Nuostabioji Malta. Tikrai taip. Teko pabūvoti net 2 kartus maždaug vienerių metų bėgyje. Kartą lapkritį, o kitą kartą rugsėjį.
Nuostabu, bet abu kartus nuostabus oras. Net lapkričio mėnesį yra pakankamai karštą, kad galųtume maudytis jūroje (vietinių siaubui!). Vandens temperatcra apie 22 laipsnius. Tačiau ietiniai be 24 net nežiūri į vandens pusę. Jiems per šalta. O mums pats tas.
Maltą sudaro 3 salos: Malta (su sostinne Valletta), Gozo (su salos sostine Vikstorija) ir Comino (negyvenama sala, apart vieno ūkininko) su nuostabia žydrąja įlankaš
Teko pagyventi tiek Gozo, tiek Maltos salose. Jas jungia kas 30 min dieną, ir kas 1 val vakare kursuojantis keltas.

Transportas
Dėje, transportas nėra labai patrauklus. Juokingi autobusiukai kursuoja visoje saloje. Tačiau jų kursavimolaiaks baigiasi apie 8 val. vakare. Ir tada stop… Tik taksi. O kainos tai jau patikėkim manimi. Geros. Todėl geriausia išsinuomoti automobilį ir keliauti skersai išilgai salos. Tik reiktų prisiminti, kad judėjimas yra kairiąja puse (kaip Anglijoje). Ir nė vieno tiesaus kelio. Vingiai vingiai. Su mašina galite persikelti į kitą salą Gozo ir keliauti toliau. Į Komino salelę su automobilių nepateksite. Ten galima patekti tik su valtele arba kateriu, kurie kursuoja kas kažkiek laiko. Tiesa, galima išsinuomoti kateriuką ar valtį ir nukeliauti patiems.

Maistas ir gėrimai
Vietinis maistas labai skanus. Yra tradicinių patiekalų, pamiršau pavadinimą jų vietinės „picos”. Bet nemažai ir kitų šalių restoranėlių. Yra ir amerikietiško maisto (labai nesveiko, bet nerealiai populiaraus kažkodėl). Iš gėrimų įdomiausias yra kaktusų likeris. Dųl skonio nesiginčijama, bet man žiauriai nepatiko.

Naktinis gyvenimas
Wooohoo. Kas kas, o maltiečiai moka linksmintis. Visą naktį iki ryto. Maltos saloje yra visas palilinksminimų ir barų miestelis Pacheville (nežinau, ar tiksliai pasakiau). Ten gyvenimas po 10 vakaro tik prasideda. Ir muzika visur, daug nemokamų kokteilių ir migravimo iš vieno baro į kitą.

Poilsis
Maltą labiausiai yra pamėgę Britai. Jie čia jaučiasi, kaip namie. Gal dėl to, kad tai buvusi jų kolonija ir anglų kalba yra antroji gimtoji kartu su maltiečių. Dauguma paplūdimių yra akmenuoti. Tačiau prei didžiųjų viešbučių galima rasti ir dirbtinai supiltų smėlio paplūdimių. Vanduo švarus ir sūrus. O vakarais tokiuose paplūdimiuose apstu jaunimo su šašlykinėmis kepančių kepsnelius ir pramogaujančių. Jokių šiūklšlių, bet ir jokių tūlikų po 8 vakaro, kai užsidaro paskutinėpaplūdimio kavinė. Jie irgi žmonės ir gamtinius reikalus atlieka už krūmų arba tiesiog vandenyje. Nesistebėkite! Tai tiesa. Žinau tai iš asmeninės patirties su vietiniais draugais.
Vietiniai yra labai svetingi ir malonūs. Todėl bendraudami nesunkiai įsigysite draugų, kurie jums parodys savo šalies grožybes.

Gamta
Turiu pripažinti, kad ilgai tos gamtos grožio aš negalėčiau ištverti. Geltona kur dairais, keli žali kaktusai ir jūra. Labai daug smėlio ir karšta. Bet yra nuostabių vietų. Maltos saloje būtina aplankyti Vallettą. Taip pat amatų miestelį salos gilumoje. Galima nusipirkti labai gražaus sidabro. Taip pat būtinai aplankykite senovines tvirtoves ir miestus. Maltos ordinas buvo tikrai galingas ir tai matosi.
Vanduo ir uolos sukuria nuostabų kraštovaizdį. Olos, grotos. Jos pažymėtos kaiplankytinos vietos bet kurieme turstiniame žemėlapyje. Tikrai verta. Ir būtinai apsilankykite Gozo saloje. Nors ji mažesnė, bet joje yra nuostabių vietų. Pvz. Dweira. Nuostabaus grožio vieta su arka virš vandens ir olomis, miegančiu krokodilu ant olos.

Keliavimas po Malta nėra pigus. Kainos gal kiek didokos. Bet ką padarysi. Ten gi niekas neauga, viską beveik reikia atvežti, ypač vandenį. Todėl jokiu būdu negerkite vandens iš čiaupo.
Važiuodami iš orouosto su taksi pasiimkite taksisto vizitinę, gali praversti. Kadangi viešbučiai piktnaudžiauja ir kviečia brangesnį taksi. Tuo tarpu jūs pasisikabinę taksistui susitarsite pigiau.

Geros kelionės!

2 thoughts on “Malta: Poilsis Maltoje”
  1. Gražus filmukas, smagiai dienelės jaunos bėga, net pavydas bamba graužia…

    Tikimės bus nuotykių ne tik iš Taivanio 😉

  2. Kol kas sedziu tarp Rygos Vilniaus ir Utenos, darau sau masazus 🙂
    Toliau nezinau, geguzi gal i Barselona, rudeni ir ziema kur silta, gal Australija ir Pietu Amerika 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *