2007 metai, liepa

2007 metai, liepa

Šitas „scenarijus“ yra ne išgalvotas kūrinys, o realūs internetiniai komentarai apie 2007 metų Jūros šventę. Aš pats čia nieko neprigalvojau, tiesiog iš gausybės nuomonių atrinkau įdomesnes ir sukomponavau, kad skaitytojui ar žiūrovui būtų šiek tiek patogiau gaudytis vyksme. Atrenkant tekstus mane labiau domino ne vaizduojami įvykiai ir personos, o patys komentuotojai. Tačiau ši medžiaga, manau, savotiškai atspindi ir 2007 metų paskutiniojo liepos savaitgalio vaizdus Klaipėdoje, todėl ją ir talpinu šioje keliautojų svetainėje.

Scenarijų reikėtų vaidinti arba skaityti kaip radijo vaidinimą – keliems.

Prologas arba Maloniai nuteikiantys pažadai

Klaipėdoje šiandien prasideda tris dienas truksianti Jūros šventė.

Uostamiestis išdabintas daugiau kaip 1000 skambančių, plazdančių, vėją gaudančių puošmenų – vėliavėlėmis, įvairių dydžių vėjo gaudyklėmis, vėjo malūnėliais, besisukančiomis žuvimis. Jau vakar Jūrų muziejuje startavo pirmieji didžiausios metų fiestos renginiai.

Šiandien 18 valandą per senamiestį pražygiuosianti karnavalinė eisena ir fejerverkai paskelbs oficialią šventės pradžią. Su Jūros šventės pradžia klaipėdiečius ir miesto svečius sveikins per 50 spalvingų karnavalo personažų. Jie keliaus į Turgaus gatvę, kurioje tris šventės dienas šurmuliuos persirengėliai, linksmins egzotiški atlikėjai,vyks juodosios magijos seansai, ugnies ir cirko šou.

Danės upe senoviniu laiveliu“Kurėnas“atplaukusiam Neptūnui teks šauktis Perkūno pagalbos. Sužinojus, kad jūros velniai siekia sugriauti didžiausią metų fiestą, ugnimi, garsu ir magiškais ritualais tvarka bus sugrąžinta, ir paskelbta ilgai laukta šventės pradžia.

Jono kalnelyje 11 menininkų iš Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Italijos, Rusijos, Suomijos, Austrijos, Bulgarijos sukūrė unikalų smėlio skulptūrų parką. Jame galima pamatyti pasakų personažus, švyturį, laivus, Neptūno nuotaką ir kitas netradicines smėlio kompozicijas. Šiandien 12 valandą skulptūras įvertins komisija, o po to jas galės apžiūrėti ir Jūros šventės svečiai.

Aikštėje prie burlaivio“Meridianas“ Jūros šventės metu tradiciškai įsikurs „Švyturio šalis“.Šiemet ji bus pakrikštyta geros nuotaikos sostine.

Rytoj Turgaus gatvėje apsigyvens teatralizuoto triptiko “Kirpykla – grimerinė – drabužinė“artistai. Nuo 12 iki 19 valandos Jūros šventės svečiai kartu su egzotiškais kostiumais pasipuošusiais atlikėjais galės pažaisti teatrą:grimuotis teatro grimerinėje, šukuotis teatro kirpykloje, kartu su artistais paplepėti teatro rūkomajame.

Tris dienas nuo12 iki 24 valandos, skvere prie Danės, šurmuliuos Tautodailės dirbinių mugė, Kruizinių laivų terminale skambės popmuzikos, o Teatro aikštėje – liaudiškos muzikos koncertai, prie burlaivio“Meridianas“ vyks šokių pamokos ir šou, Kultūros komunikacijų centro kiemelyje taip pat publikos laukia koncertai, meno parodos ir akcijos.

Jūros šventė tradiciškai pasieks Smiltynę: kasdien 18 valandą delfinariume vyks vandens koncertai – spektakliai, šeštadienį ir sekmadienį etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje – folkloro šventė “Žuvys išgalvojo giesmes“.

Jūros šventės atidarymo koncertas “Jūra ir krantas“ vyks Kruizinių laivų terminale. Teatralizuotame muzikiniame šou atlikėjai dainomis kvies į gimtąjį kraštą sugrįžti po pasaulį išsibarsčiusius tautiečius.

Sekmadienį 23 valandą fejerverko pliūpsniai virš Klaipėdos Teatro aikštės paskelbs Jūros šventės pabaigą.

Milijonas litų. Tiek sako išleidę šių metų Jūros šventei jos organizatoriai. Pastebėti tą milijoną bus sunku – šventės renginiai ne vienoje vietoje. Galų gale, jie net pažirs iš dangaus – rekordiškai kainavusių fejerverkų pavidalu.

Šventė atėjo. Vėjo jai. Vėjo. Vėjo. Vėjo.

Nuomonės ir nemaloniai nuteikiantys komentarai

Šūdas. Ši Jūros šventė pati prasčiausia iš visų buvusių… miestas nepasipuošęs… molio skulptūrų paroda mokama… lyg būtų už ką ten mokėti… o viešasis transportas visiškai suįžūlėjęs, keičia važiavimo kryptis kaip jam yra naudingiau…o paskambinus į autobusų informaciją žmogus gražiais žodžiais esi išplūstas, nekalbant jau apie tris klases baigusius vairuotojus, kalbančius triaukščiais keiksmažodžiais, kurie jei galėtų, tai dar ir primuštų…Gėda. Geriau jau jokios šventės, nei kažkokia kastruota parodija, kad esam uostamiestis…lyg būtų kuo didžiuotis.

Išlaukėme iki 19 valandos programoje pažymėtos „Žuvėdros“pasirodymo. Vietoje to nustebome pamaitinti proamerikine“Plazma“.Kodėl? Jono kalnelis užtvertas tokiomis kainomis, kokių sau neatleisi. “Bix“ pagrindiniame koncerte skleidžia daugiau triukšmo nei muzikos, o sulaukus Mamontovo negali patikėti, kad taip smirdančioje rūkalais ir gėralais grūstyje kankintis dar reikės pusantros valandos.

Mes su žmona niekur nieko gero nematėm. Visiškas šlamštas.

Jūros šventės organizatoriai turėtų apsispręst, kas yra šventės vinis, ir į tą pusę lygiuotis. Vis dėlto turėtų būti kažkokia koncepsija. Negali būti, kad mero priėmimas tampa pagrindiniu šios šventės tikslu – jam skiriamos didžiausios lėšos ir dėmesys

Kažkoks absurdas ta Jūros šventė, toks jausmas susidaro, kad Švyturys surengė sau oficialią šventę, ir gatvėse pristatė savo palapinių. Nejaugi niekas nemato ir nenori suprasti, kad didžiausia nauda iš Jūros šventės tai Švyturiui. O gal kam nors Švyturys gerai pamokėjo, kad jis leido Švyturiui prisistatyti savo alaus kolonėlių ir girdyti svečius. Labai žemas lygis, ir laikas Jūros šventę tobulinti, ir daryti ne masinio nusigėrimo švente. Klaipėdiečiai susimastykite ir perrinkite merą, gal kitas kažką geriau suorganizuos ir netoleruos Švyturio.

Buvome priversti išlipti iš autobuso Nr.3, vežusius keleivius vakare 20 valandą iš šiaurinės dalies į centrą, anksčiau. Autobusas pilnas, daugiausiai jaunimas 14-18 metų. Beveik visi girti. Įdomiausia, kad autobuse jie taip pat gėrė degtinę. Butelys ėjo iš rankų į rankas, buvo siūloma visiems gerti. Vienas pradėjo vemti…Pradėjus tramdyti, girdėjosi:gal nori mano b…pačiulpti, tai varyk čia į autobuso galiorką. Štai tokie vaizdeliai šventės.

Koncerto blogesnio negalėjo būti. Kaip kokioje provincijoje. Riaubiškytė su savo sugyventiniu Ivanovu gaspadinavo scenoje. Jokių melodijų, kažkokios improvizacijos. Tas milijonas litų skirtų šventei rengti nepadėjo normaliai viską organizuoti. Duok dar vieną milijoną tokiems kaip Mockus, Laužikienė, Giedraitytė – vistiek nieko nepadarys. Baisi šventė. Absoliutus chaosas

Super straipsnis. Bravo. Visiškai su viskuo sutinku. Ši Jūros šventė buvo tikra gėda Klaipėdai. Programa buvo tiesiog pašlijusi, viskas baigėsi jau 23 valandą, kaip jau rašė kiti, ne visi renginiai įvyko. Vėjo vėjo vėjo – durnesnio devizo turbūt ir būti negali. Jetau, kaip čia nuobodu. Kas nori pagerti, tai aišku jiems buvo gerai, bet aš kaip tikras klaipėdietis norėjau smagiai ir turiningai praleisti laiką. Mieste tiesiog nėra ką veikti. Iva? In culto? Ką jie čia veikia? Klaipėda, jomajo, juk turi tiek puikių atlikėjų…Mamontovo koncertas nuvylė, na išvis ši šventė buvo tikra gėda. Malūniukų ir vėliavėlių prikarpyti gali ir vaikas…

Pritariu viskam, kas čia yra išsakyta. Buvo šlamštas tos dekoracijos, dar didesnis šlamštas visa ko organizavimas. Bet aš vakar buvau Kruizinių laivų terminale pažiūrėti to projekto – nu, žinokit, taip patiko, kad nenorėjau niekur iš ten eiti. Gaila, kad gėlių neturėjau…visi groję ir dainavę žmonės buvo verti ne mažesnio nei Stingo honoraro.

Ir liūdna ir linksma skaityti jūsų straipsnius, esant klaipėdiečiui, bet jau kelis metukus gyvenančiam Airijoj. Geria žmonės visur, tiek Lietuvoj, tiek Airijoj, bet jei tokiai šventei yra skiriama tik tiek pinigų, tai nėra ko stebėtis, kad daug kas skurdu…tokia šventė turi būti visos Lietuvos pasididžiavimu…bet visa širdimi tikiu, kad kitų metų šventė bus be galo nuostabi, ir dėl jos norėsis grįžti į brangiąją Klaipėdą, apkabinti mieląsias klaipėdietes, pasakyti, kad jos yra pačios gražiausios pasauly… Su meile iš Airijos.

O man šventė ir jos malūnėliai labai patiko. Kol savivaldybėje dirbs tik už kyšius – tokias šventes matysime ir ateityje. Būtina reorganizuoti Meriją, ir iš ten atleisti neįgaliuosius. Tik tada galime laukti teigiamų permainų

Tai buvo papuošimai ar nebuvo? Už ką Dizaino centras susišlavė pinigėlius – neaišku.

Labai nusivyliau, kaip ir likusieji klaipėdiečiai, šventės neorganizuotumu bei renginių trūkumu. Miesto papuošimo nebuvo ir tas labiausiai įsiutino. Ką, meras aklas, kad sakė, jog jam viskas gerai?

Žinokite, ir aš nusivyliau šiemetine Jūros švente, net negalėčiau pasakyti, jog tai buvo šventė. Renginių minimum, ir nieko gero iš tų pačių. Užimtumo jokio. Žavesio nulis. Dar prieš porą metų galima buvo kažką įdomaus pamatyti, bet kuo toliau , tuo mažiau. Net fejerverkai nebežavi. Mano manymu reikia keisti šios šventės organizatorius, nes akivaizdžiai matosi, jog šitie išsisėmė

Buvo fantastiška, ypač patiko Riaubiškytė ir kiti visiems atsibodę atlikėjai. Papuošimų ir dekoracijų buvo tiek, kad net nemačiau aplink save esančių žmonių, ypač patiko geltonieji nameliai, toookio didelio žuvies turgaus dar nebuvau regėjęs, todėl nesistumdydamas eilėse nuvažiavau į Delfino turgų ir ten nusipirkau žuvį. Fejerverkai buvo pačiu laiku, nes dar nebuvau smigęs, ir dar kažką įžiūrėjau. Vienu žodžiu, kad būtų daugiau tokių švenčių, galėtų dar daugiau geltonų namelių pristatyti ir pakviesti tokius atlikėjus kaip:Yva, Minedas, Karklelis, Suopis , Rambynas, ir dar visus“Kelius į žvaigždes“.

Atėjau – pamačiau – išėjau.

Siaubingi koncertai su riaubiškytėmis ir tarasovais, negi nebėra geresnių dainininkų kurie tikrai užvestų liaudį?

Liko nemaloniai nustebinti ir svečiai iš užsienio, kurie atvažiavo pasigrožėti „nuostabia švente“, prieš 4-5 metus šventė buvo 100 procentų geresnė. Baisesnės šventės nesu mačiusi, gėda už mūsų miestą.

Gėda už tokią baisią šventę. Galima laisvai keisti „Jūros šventės“ pavadinimą į“Alaus dienas“. Simbolis – girti snukiai jau yra.

Sveiki visi. Daug teisingos kritikos čia prirašėte ir t.t. Bet ar kiekvienas kritikas įstengtų labai gražiai papuošti miestą už tokią sumą, kokia buvo skirta šiam reikalui? Matyt todėl gerbiamas Klemencovas ir nedalyvavo puošime.

Dar prieš kelis metus jausdavosi ta tokia Jūros šventės dvasia, kai būdavo daugiau renginių. O dabar tai suvažiuoja dauguma iš kaimų ir iš miestelių budulių, prigeria ir daužo vienas kitą. Viskas. Visa šventė…Pavyzdžiui koncerte galėjo būti pakviestas Keistuolių teatras, va, būtų buvęs bent gražus koncertas.

Bet jau tie dainininkai mūsų, buvo gėda ir žiūrėti ir klausytis. Nemokėjimas scenoje judėti, prastas dainavimas bei dainų parinkimas pribloškė. Juk tai Jūros šventė, o ne vakarėlis, nors dainas šventei būtų parinkę tinkamas. Mamontovo koncertas buvo šaunus, bet ar tik jie nebuvo apsisvaiginę, toks įspūdis.

Klaipėdoje yra gerų muzikantų, turėtų jie ir koncertuoti. Tai nėra festivalis ir taip plauti pinigėlius negražu. Nereikia.

Kitąmet nebesamdyti pigių muzikantų a la Yva, ir iš karto pusė problemos išsispręs. O tuos nuvalkiotiems muzikantams išdalintus pinigus – išleisti daug vertingesniems renginiams. Nuo Švyturio, kaip mecenato, irgi būtų galima atsiriboti. “Mus vienija alus ir mėlynosios biotualetų būdelės“.Argi tokių vertybių reikia mūsų gimtajam Klaipėdos miestui?

Norėtume gauti Jūros šventės panaudotų lėšų ataskaitą, bo tokios skurdžios šventės už tokias babkes dar neteko matyti.

Klausimas Taraškevičiui – kaip bus elgiamasi su viešojo transporto vadovais, ar bus imtasi kokių nors nuobaudų? Ar vėl bus viskas kaip nuo žąsies vanduo?

Papuošimų nebuvo, tai faktas, kad fejerverkas ankstyvas – faktas, kad šeštadienį mūsų “profesionalios„ žvaigždės varė ant fonogramos – matėm.

Mockui ir Laužikienei reiktų pagalvoti apie atsistatydinimą. Šventė nusivažiavo iki turgaus balagano, miesto papuošimas košmariškas, visas miestas paverstas didžiuliu alubariu, tai ne Jūros , o Alaus plempimo šventė.

„Neklysta tie -kas nedirba“ – tai universalus visų nevykėlių pasiteisinimas. Bet kodėl leidžiama dirbti tiems, kurie vien tik klysta ir daro tas pačias klaidas ir nesimoko iš jų? Kol vadovaus tokie nevėkšlos kaip Mockus, tol ir murdysimės tokiose alaus ir myžimo šventėse. Atsiprašau už klaidas, per skubėjimą.

Truputuką reikia pakeisti šventės šūkį:vėjai,vėjai,vėjai…Daugiau nieko negaliu pridurti. Jūros šventė be veido, bet su alumi.

Man atrodo, laikas padaryti poros metų pertrauką šitai myžalių ir alkoholikų šventei, kol žmonės išmoks švęst. Arba reikia pervadinti Į Alaus gėrimo ir myžimo laiptinėse ir kiemuose šventę.

Blogas buvo šventės alus. Gint „Švyturį“ iš visų Klaipėdos renginių. Geltonose palapinėse po 5 litus mokėjome už nekokybišką gėralą, nuo jo graužė liežuvį, jis buvo nedagamintas. Žuvis turguj šokiravo kainomis. Visa kita buvo gerai. Kam ko reikėjo, tas tą ir rado. Kiaulė purvo visada ras…

Turim prieš kelis metus sukurtą naują dainą apie Klaipėdą“Aš mažas“Kur ji? Kur Studija? Kur kiti tikri klaipėdiečiai? Kodėl finaliniu šventės elementu tampa n metų senumo“Laužo šviesa“ ir ką ji turi bendro su Klaipėda, su Jūros švente? Ir iš vis koks turi būti baigiamasis koncertas? Tai turi būti užvedantis renginys, kad kojos pačios kilnotųsi, dainos populiarios ir visiems žinomos, o ne Bixai ir Mamontovas.

Sako merui patiko. Tegul jis organizatorių paklausia, o po to visiems mums pasako, kur jie įsigudrino sukišti milijoną?

Sveta

Čia aš, Sveta. Žodžiu vakar su drauge Nataška nuvarėm į kruizinių laivų terminalą, ten tipo koncertas kažkoks buvo. Nusipirkome sidro po buteliuką, ne kaimietės kokios nors esame, kad alų lakti. Tada priėjo tokie trys bachūrai su alaus bambaliu, dar keturias pūsles laikė Maximos maišelyje, ir pradėjo mus vaišinti. O kas mums su Nataška – gėrėm, neatsisakėm. Kai viską išlakėm visi nuvarėm į načniką – nusipirkom degtinės ir toliau gėrėm Jono kalnelyje. Mindė puolė mane bučiuoti ir kišti rankas kur nereikia, labai patiko. O Natašką kiti du konkrečiai užvertė čia pat ant suoliuko. Mindė mane irgi vertė, bet dar neleidau, nes dar išgert norėjau. Pasidarė karšta, išsikvietėm taksą, nuvarėm prie jūros. Pūtė vėjas, tai sugulėm kopose, čia jau aš daviau visiems. Nataška lūžo, aš apsivėmiau. Paskui nieko neatsimenu. Atsibudau ryte pusnuogė, žiūriu jau žmonės aplink deginasi. Žodžiu zajabis šventė. Šiandien vakare su Nataška vėl varysim į kokį nors koncertą. Respect organizatoriams.

Nuomonės

Visiems niurzgliams na zlo:- šauniai buvo organizuotas viešasis transportas, kuris puikiai išsprendė vėlaus grįžimo į miegamuosius rajonus klausimus.
Aiškios nuorodos keliuose, kur galima rasti WC ir nusiplaut rankas.
Tualetai šiemet nesmirdėjo ir buvo tikrai tvarkingai išdėstyti.
Meno kiemas siūlė puikias alternatyvas.
Mamontovo koncertas buvo tikrai geras.
O, kad šventė ne tokia ryški, kaip kartais būdavo, tai kas gi čia tokio, būna žybsėjimų, būna tiesiog ramiau, bus dar tų Jūros švenčių. Mokėkit ir smulkmenom pasidžiaugt.

Šiais metais tualetai buvo gana tvarkingi, švarūs, nesmirdėjo…pagirtina…patiko, kad žmonių buvo mažiau, nebuvo gatvės pergrūstos…O kad aplink girti snukiai, šiukšlynai aplink, tai tik pačių žmonių kaltė…nebemoka lietuviai švęsti…ar iš vis jie mokėjo? Šį rytą nuėjau prie Danės upės…bjauru, upė pilna šiukšlių…Žmonės, kokie jūs…Kaip organizatoriams padaryti gerą šventę, jei vistiek kiekvienais metais tas pats…Jums tik prigert.

Išsigimusiai, prasigėrusiai tautai – išsigimusi ir šventė. Kokie mes, tokios ir mūsų šventės bei tradicijos. Siūlyčiau kitais metais visai uždrausti prekybą alkoholiu per masines šventes. Tegul susirinks tie, kurie moka linksmintis ir švęsti be kvaišalų.

O mergos kokios. Pilvas plikas, bamboj auskaras. Pusė šiknos nuoga, virš revo tatuiruotė. Burna dažyta, o toj burnoj guminė pūslė. Nešventė. Ne. Ne. Nešventė.

Kaip galima į viską taip žiūrėti, pro tokius tamsius akinius? Taip sutinku, kad dekoracijos buvo prastos, bet šitaip viską tamsiai vertinti? Šlykštu skaityti…visur sugebame įžvelgti blogąją pusę…beje, kažin kodėl niekur neužsiminta apie Baltikum padovanotą koncertą sekmadienį? Bixai. Mamontovas. Kas gali būti geriau? Ir nesvarbu iš kieno lėšų…svarbu, kad patiko.

Uždrausti.
Neleisti.
Viską iš eilės uždrausti.
Visus apipilti pamazgomis.
Visus paniekinti.
Ir niekam nepasakyti ačiū.

Kokia tauta tokie ir atsiliepimai. Buvau šventėje visas dienas…Man patiko…Tikrai radau ką veikti, tikrai neprisigėriau iki apsimyžimo…Tikrai buvo sunku, tikrai pavargau, bet tikrai maloniai.
Daug kur nespėjau, bet dar daugiau visko pamačiau…Ačiū organizatoriams sako paprastas šventės dalyvis iš Kauno…Sėkmės jums, Kęstas.

Sveiki, nesu Jūros švenčių mėgėja, nes ji maždaug tokia, kokią atsiliepimuose aprašėte, buvo visais laikais. Manau, kad šventės įspūdį didžia dalimi lemia labai asmeninės priežastys. Man šį kartą labai pavyko. Šventę mieste stebėjau penktadienį ir sekmadienį, kai nebuvo grūsties. Patiko mugė, kurioje buvo daug mielų kampelių. Sekmadienį, vaikščiojant po žuvies turgų, iš laivų terminalo sklido malonūs muzikos garsai, (draugė net pagalvojo, kad leidžia įrašus) gaila kad nenuėjome. Užtat nuklydome į teatro aikštę, kur koncertavo pagyvenę žmonės. Kiti laimingais veidais stebėjo juos ir plojo. Pagalvojau “įdomu ar aš kada nors irgi ten sėdėsiu?“.Su mumis buvo vaikas, kuris labai užsimanė valgyti. Prisėdom netoliese. Aikštėje suskambo seniai girdėtos dainos, kurias man vaikystėje dainuodavo močiutė. Buvo malonu prisiminti. Vėliau nuklydome į Turgaus gatvę, kur prasidėjo teatriniai vaizdeliai. Buvo labai žavu. Viską matėm, prifotografavom iki soties. Vėliau čia prisirinko daugiau žiūrovų ir visi fotografavosi įsijuosę su šypsenomis veiduose. Mano pasivaikščiojimo metu nebuvo jokių šiukšlių, nesimatė pridaužytų butelių, upė buvo švari, tualetų netrūko, jie buvo švarūs (sekmadienį buvo net tualetinio popieriaus). Pripažįstu, kad gatvės šį kart buvo menkiau papuoštos, bet kokie buvo gražūs debesys, ar pastebėjote? O ryškios palapinės, atsispindinčios upėje irgi trumpam pakeitė miesto kasdienybę. Ir nėra ko daryti tragedijų, juk į šventę bilieto pirkti nereikėjo.

Antanas

Grįždamas iš Jūros šventės, atlikėjas Antanas pateko į avarinę situaciją. Važiuojant apie 100 kilometrų per valandą greičiu senovine“Volga“, automobiliui netikėtai atsidarė priekinis kapotas ir visiškai uždengė priekinį stiklą. Incidentas įvyko autostradoje, netoli Kauno.
Staiga atsivėrus variklio dangčiui atlikėjas pradėjo lėtinti greitį, įjungė avarinį ir nematydamas vaizdo priekyje, žvalgėsi į šonus. Stabdant automobilį, jis orientavosi pagal kelio juostas šonuose.„Žinojau, kad reikia saugotis visokių karvių, arklių, įvairių laukinių gyvūnų, nes ne vienai dainininkei jie kelią pastojo ir automobilį sudaužė. Bet, kad atsivoš priekinis kapotas, tikrai nesitikėjau. Vairuoti mašiną nematant kelio – tikrai baugus jausmas“ – kalbėjo Antanas.
Atlikėjas džiaugėsi, kad jam pavyko be incidentų sustabdyti „Volgą“. Nors jam pavyko išvengti didelių nuostolių, tačiau teks pasieškoti kito priekinio dangčio. Teks ieškoti kito kapoto, nes dabartinį ištiesinti bus sudėtinga. Ką padarysi, visko pasitaiko. ( ištrauka iš laikraščio)

Komentarai

Ale durnam ir sekasi…

Na jei karvė iššoktų ant kelio, jokia problema ją aplenkti ar sustot, bet jai toks vaiduoklis Antoškė iššoktų, tai iš baimės tikrai avariją padarytum.

Klounas…Kaip ir Stano bando sukurti kažkokį debilišką įvaizdį su savo senu triperiu, o juk asilas kelia pavojų aplinkiniams.

Bet jūs ir debilai, koks jūsų pisalas eina jis į tą ekraną ar ne, bet pažiūrėkit ką patys rašot, asilai jūs, turėkit bent šiek tiek savigarbos ir baikit rašyti nesąmones.

Kokie čia visi greiti teisti. Kad mes visi daugiau į save pasižiūrėtumėm, tai nereiktų į kitus pašaipių frazių laidyt. O man smagu žiūrėt kaip jis žmones linksmina, taip ir toliau.

Čia tik Antoškei taip gali nutikti.

Antoni, ne karvių ir arklių reikia saugotis, o tavęs…kuris per savo žioplumą ir karčius nieko nemato. Kaip technikinėje pravarei tą savo trandalietą? Už pinigus?

Kas tas Antanas?

Kokia karvė? Tavo, Antanai, snukis toks baisus, kad karvės sprunka už 500 metrų nuo tavęs.

Na, kodėl žmogus iš savęs pajuokos objektą daro? Na, yra gi baisuoklių, bet kaip tai sugeba žmonės savo trūkumus paslėpti, o čia demonstratyviai visur lenda. Gal jam ne visi varžteliai?

Jūs, gerbiami komentatoriai, kartais į savo snukius pasižiūrit? Įtariu, kad vaizdelis ne geresnis.

Vienai pažįstamai mokytojai – lygiai taip pat atšoko kapoto dangtis ir tamsu. (Jau vakarėjo) Neduok dieve…ir autostradoj…Antanai , sėkmės. Gal jau kokią naujesnę įsigyt galėsi? Sėkmės.

Ha, ha, ha, geras. O, su kokia jis Volga važinėja?

Jis net teises turi?

Nu jo, mirtis alyvose.

Esi ligonis, kad dar nesupratai, jog Antanas yra labai protingas žmogus. Jis užsidirba didelius pinigus. O tave reikėtų pakart už silpnaprotiškumą.

Su Volgom iš viso pavojinga daugiau nei 90 kilometrų per valandą važiuoti.

Kapoto lyginti nėra jau taip būtina, tiks prie vairuotojo veido. O, štai tą kapotą kitą sykį pririšt reikia geriau.

Happy end, gerai, kad laimingai viskas baigėsi.

Ar kada žmonės supras, kad čia žmogus ligonis…Man, tiesą sakant, gaila, kai kažkas iš jo darosi milijonus, duodami jam kelis litus.

Ar tai kelionės į Klaipėdą kryptis yra nuo jūros Kauno link? Ar kaip?

Gal kapotas jam anksčiau yra per abrozdėlį perėjęs, kas žino?

Geras ten jo aparatas. Mačiau kaip lekia. O-o-o.

Ar vienas priekinis kapotas, ar abu?

Kokiu būdu apie tai sužino žiniasklaida?

Koks įvykis.

Kviečiame į Lietuvos Antikorupcinės Konstitucinės Partijos Suvažiavimą realiam radikaliam teisingumui atstatyti iš esmės, pakeičiant valstybės strategiją prieš tyčinį skurdą, veidmainę politiką ir korumpuotą teisėtvarką.
Ši antikorupcinė partija bus vedančioji Seime prieš korupciją, bei atsvara prieš apsitapšnojusias, veidmaines prostitucines valdžios partijas.
Mes sustabdysime masinę emigraciją, savižudybes, smurtą. Suteiksime žmogui Viltį, darbą ir pagarbą, o jaunimui – pasitikėjimą. Peržiūrėsime kai kuriuos prichvatizuotus Valstybės strateginius objektus. Priversime pareigūnus, žemėtvarkininkus, nesąžiningus milijonierius pasidalinti nesąžiningu turtu. Valstybę padarysime Pabaltijo naujų technologijų ir gamybos diegimų patikimu centru, o turizmą patraukliu net žiemos metu. Reikalingi Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos ir Europos Sąjungos išeivijos visuomenės lyderiai, aktyvistai galintys kovoti prieš korupciją.
Brangūs Tautiečiai, pabuskime iš stagnacijos, kurkime naują ateitį be korupcijos. Dalyvaukite tvirtinant Suvažiavimo programą. Kviečiame visuomenę, inteligentiją ir pensininkus, verslininkus ir žemdirbius, mokytojus ir mokslininkus, teisininkus, eks.prokurorus, teisėjus, komisarus, advokatus, ne valdžios partijas, žemės ir oro transporto vairuotojus – vienytis ir stoti į Lietuvos Antikorupcinę Konstitucinę Partiją.
(Burba)

Pats metas normalią mašiną nusipirkt.

Na, Antanas tai man klounas, nu ir viskas. Nu, bet jei taip žmogui atsitiko, tai nieko gero.

Juokinga situacija, kuri galėjo baigtis tragiškai. Atsargiau, žmonės, važinėkit.

Vargšelis. Ir atsitik tu man šitaip. Sėkmės, Antanai, taisant savo Volgą. Kitą kartą patikrink prieš važiuodamas ar uždarytas kapotas. Saugokis arklių.

Oi, oi, o ko jau jam arklių saugotis?Arklys arkliui niekada nespirs.

Savotiškam Antanui – savotiški nutikimai. Gerai, kad gerai baigėsi…

Gaila, kad tas urodas neišsitėškė, kažkokia gamtos klaida.

Mašinai buvo gėda tokį arkliasnukį vežti, tai uždengė kapotu langą, kad niekas nepamatytų.

Šaipytis iš žmogaus prigimties – tai žema. Gal ateis laikas ir jūsų fizionomijos bus taip subjaurotos, kad patys savęs bijosit.

Kokie mes negailestingi. Gydytojai jam nenustatė neveiksnumo ar silpnaprotiškumo. Juk vairuotojo pažymėjimą gavo. Ko mes čia visi dabar ant jo pykstame, maišome su žemėmis? Jis gal truputį kitoks, bet žymiai protingesnis už tuos, kurie žemina jį. Jis susirado savo vietą po saule, niekam nereikėjo pasislinkti, kad jis šalia tilptų. Likimas jam padeda. Jis negražus, o negeros mintys ir negražūs žodžiai pasakyti apie kitą žmogų bumerangu grįžta į sakiusįjį.

Pala, pala, o ar Antanas nebuvo su kvapeliu?

Antanai, Antanėli, kodėl nepririšai kapotėlio?

Na ir dauniški komentarai. Antanui “valio“, tegul skalija, kaip šunys…

Šiaip žmogui nelinkiu nieko blogo, bet juokinga, važiuoji sau ir atsidaro kapotas.

Gerbiamieji, kurie rašo tokius negražius komentarus apie Antaną, tai yra patys kvailiausi žmonės, didžiausi kvailiai, gėda skaityti. Ką jis žmogus blogo padarė, apiplėšė, apvogė ar nužudė, tai gana protingas žmogus, išvaizda nepatinka, ne visi mes galim būti gražūs, yra sakoma, ne grožyje laimė, bet prote. Kiek pažįstu žmonių gražių, bet kaip pabendrauji, tai norisi kuo toliau bėgti. Gana kritikuoti kitus, geriau pasižiūrėkime daugiau prieš veidrodį į save.

Antanai, netikiu, kad nemoki to kapoto uždaryti,bet šiaip sau jis neatsidaro, ir dar lygiame kelyje. Todėl patariu ateityje jį pritvirtinti liaudišku, šalyje – gamintojoje patikrintu būdu:paimk gero drato ir prisirišk tu tą kapotą ble…

Man Antanėlis patinka, visokių yra, visokių reikia, o ką jis jums blogo padarė, kuo kiti dainininkai geresni? Gal Zvonkė, kuri pagal fonogramą nepataiko? Ar visokios ten Olialia mergaitės?

Šiaip negalima varyti ant žmogaus dėl jo tokio veido, čia jis jau niekuo dėtas, kad toks yra, pati gamta taip sukūrė. Yra didelis nusikaltimas šaipytis iš žmonių. Gal jis kiek keistoko elgesio, bet nereiškia, kad yra kvailas. Anaiptol, jis kalba subtiliai, bet labai protingai. Manau, daugeliui iš čia esančių toli iki jo.

Man visai protingas Antanas. Kvaili nebaigia dviejų aukštųjų mokslų. Kurie rašo blogai apie Antaną yra patys kvaili žmonės. Sėkmės, Antanai.

Antanas jėga.

Mistiški dalykėliai

Šiemet Jūros šventė stebino keistais nutikimais.
Net keturi narsuoliai šoko nuo tilto į Danę. Vagys gvelbė viską, kas buvo lengvai ir net sunkiai prieinama.

Daugiausiai vargo buvo su 23 metų Mažeikių rajono gyventoju Renatu Eglinsku. Sekmadienį po vidurnakčio jis nušoko nuo Pilies tilto ir ketino plaukti į jūrą. Iškviesti gelbėtojai bandė priartėti prie apgirtusio plaukiko, tačiau šis šaukė nusiskandinsiąs, jeigu naro drabužiais vilkėjęs vyriškis artinsis prie jo. Gelbėtojui jis rodė špygas ir kitus nepadorius daiktus.

Šeštadienį prieš šešias vakaro du vyrai taip pat šoko nuo tilto ir plaukiojo palei Pilies tiltą ratu, o gerokai po vidurnakčio iš vandens ištrauktas dar vienas maudynių mėgėjas. Kadangi jo drabužiai rasti netvarkingai išmėtyti ant tilto, manoma, kad jis norėjo nusiskandinti.

Tik per plauką pavyko išvengti nelaimės Šiaurės rage. Čia kažkas iš laivo iššovė signalinę raketą. Ši pataikė į medį, nulaužė šaką, atsitrenkė į plytų sieną ir nulėkė ant šaligatvio. Laimė, kad toje vietoje nebuvo žmonių, kitaip galėjo pasikartoti 2000 metų naujametinė tragedija, kai signalinė raketa mirtinai sužalojo moterį.

Kaip pranešė uostamiesčio policijos atstovas spaudai Albinas Strumyla, per tris švenčių dienas policija sulaukė 690 pranešimų apie nemalonius įvykius.

Užregistruoti 49 nusikaltimai. Jie visi buvo įvykdyti šventinių renginių zonoje. Vienas nepilnametis sužalotas peiliu.

Į ligonines nuvežti 63 žmonės.

Įvykdyta 14 apiplėšimų.

Policijos pagalbos prašėsi 40 nuo vagių nukentėjusių žmonių. Dar devynis apvogė kišenvagiai.

Į policijos komisariatus pristatyti 125 pažeidėjai

Per tris dienas Klaipėdoje užfiksuoti 65 eismo įvykiai. Eismo skyriaus viršininko pavaduotojas Alvydas Katkauskas sakė, kad pareigūnai tikrino tik tų vairuotojų blaivumą, kurie kėlė neabejotinus įtarimus.

Manoma, kad nelaimių ir nusikaltimų būta kur kas daugiau, tik ne visi nukentėjusieji pranešė apie tai policijai.

Kažkodėl žmones labai traukė Jono kalnelis ir jo prieigos nors ten sutemus buvo visiškai tamsu.

Šiemet dėl Tiltų gatvės remonto ne vienoje vietoje stūksojo krūvos akmenų. Laimė, chuliganams neatėjo į galvą jų panaudoti saviems tikslams.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį pačiame miesto centre vagys nugvelbė šešias dėžes kebabų paplotėlių. Dėl nesuprantamų priežasčių verslininkas apie tai policijai nepranešė.

Nors šiemet lyg ir netrūko tualetų, žmonės skundėsi, kad didelė jų dalis kažkodėl buvo visą laiką uždaryti.

Savivaldybės miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė skundėsi, kad neaiškiomis aplinkybėmis pradingo keli šiukšlių konteineriai, o vienas nei iš šio nei iš to ėmė ir užsidegė.

Sankryžoje kažkoks pilietis dvi dienas garsiai aiškino praeiviams, kad šiemet šventėje vėl dalyvauja Mockaus jaunimo kolektyvai kuriuose esą tokios talentingos mergos, beveik kaip lapkauskaitės genealios. Tokioms ir milijono negaila.

Po vieno garbaus miesto piliečio langais šeštadienį voliojosi du nepilnamečiai su trūkusiom plionkėm, dar keturi sėdėjo ant jų ir gėrė, krūmai tapo viešu tualetu, kuriuose nesidrovėjo atlikti gamtinius reikalus moterys vyrų akivaizdoje, o naktį tuose pačiuose krūmuose mylėjosi jaunos porelės. Namo įėjimas buvo visas nuvemtas, o laiptinėje nuo pirmojo iki paskutiniojo aukšto vyko orgijos, viename aukšte mylėjosi, kitame – gėrė, trečiame – aiškinosi santykius.

Po kurio laiko visi susiėjo į vieną aukštą, susipažino, palakė, palakė, ir vėl išsiskirstė po skirtingus aukštus.

Atplaukusio kruizinio laivo turistai vaikščiojo išsprogusiom akim nuo košmaro ir tvirtai rankas laikė ant savo fotoaparatų ir piniginių, ir net paveiksluoti negalėjo iš apėmusios baimės.

Sekmadienį Turgaus gatvės krautuvėje pardavėja sukosi kaip vijurkas. Eilė tirpte tirpo. Tirpo, kol nesusiėdė dvi bobos. Apsiriejo kaip dvi katės, galąsdamos liežuvius į sijonus. Paskui viena iš jų pradėjo vaisius ir daržoves sau rinktis. Ir viskas buvo jai negerai: nektarinai per kieti, žiedinis kopūstas per didelis, obuoliai žali ir ne Mičiūrino veislės…Pomidorą spaudė spaudė, kol tasai ištryško. Paskui nenorėjo mokėti už maišelį. Nubėgo, o po kelių minučių vėl grįžo: pasirodo, pamiršo bananų nusipirkti. Tai stojo ne į eilės galą, o kaip kiaulė paskutinė lindo į priekį, kažkokia baisia tarme grebluodama. Ne boba, o velnias su sijonu. Neduok dieve, atsiprašant, tokios mokslo lyžtelėjusios inteligentės. Tampėsi kaip beždžionė tuščią kevalą rakinėdama.

O tos dienos vakare uosto teritorijoje kažkas garsiai cypė: Lygtai uosto kranas, lyg tai dainininkė Zvonkė. Cypė cypė, cypė cypė, cypė cypė, paskui lygiai vienuoliktą valandą – nutilo.

Nėra ko tikėtis geros šventės, nes Klaipėdos miesto Meras Rimantas Taraškevičius yra lenkas. Komentuodamas praėjusios savaitės įvykius jis, neliko abejingas Naglio Puteikio minčiai, kaip reikia per masines šventes pasirūpinti žmonių“gamtiniais“ reikalais.
Naglis Puteikis miesto tarybai pasiūlė, masinių švenčių dienomis miesto neužgriozdinti biotualetais, o privežti į tarpuvartes smėlio. Taip esą daroma Vokietijoje ir daugelyje kitų išsivysčiusių valstybių.

Ar nereikėtų Nagliui savo samprotavimus dėstyti blaiviam.

Geriau smėlio lai pripila į smėlio dėžes vaikams žaisti, milijono užtektų kelių kartų vaikams ten žaisti.

Kaip meras pritaria tokioms nesąmonėms?

Jooo. Puteikiui reikėtų pasitikrinti pas tam tikros srities gydytojus, dirbančius Bangų gatvėje. Visai smegenėlės suminkštėjo. Jau matau – visi bendrai – atsiprašau – myžam ant smėlio. Gražumėlis.

Aš pritariu poniai Rasai. Esu Vokietijoje daugiau kaip 10 metelių. Švenčių mačiau nemažai, pradedant vyno šventėmis kaimeliuose ir baigiant didžiųjų miestų šventėmis. Tačiau“smėlio“krūvų man dar neteko matyti. Gal malonėtumėte, gerbiamas pone Puteiki, daugiau papasakoti apie jūsų smėlio tualetus.

Kodėl per Jūros šventę reikia smėlio krūvų, galima kad visą laiką jos būtų. Švenčių pas mus daug, tai realiai lai Puteikis vertina, galės ir pats šlapintis kai eilinį kartą prisigers, papulsime į Gineso rekordų knygą dėl smėlio krūvų ir myžimo.

Šiaip tai Puteikis realiai vertina gyvenimą ir Jūros šventę. Ei atsiliepkit, kas gyvenate centre ir senamiestyje, kieno laiptinėse Sveta and Co neprimyžo ir neprivėmė?

Puteikis Klaipėdos koncervus padarys kvailiais, negi jie leis šiam išsišokėliui dar šokinėti, turėtų perrinkti laikinai einantį vado pareigas koncervų skyriuje, tikrai jam biškutį nevisi namie, dvidešimt pirmas amžius ir taip kalbėti.

Taip atrodo, kad Puteikis N. visai nematęs pasaulio. Gal kalbų nežino, kad tik iki Plungės ar Šilutės gali nuvažiuoti. Betvarkė apie Kultūros departamentą. Tai kodėl net ten negali jis tvarką padaryti?Ar nebus šis aktyvistas tik pliurpalas?

Esu buvęs Vokietijoje per Liubeko miesto šventę, myžalai ant kiekvieno kampo, geriau tai darytų į smėlį.

Moterys yra ne katės, jos ir nemyš tarpuvarėse, o vyrai visi yra šunes ir myža, kur noras užeina. Tik lietuviai labai kilniais apsimeta: atsieit tik sysioja, ir tik į klozetą. Ėjau vakar pro savivaldybę, tai visus kampus myžekliai kaip atlantai laikė. O vyriausia valdžia yra taip pat sena myžeklė, bet dabar jau myždama klyną apsišlapina, tai pati su kvapeliu būdama nejaučia to tvaiko, kuris sklinda po Jūros šventės.

Nežinau, kaip ten Vokietijoje, tačiau žmonės – ne katės.

Gerai pasakyta. Oi, juokiausi. Nežinau, kur Vokietijoje Puteikis tą smėlį matė, kokiame valkatų suvažiavime, ar sovietinės armijos kareivinėse, bet padoriuose renginiuose visada būna tvarkingi biotualetai.

Dar tokio bepročio Klaipėdoje nėra buvę. Puteikis pranoko pats save. Negi tai nepagydoma liga?

Miesto ligoninėje yra gerų specialistų. Gal jie apsiimtų pagelbėti N.Puteikiui?

Jūros šventėje buvau prieš šešis metus. Pasibaisėjau ne kiek neorganizuotumu, kiek šlapimo kvapu, tvyrančiu virš miesto… Nesupratau esmės – pavieniai koncertai – pavieniai renginiai…Gal ten kokia gili užslėpta mintis buvo ir reikėjo viską suprasti“kitu kampu“, bet aš nebuvau tiek prigėrus, kad tą kitą kampą matyčiau.
Šiais metais, galvojau, bus tikrai geriau…Bet deja tik galvojau (ir kalakutas galvojo, kol į sriubą neįkrito) Ir vėl tas pats šlapimo tvaikas, skrandžio turiniais apšlakstyti kampai (gerai, kad kaimiškus rūbus buvau užsidėjusi, ne taip gaila jų buvo)…Gaila klaipėdiečių, nuolat šnekančių apie šventę ir besitikinčių, jog į ją suvažiuos užsieniečiai…O ką jie ten pamatys? Ne, svarbiausia, ką jie ten užuos?Šiek tiek primena Alaus šventes Vilniuje…Tas pats didžiulis balius su labai kvapniomis ir šiukšlingomis pasekmėmis.

Tai ar bus Ledo arena tuose naujuose sporto rūmuose?

Sveta

Čia aš, Sveta. Labas rytas. Nu, šventė tiesiog nereali. Kiekvieną dieną vis linksmiau. Žodžiu, vakar visą dieną pramiegojusi, visa drebanti paskambinau savo draugei Nataškai. Susitikome vakare teatro aikštėj. Ta irgi visa balta po vakar, paskolinau jai savo skaistalų, kad biskį į žmogų vėl atvirstų. Nusipirkome alaus biskį sveikatai pataisyt. O koncertavo ten kažkokie kaimiečiai, bet poxui, išlenkėm alaus, net patikt pradėjo. Sėdim, žiūriu atlinguoja prie mūsų du tokie zajabis bachurai, prisėdo, užkalbino – Ryčka su Egiu. Nupirko mums alaus, žiūriu Nataška visa atsigavo – pupa uoga vėl mergička žodžiu. Tada nuvarėm į terminalą, labai norėjom Riaubiškytę pažiūrėt – zajabis merga (Jau visiems pasakiau, kad kitais metais irgi pasidarysiu tokią krūtinę).Užpirko mums bachurai alaus konkrečiai, pašokom ten. Paskui pradėjau norėti myžti, į tulikus tingėjau lakstyti, o krūmų jokių ten aplink nėra. Grįžome į senamiestį – ten tai konkrečios vietos – yra ir krūmų ir medžių ir kiemų visokių, ką aš ryža, kad į tuos primyžtus tulikus varyčiau? Žodžiu, tie kaimiečiai scenoje toliau programą darė, sakau varom normaliai išgert – tegul malaletkos tą alų siurbia.

Nusipirkome degtinės normaliai, atsisėdome ant suoliukų prie parodų rūmų, aplink chebros pilna, visi sveikinasi, vaišina, žodžiu nerealu. Žiūriu Ryčka jau ant kelių prieš mane – sako ženijamės, parsivešiu tave į Jurbarką. Nu zajabis, sakau, šventė – dar ir ženota po šventės atsibusiu. Bet kažkaip bloga paliko, sakau, tu geriau mane palydėk biskį, tuoj vemsiu. Aplink pilna žmonių, kažkaip nepatogu. Nuėjom į šalia esančio namo laiptinę, vemiu, o Ryčka man šneka – būsi mano, galėsi nieko nedirbt, gyvensi kaip ponia Jurbarke, tipo jis klijuoja plyteles, pinigų kaip šieno. Žodžiu prisiklijavo galutinai.

Grįžome, Egis jau Nataškai prišnekėjęs irgi – Nataška sako – viskas, ryt su visam išvarau į Jurbarką. Nu, durnė visiška kai prigeria. Nuėjome tada prie Anikės fontano, apsiploviau biskį savo snukį, prablaivėjau, liaudies aplink pilna, vienas jau fontane maudosi – manęs vos neįsitempė irgi kartu pasimaudyt. Beprotis. Nu, atsigavau. Tada susiradom šalia aikštės tokį kiemą tarp kelių namų, gėrėm toliau, užmyžom visą laiptinę (sory gyventojai), paskui Ryčka nutempė mane į antrą aukštą, nu, ten davėm biskį vaizdų. Ale fainas bičas. O paskui kaip kokia migla ant akių – dar kažkur ėjom, bet jau nelabai besupratau nei kur, nei kaip. Atsibundu šiandien – žiūriu kažkoks keistas kambarys, net persigandau – gal jau Jurbarke aš uždaryta? Pažiūriu – šalia Nataška lūžus, supratau, kad pas Natašką atsibudau, abidvi net nenusirengusios, aišku lūžom, kaži kaip iš vis parsigavom? Nu, viso chebra, bėgu tvarkytis veido, nes viskas iš po vakar dar nubėgę, šiandien juk dar viena šventės diena. Nerealu. Myliu Jūros šventę. Kas tas rytinis galvos skausmas prieš tokias linksmybes?

Pabaiga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *