Girnikų kalnas ir Bubių piliakalnis

(7 val. pasivaikščiojimas pėstute po Kurtuvėnų regioninį parką, spaudžiant dešimties laipsnių šaltukui)

8:40 val. iš naujos, pagarsėjusios, Šiaulių m. autobusų stoties pajuda auto į Klaipėdą per Užventį.

9:05 val. išlipu prie Kurtuvėnų sankryžos ir pasuku į miestelį. Pasivaikščiojęs po miestelį, atsigėres rytmetinio “mirtino” alaus bokalą, padares keletą foto pasuku šiaurės, paskui šiaurės – vakarų kryptimi link Girnikų kalno.

11:05 val. aš jau kalno viršuje. Kalnas dar kitaip vadinamas Šikšto vardu yra 183,4 m. aukščio. Viršūnėje stovi kryžius skirtas lietuviškos spaudos draudimo panaikinimui paminėti (atstatytas 1990 m.), paminklinis stulpas “Varpinė” (skulptorius V. Lukošaitis ), šiauriniame šlaite sutvarkytos Pirmojo pasaulinio karo karių kapinės su kryžiumi.

Vaizdelis nuo kalno- super J… saulutė šido, šaltukas kanda, mano kūnelis garuoja (sušilau) :-D…žodžiu JĖGA.

11:45 val. Pasigrožėjas ir pavalges pajudėjau nuo kalno rytų kryptimi lauko keliuku. Neužilgo priėjau vieškelį ir 100 m. paėjęs link Kurtuvėnų, vėl suku į kairę (rytus), link televizijos bokšto (matosi tolumoje).

13:45 val. Gervėnų kaimas (kolektyviniai sodai). Trumpai perkandes vėl einu Bubių kryptimi ir praėjes miškelį, prieš Dubysos upelį suku į kairę ir

14:50val. jau ant Bubių piliakalnio (dar vadinamas Piliuku). Pasigrožėjęs, pafotkinęs per Bubių miestelį einu į autobusų stotelę.

16:10 val. jau Šiauliuose.

Taigi, puikiai praleidau 2007 02 16 dieną. Pravaikščiojau apie 17 km., kojos sulindo į ten iš kur ir auga J. Kviečiu ir kitus miestelėnus būti aktyvesniais ir netingėti, nors kartais, savo minkštus užpakaliukus “pakelti nuo televizorių ekranų” :-DJJJ.

Eugenijus Šiurkus

[email protected]

P.S. Esu paruošęs apie 40 vienadienių ir dvidienių maršrutų dviračiais…gal atsiras bendraminčių? J

4 thoughts on “Lietuva: Girnikų kalnas, Bubių piliakalnis”
  1. ir mano kažkuriam stalčiuke guli padėta kelionė į Nordkapp’ą, bet niekaip neišsiima. Nežinau, kas labiausiai stabdo, bet ,turbūt, blogi orai, to lietaus ir Lietuvoj sočiai, o tik pasiskaitai apie kokią kelionę, vis lyja ir lyja…

  2. nebuvo jau taip blogai su lietumi 🙂 netgi sakyčiau labai neblogi orai -ir Bergene nelijo, kur lyja beveik visada… tiesiog, kai rašai, tai pamini – o vat saulė – tai savaime suprantamas dalykas – kur nepaminėta – vadinasi nelijo 🙂

  3. nieko kvailesnio negirdėjau, kad norvegai tikri kaimietukai, nes eismas lėtas arba, kad žvejoja per lietų. Buvau Norvegijoje tris kartus, tai bent jau pietinėje jos dalyje saulėtų dienų daugiau nei Lietuvoje. Man nepatiko pasakojimas.

  4. miela freimontiene, parašykite savo pasakojimą – aš rašiau kaip man atrodė. ar pavadinsite norvegus moderniais miestiečiais? beje, kodėl žodis kaimietukas iš karto kelia blogas asociacijas? juk tai žmogus nenutolęs nuo gamtos – deja aš jau nebenorėčiau/galėčiau žvejoti lietuje, o jūs? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *