Savo kelionėse ieškote kažko naujo, neišbandyto? Nikaragvos vakaruose Jums gali pasiūlyti naują ir labai sparčiai populiarėjančią pramogą – čiuožimą nuo vulkano.


Ne slidėmis ar snieglente, kaip įprasta leistis nuo kalno. Ne! Leistis su specialia fanerine lenta nuo kalno žemyn, ant kurio nėra nė kruopelytės sniego. Skamba absurdiškai. Bet tai nauja ir labai sparčiai populiarėjanti pramoga adrenalino mėgėjams prie Nikaragvos Cerro Negro ugnikalnio.

Kopimas į 725 metrų aukščio ugnikalnį trunka apie 45 min.  Užkopę, iš viršaus, dar turėsite galimybę pažvelgti tiesiai į dūmais alsuojančio vulkano vidų ir tuomet, net nespėjus atsigręžti, lėkti veikiančio ugnikalnio šlaitu žemyn, išvysčius net 80 km/h greitį. Turbūt daugelis šios pramogos aistruolių dabar įsivaizduoja save sprunkantį nuo išsiveržusio vulkano verdančios lavos.


Nuogastaujama ne tik dėl galimo ugnikalnio išsiveržimo. Lekiant tokiu greičiu nukristi būtų siaubingai nemalonu. Todėl pramogos metu būtina dėvėti specialius apsauginius kostiumus, kelių apsaugas ir šalmą, kurie pakankamai sumažina smūgių jėgą, patiriamą kritimo metu.


Šios  pramogos sumanytojas ir puoselėtojas  P. Southanas, gyvenantis gretimoje gyvenvietėje, tvirtina, kad jokių ypatingų gebėjimų ar specialaus pasirengimo leistis nuo ugnikalnio nereikia. Kiekvienam, užkopusiam į kalną ir pasiryžusiam išbandyti šią pramogą, pravedami mokymai, kaip reiktų elgtis su lenta 5 metrų trasoje. Tik  po apmokymų būsite pasiruošę vienam didžiausių nuotykių savo gyvenime –  greitai ir su griausmu nusileisti žemyn, kai už nugaros palieki tik pelenų ir dulkių kamuolius.


Ši ekskursija sužavi turistus tuo, kad jos metu gali susipažinti su ramiu Nikaragvos kaimo gyvenimu, pabuvoti nuostabių vaizdų apsuptyje ir be abejo, užkopus į aktyvų vulkaną, specialia fanerine lenta, patirti adrenaliino kupiną nusileidimą nuo jo . Argi skamba ne gundančiai?

– – – – –

Ekskursijos vyksta 7 dienas per savaitę. Jų trukmė 4,5 val. Kaina: $23 plius $5 įėjimo į nacionalinį parką mokestis. Į kainą įeina visa reikalinga įranga, transportas ir kokteilis sugrįžus. Ekskursijas organizuoja: http://www.bigfootnicaragua.com/adventure.html. Jas galite užsisakyti viešbutyje, kuriame apsistojote. Dieną, prieš planuojamą išvyką.

One thought on “Čiuožimas nuo vulkano”
  1. už aktyvų poilsį, už adrenaliną ir greitį, už super foto, bet …kam taip niokoti gamtos turtą? kas yra jos, tas jos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *