Taigi – ilgai svajonėse brandintą kelionę į Ventspilį – pagaliau pavyko įgyvendinti su Travel Centre kelionių agentūra . Rugpjūčio 5 d. rytą išvažiuojame iš Šiaulių . Pravažiavus Kuršėnų miestelį , tolimesnis maršrutas vingiuoja šalia Ventos upės ( tai matyti mobiliuko navigacijoj ) . Na ir kelionės tikslas – Ventspilis – tiesiogiai susijęs su šia upe . Už Mažeikių , kirtę valstybinę sieną , pajuntame duobėtą latvišką kelią … Tačiau už kelią labiau nuotaiką pradeda gadinti prasidėjęs lietus . Saldus miestelyje okupuojame vietinę „Maximą” , kaip skėriai aplimpame skyrių , kuriame turėtų būti apsiaustai nuo lietaus . Deja , jų ten nerandame , o pardavėja patikina , kad nelis , ir tikrai , kaip sakoma , jos žodžiai nuėjo į dangų … Pasitaikė puiki , saulėta diena .
Artėjant prie Ventspilio , kelias žymiai pagerėja , tiesiog kaip ledas . Tai Ventspilio mero nuopelnai .
Atvykstame į Ventspilį , kuris švenčia savo 722-jį gimtadienį ir tarptautinį kiliminių gėlių festivalį . Su didžiule nuostaba dairomės pro autobuso langus . Pirmas sustojimas . Netoliese pamatome didžiulę gėlių karvę . Gėlių skulptūra ” Karvutė” . Keturių metrų aukščio ir septynių metrų ilgio gėlių skulptūroje – apytiksliai 500 augalų …
Tolimesnis tikslas – aplankyti tarptautinį gėlių festivalį . Gilias tradicijas apželdinimo srityje turintis miestas savo gimtadienį pasitinka įvairiaspalviais gėlių žiedų rūbais , kilimais . Gėlininkai paruošė nuostabias kompozicijas , kilimus ne tik iš gėlių , bet ir daržovių , kankorėžių , nendrių stiebelių , smėlio ir kt. Gėlių kilimų tematika – paukščiai . Nuostabūs vaizdai , tiesiog rojaus paveikslėliai …
Kuržemės hercogo Jokūbo valdymo metu ( prieš keturis amžius ) Ventspilis pražydo tikrąja šio žodžio prasme , ypatingą dėmesį skiriant uosto statybai ir laivų gaminimui . Tuo įsitikiname plaukdami laiveliu ” Hercogs Jekabs ” . Laivelis plukdo Venta turistus nuo Ostos gatvės promenados iki jūros vartų . Kelionė trunka apie valandą , pamatome senamiestį , uostą , uosto vartų švyturius .
Promenadoje ir šiaip visame mieste galime sutikti įvairiausių karvučių . Ekstravagantiškos karvės iš stiklo pluošto puošia uostamiesčio gatves , parkus ir skverus .
Karvių parado idėja kilo menininkui Walter Knapp Šveicarijoje 1998 m. . „Karvių paradas” Ventspilyje vyksta jau antrą kartą . Šio miesto gyventojai ir turistai spalvingas karvutes pirmą kartą išvydo prieš dešimt metų( 2002 m. ) . Šiandien į Ventspilio gatves ” išėjo ” 24 spalvingos ir įvairios Cow Parade Ventspils 2012 dalyvių .
Karvių paradas yra didžiausias ir sėkmingiausias visuomeninio meno renginys pasaulyje , rengiamas labdaros tikslais . Yra įvykęs net 75 didžiausiuose pasaulio miestuose ( Niujorke , Londone , Paryžiuje , Maskvoje ) .
Aš asmeniškai suradau 10 Karvučių : 1.Gėlių skulptūra Karvutė , 2. Moteriškoji karvė , 3. Keliaujanti karvė , 4. Sūpynėse sėdinti arba Rožinė karvė , 5. Liaudies ( Tautas ) karvė , 6. Karvė Prie veidrodžio , 7. Karvė Jūrininkė , 8. Išmintingoji arijų karvė , 9. Aukso saulės ir Sidabro mėnulio karvė , 10. Šviesos karvė .
Aplankėme jaukiausią senamiesčio vietą – Turgaus aikštę , buvusią Rotušės aikštę . Kad nepamirštume , ką gali reikšti posakiai „suvalgyti pūdą druskos” ar „saikelis grūdų” , turgaus aikštėje yra sukurta skulptūrinė grupė su įvairių dydžių moliūgais , vaizduojančiais senovinius matus . Kas valandą skamba melodijos iš bokšto laikrodžio kariljono su varpais . O du kartus per parą 12:33:44 ir 00:33:44 val. – ypatinga melodija skamba skelbdama astronominį Vetspilio laiką . Prie prekybininkų palapinės – triakė karvutė – Išmintingoji arijų karvė .
Pabūvojome Pajūrio buities muziejuje , pasivaikščiojome Pajūrio parke , Inkarų take . Išsimaudėme Mėlynosios vėliavos paplūdimyje .
Grįždami į Šiaulius sustojome prie Kuldigos tilto , apžiūrėjome Ventos rumbą ( ilgiausią – 249 m – krioklį Europoje ) .
Kupini įspūdžių , įdegę , vėlai vakare grįžome į savo gimtą miestą . O lietaus tai nebuvo … 🙂

2 thoughts on “Latvija: Gėlių ir fontanų sostinė Ventspilis”
  1. Labai pritariu nuomonei, kad tiek vaikams, tiek suaugusiems būtinai reiktų bent pirmam kartui pasisamdyti mokytoją. Nes patys išmokt išmoksite, bet tikrai neslidinėsite taip gražiai kaip tie, kurie mokėsi pas profesionalus 🙂 O slidinėti visur smagu ir šaunuoliai, kad vaikus nuo mažens to mokote, nereikės jiems kaip mums sulaukus ,,solidaus amžiaus” ant sniego vartytis :))

  2. Aš irgi pritariu, jog visur reikalingas specialistas. Eilę metų slidinėju, bet dar jaučiu technikos trūkumą. Tiesiog norisi pasekioti kokį instruktorių, nes posūkių darau per mažai, o kojos per plačiai. Šį antradienį 04.09 slidinėjau Šelmente, tai mano nuosavas vėlyvo sezono rekordas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *