Varnių apylinkės II, dviračiais.
Sveikučiai. Panašu, kad ši kelionėlė paskutinė prieš „Aplink Lietuvą“ ;). Taigi, vėl velikus į busiką ir į Žemaitiją, į Požerę. Veiksmas vyko 2010.04.15. Pramynėme 55 km. Maršrutas: Požerė-Didieji Vankiai-Virpyliai-Endrikavas-Buciškė-Skabučiai-Bilioniai-Pykaičiai-Payžnys-Šiauduva-Treigiai-Laukuva-Dainiškė-Tautvilai-Vaitkaičiai-Burbiškiai-Vaitkaičiai-Tautvilai-Dainiškė-Laukuva-Požerė.
Pramynę truputį virš 5 km., pasiekiame Medvėgalio piliakalnio kompleksą. Vytautas užlipo pirmą kartą, tai buvo sužavėtas vaizdeliais ir pačių kalnelių didybe. Medvėgalis – tai dvi viršūnės: aukštesniojoje yra aukščiausias Žemaitijos taškas, žemesniojoje (pietinė) – piliakalnis (Pilies kalnas). Medinė Medvėgalio pilis minima nuo 1316 m., kai ją puolė kryžiuočiai ir sudegino 1329 m. vasario 1 dieną.
Neužilgo priminame Gojaus miškelį, kuris išvagotas didžiuliais kanjonais susiformavusiais ledynmečio laikotarpiu. Įspudinga. Išvažiuojant iš miškelio- lauko baldai su pavėsine. Užkandame.
Bilioniai. Labai graži etnografinė sodyba, Bilionių piliakalnis dar vadinamas Šventkalniu, Švedkalniu.
Tarp Šiauduvos ir Laukuvos, truputį “pagrybaujame”-arimais, pievomis. Vytautas jau pradėjo “gąsdinti”, kad jei “tokią” legendą (suprasti, vedančia per bekeles) padarysiu kelionei “Aplink Lietuvą”, tai man bus ir taip ir anaip, na visaip …:-DDD. Neišgasdino. Šiaip taip Laukuvą randame 
Laukuva pirmąkart paminėta 1253 m. kaip svarbus gynybinis centras Mindaugo ir kryžiuočių sutartyje. Kaip miestelis minimas nuo 1655 metų. Pačiame, labai tvarkingame, miestelio centre, puikuojasi Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia, statyta 1856 m.
Iš Laukuvos, miname prie Burbiškių piliakalnio. Randame nesunkiai, o vat, perlipę piliakalnį, vėl grybaujame po laukus, ganyklas ir pievas. Jei būtų po lietaus, tai būtų “šakės” ;). Nebuvo .
Toliau planai buvo važiuoti laukų keliukais į Riešketus ir aplenkiant asfaltą, pasiekti Požerę. Deja. Šį kartą – mano klaida. Sudarydamas maršrutą (legendą), naudoju popierinius žemėlapius ir palydovinį Google Earth. Būtent pastarasis rodė, kad į Riešketas reikia važiuoti per fermos teritoriją, o aš asilas, nepasirašiau komentaro ir natūroje keliukas mums atrodė veda tik iki fermų . Taigi, iki Laukuvos, teko minti jau važiuotu vieškeliu, o iki Požerės, asfaltu . Finišas.
Taigi – gyveni ir mokaisi. Kuo daugiau žinai – tuo daugiau klausimų . Dar liko gera savaitė iki kelionės “Aplink Lietuvą”, tai sėsiu prie legendos ir Google Earth pagalba, praturtinsiu komentarais, pastabomis, kurių svarba didžiulė.
Eugenijus Šiurkus
[email protected]

12 thoughts on “Lietuva: Varnių apylnkės II, dviračiais”
 1. Nesuprantu tokios keliones. Tranzuoti tik tam kad tranzuoti. Jeigu teisingai supratau buvo vargta ir nieko nepamatyta.

 2. Ar man tik pasirodė ar visą kelionę atvarei su ta pačia maike? :}

 3. O kas čia tokio, maikė ta pati. Aš pavyzdžiui su tuo pačių automobilių keliauju 2-3 savaites ir nieko.

 4. nesupratau prie ko cia ta maike? ka 4dienas dewetas rubas jau nurasytas ar kaip?nei as laukuose dirbau nei ant zemes woliojaus.nei kaip walkata atrodziau.is masinos i masina.tai nematau ka cia komentuot daugiau..

 5. Geras pastebėjimas ir smagi tema, nieko ir nebepridursi 🙂

  O tu TandC pabandyk tas 2-3 savaites pavaikščioti su tais pačiais marškinėliai ir suprasi, koks yra skirtumas tarp tiek laiko dėvimo automobilio ir marškinėlių, kurie nėra kasdien plaunami. Čia šiaip, pabandymui, kad aiškiau būtų, kas čia TOKIO.

 6. O aš jau 5 metus kelionės nuotraukose randu save su tais pačiais šortais, ką daryti?

 7. Nu va:Donatas -maikės 4 dienas ,TandC auto nekeičia 3 savaites, Apuokas šortų 5 metus , o aš šukuosenos 10 metų -plikas esu.
  Aušrele žmonės juokauja.

 8. Smagu, jog antra autostopinė kelionė įvyko greitai po pirmos nesėkmės ir buvo labai greita tiesiogine prasme. Tai buvo kelionė dėl kelionės, kad įgyti patirties. Tikiuosi, jog trečioje kelionėje pavyks pamatyti ką nors.

 9. Matau, kad juokauja. Todėl ir prisijungiau, TUKAI. Ir gink dieve mano žodžių rimtai nesupraskit, nes oi, po tokio bandymo kentės šeima, draugai ir aplinkiniai 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *