Brazilijos šiaurės rytine pakrante nusidriekusios smėlio kalvos, nutįsta į šalies gilumą apie 50 km., suformuodamos mūsų žemėje unikalų kraštovaizdį.


Kur bepažvelgtumei, visą teritoriją supa didelės, baltos, pustomos kopos. Kaip tikroje dykumoje čia nesimato nė menkiausios augalijos. Ir vis dėlto vienas faktas išduoda, kad čia ne tikra dykuma. Kokioje gi dykumoje, kopų įdubose puikuosis nepakartojamo grožio, dideli ir gilūs ežerai? Atsakymas – jokioje. O Lencois Maranhenses smėlynuose tai įmanoma.


Šią neįtikėtinai gražią ir unikalią mūsų Žemėje vietą saugo Lencois Maranhenses Nacionalinis parkas, kuris yra įsitaisęs Amazonės baseino pašonėje. Kiekvienų metų pradžioje šis regionas reguliariai apdovanojamas gausiomis liūtimis, o gėlas lietaus vanduo susirenka įdubose tarp baltų smėlio kopų. Iš paukščio skrydžio Lencois Maranhenses smėlynai atrodo lyg baltas užklotas, nusagstytas įspūdingo grožio mėlynomis ir žaliomis lagūnomis. Ir tai yra neįtikėtinas reginys, kurio nepamatysite niekur kitur, kaip tik šioje įspūdingoje Brazilijos vietoje.


Dar keisčiau šioje „dykumoje“ yra tai, kad tuose smėlio įdubose susiformavusiuose ežerėliuose gyvena daugybė žuvų, nepaisant to, kad sausuoju metų periodu ežerėliai visiškai išdžiūna. Paaiškinimas šiam neįtikitėtinam fenomenui – migruojantys paukščiai, kurie iš jūros kasmet perneša žuvų ikrus.


Šią vietovę patariama aplankyti tarp liepos ir spalio mėnesių. Tuomet ežerai būna vandeningiausi ir atrodo gražiausiai.


Vietovė nuo seno yra gyvenama. Lietaus sezonu vietiniai Lencois Maranhenses smėlynų gyventojai verčiasi pagrinde žvejyba, o sausuoju periodu daugelis palieka savo namus ir išvyksta dirbti žemių į gretimus regionus. Pasak kraštotyros specialistų seniai seniai šioje vietovėje gyveno indėnai.


Lencois Maranhenses smėlynus aplankyti galima išsinuomojus džipus artimiausiame Barreieinhas miestelyje. Į Lencois Maranhenses neveda jokie keliai, todėl 4 ratais varomi džipai – yra vienintelė Jūsų galimybė išvysti šią puikią vietą.


Tarp smėlio kopų susiformavusiuose ežerėliuose galima išsimaudyti, todėl nepamirškite namuose maudymosi aprangos, kitaip liksite šios linksmos pramogos nepatyrę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *