Lankydamiesi miške įprastai matome daugybę tiesių arba pakrypusių medžių. Nestebina ir koks nors keistai išsišakojęs atsiskyrėlis, sutinkamas tai vienoje, tai kitoje vietoje. Bet štai „Šokantis miškas“ Kaliningrade, kuriame keistų formų pušys susisukusios ratais ar spiralėmis – atrodo visiškai netradiciškai.


Mįslingas „Šokantis miškas“ yra mūsų pamėgtoje Kuršių Nerijoje, skiriančioje Kuršių marias nuo Baltijos jūros, Kaliningrado dalyje. Čia ir išvysite vieną keisčiausių gamtos reiškinių, Žemėje – šokančius medžius.

„Šokantį mišką“ vietiniai gyventojai yra linkę vadinti „Girtu mišku“. Manomai toks pavadinimas labiau atitinka rusišką dvasią. O pasak lankytojų, jis labiau panašus į mišką, arčiau Černobilio, nes 20-mečių pušų kamienai, išsiraitę į natūralius mazgus ir kilpas lyg cirko akrobatai, labiau tiktų radiacijos užterštai teritorijai, nei gaiviam Kuršių Nerijos miškui.


Siekdama atskleisti, tokio keisto miško augimo paslaptį, Kuršių Nerijos parko valdyba prieš kelis metus pakvietė studentus atlikti tyrimus ir išaiškinti, kodėl čia augančios pušys taip natūraliai ir įdomiai išsiraito. Tyrimų išvada: šio keisto reiškinio atsiradimui įtakos turėjo vietovėje siaučiantys galingi vėjai. Netrūksta ir aiškiaregių samprotavimų, teigiančių, kad būtent šioje miško vietoje kertasi teigiama ir neigiama energija, neatmetamos versijos ir apie  geologinės vietovės (nestabilaus smėlio dirvožemio) kilmės įtaką tokiam keistam reiškiniui.

Kad ir kaip ten būtų, Kaliningrado „Šokantis miškas“ ypač įdomus, besidomintiems gamtos keistenybėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *