.


Kas sukūrė šias kalvas, kurių šioje vietovėje priskaičiuojama apie 1776?

Geologai kol kas neranda tikslių atsakymų į šį klausimą ir nesutaria, kaip ant Boholio vidurio plokščiakalnio atsirado šios neįprastos klinčių kalvos.

Populiariausia hipotezė yra ta, kad kūginės kalvos buvo sustumtos formuojantis Boholio salai iš senovinių koralinių rifų. Kita teorija teigia, kad Šokoladines kalvas suformavo ugnikalniai ir vandenyno potvyniai. O kai kurie vis dar tiki, kad kalvas labai seniai supylė žmonės ir  jos yra paskutinės išnykusios kultūros liekanos.


Senųjų salos gyventojų Boholanų legendoje apie Šokoladinių kalvų kilmę pasakojama, kad du įpykę milžinai kaudamiesi tarpusavyje ilgai vienas į kitą svaidė didžiulius akmenis, bet nė vienas kovos nelaimėjęs. Bet išsvaidytos uolos likusios ten iki šiol.

Nepaisant kaip jos susikūrė, Šokoladinės kalvos yra nepakartojamas Filipinų reginys, paliekantis neišdildomą įspūdį. Kalvos ypatingai gražios vėlyvą rugpjūtį, kai žolė išdžiūva ir jos tampa šokoladinės spalvos. Iš čia yra kilęs šokoladinių kalvų pavadinimas.

Kaip nuvykti iki Šokoladinių kalvų?

Cebu miestas yra pagrindinis centras, į kurį leidžiasi vietiniai ir kai kurie tarptautiniai lėktuvai. Iš Cebu uosto dažnai kursuoja keltas į Boholio salos didžiausią Tagbilaran uostą. Iš ten į šokoladines kalvas galima lengvai užsisakyti automobilį arba vietiniu autobusu nuvykti iki „Karmen” ir savarankiškai  tyrinėti Šokoladinių Filipinų kalvų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *