Pamukalė – neįprastas gamtos stebuklas – žėrinčios ir lyg sniegas baltos travertitinės terasos – vienos svarbiausių ir lankomiausių Turkijos įdomybių, 1988 m. įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.


Išvertus iš turkų kalbos „Pamukkale“ reiškia „medvilnės pilį“. Pasak legendos, senovėje čia milžinai džiovindavę nuimtą medvilnės derlių. Stebėtinai taiklus pavadinimas šiai šlovingai ir įspūdingai vietovei. Akinamai baltos pilys – kalkių terasos Pamukalnėje susiformavo šiltoms versmėms tekant pietiniais Kaldago kalno šlaitais. Vandens temperatūra siekia +35°C ir daugiau, o jo sudėtyje yra gausu kalcio bikarbonato. Kai vanduo netenka anglies dioksido, išsiskiria kalkės, kurios apneša uolas storu sluoksniu ir sudaro išsikišusias baseinų terasas.


Senovėje Pamukalės vandenyse maudydavosi graikų ir romėnų didikai, imperatoriai. Šiuose puikiuose vandenyse jau seniai mėgaujasi ir turistai.

Sakoma, kad Pamukalės versmių vanduo pasižymi gydomosiomis savybėmis: gydo astmą ir radikulitą, sveikas akims ir odai.


Pamukalės mineralinės versmės įsikūrusios pietvakarių Turkijoje, Denizlio provincijoje, Didžiojo Mendereso slėnyje. Greta Pamukalės yra senovės romėnų miesto Hierapolio (Šventojo miesto) griuvėsiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *