Aukso uola arba dar kitaip vadinama Tšaiktijo pagoda – garsi budistų piligrimystės vieta Mianmare, Monų valstijoje. Tai milžiniška, auksu padengta uola, balansuojanti ant bedugnės krašto, kuri atrodo, kad tuoj tuoj nukris žemyn. Ant 8 metrų aukščio ir 15 metrų pločio uolos pastatyta 5,5 m aukščio budistų šventykla – Pagoda. Tikintieji jau ištisus šimtmečius atvyksta čia pamedituoti ir pasimelsti Budai.


Pasak legendos, XI a. karalius Tisa gavo Budos plauką iš atsiskyrėlio. Atsidėkodamas karalius jūros dugne rado didžiulį akmenį, panašų į atsiskyrėlio galvą, užkėlė jį ant uolos krašto, paauksavo, pastatė ant jo šventyklą, kur padėjo Budos plauką. Tikintieji tiki, kad uola iki šiol nenukrenta į bedugnę tik todėl, kad ją atsveria ir saugo šis plaukas.


Pasak kitų vietos gyventojų, akmenį ant uolos užkėlė dvi klaidžiojančios sielos, maždaug prieš 2500 metų. Ir ši Aukso uola su Pagoda iki šiol stovi Tšaiktijo kalno viršūnėje. Tai šventa, trečia pagal svarbumą, budistų maldininkų vieta. Ją supa ištisas šventyklų kompleksas.


Įdomiausia Aukso Uolą aplankyti kovo mėnesį, per pilnatį. Tuomet vietovė pasipuošia tūkstančiais žvakučių ir auksinis riedulys nakties tamsoje šviečia taip skaisčiai, kaip niekada.


Lengviausia Aukso uolą pasiekti nuo netoliese stovinčio Kinpuno miesto. Tačiau moterims iki šiol draudžiama ne tik prisiliesti prie šio akmens, bet ir prieiti arti jo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *