Šiaurės vakarinėje Barselonos dalyje styro aukštas Tibidabo kalnas. Jo aukštis siekia 512 metrus ir tai yra aukščiausia Siera de Kolserolos (kat.k.Serra de Collserola) kalnų grandinės viršūnė bei aukščiausias Barselonos taškas, iš kurio visas miestas atsiveria lyg ant delno, o tolumoje raibuliuoja Viduržemio jūra.


Tibidabo viršūnę galima pasiekti autobusu arba mašina, o visų įdomiausiai – funikulieriumi. Jo bėgiai į kalną buvo nutiesti 1901 metais ir tai buvo pirmieji tokie Ispanijoje. Funikulierius veikia iki dabar, teikdamas smagią pramogą turistams.


Ant Tibidabo kalno rasite įsikūrusį įdomaus dizaino Kolserolos radio ir televizijos bokštą (kat.k. Torre de Collserola) su apžvalgos aikštele, Tibidabo pramogų parką, bei Šv.Širdies katalikų bažnyčią (kat.k. Temple Expiatori del Sagrat Cor) su didžiule Kristaus statula, išskėstomis rankomis, matoma beveik iš visų Barselonos miesto vietų.


Legendoje pasakojama, kad Tibidabo kalnas yra ta vieta, kur velnias pirmą kartą pabandė sugundyti Jėzų. Pavadinimas Tibidabo kilęs iš lotyniškos Vulgatos Biblijos (evangelija pagal Matą 04:09 ir Luką 04:06). Frazė Tibi Dabo reiškia „Aš tau padovanosiu”. Velnias tariamai ją ištarė Jėzui, kai jie žvelgė nuo Tibidabo kalno viršūnės į apačioje plytinčią Žemės karalystę.

Šv.Širdies bažnyčią suprojektavo garsus katalonų architektas Enrikas Sagnier. Statybos truko apie 60 metų.


Ne mažesnio dėmesio vertas ir netoliese įsikūręs Tibidabo pramogų parkas. Jis buvo įrengtas dar 1899 metais ir tai yra seniausias parkas apylinkėse. Jame galite rasti, kiek daugiau nei 30 skirtingų ir originalių  atrakcionų. Kai kurie jų skaičiuoja jau ne pirmą dešimtmetį, o keli yra išlikę net nuo parko įkūrimo laikų. Jokiais būdais nepamirškite aplankyti parke įsikūrusio Mechaninių daiktų muziejaus (Museo de Automatas). Tai be galo įdomi vieta tiek suaugusiems, tiek vaikams!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *