Vilnius – Verkių regioninis parkas – Europos parkas – Nemenčinė

Vilnius – tai ne tik Lietuvos Respublikos sostinė, bet ir Vilniaus rajono kultūrinis centras. Vilniuje prasideda daugiausia turistinių maršrutų.

Vienas iš jų veda iš Vilniaus miesto per Verkių regioninį parką ir Žaliųjų ežerų kraštovaizdžio draustinį, Verkių, Kalvarijų ir Trinapolio apylinkių kultūriniu kompleksu, pro Verkių rūmus, Šv. Kryžiaus bažnyčią ir Kryžiaus kelio koplyčias bei Trinapolio bažnyčią.

Nuo Verkių parko galima nukeliauti į Joneikiškių kaime įkurto 1991 m. Europos parką. Tai muziejus po atviru dangumi, plotas – 55 ha, kuriame eksponuojama daugiau kaip iš 100 įvairių pasaulio šalių menininkų sukurtų skulptūrų. Kasmet čia apsilanko daugiau kaip 40 tūkst. žmonių.

Abipus Neries už 22 kilometrų nuo Vilniaus, Šiaurės rytų pusėje įsikūręs šešis tūkstančius gyventojų turintis Nemenčinės miestas. Istorijos šaltiniuose pirmos užuominos apie Nemenčinę pasirodė dar 1338 metais. Už kapinių, Piliakalnio gatvėje, galima pamatyti nemažos Nemenčinės senosios gyvenvietės likučius. Ji stovėjo vietoje, kur į Nemenčinės upelį įteka bevardis intakas. Archeologiniai kasinėjimai parodė, kad šioje vietoje X-XI amžiuje buvo įtvirtinimai, stovėjo didelė pilis. Nemenčinės miesto centre yra įkurtas Vilnijos etnografinis muziejus.

Iki 2000 02 06 Vilnija neturėjo savo muziejų. Paberžės, Medininkų, Nemėžio mokyklose buvo įkurti etnografiniai kampeliai, bet tik Vilniaus krašto gyventojų, entuziastų dėka buvo įsteigtas muziejus. Gyventojai padovanojo eksponatų, Vilniaus Vaidotų žemės ūkio mokyklos, taip pat Varšuvos universiteto studentai ir dėstytojai surinko gausią muziejaus ekspoziciją. Per Nemenčinės miestą veda taip pat vandens turizmo maršrutai.

Apsilankius Nemenčinėje, galima grįžti į Vilnių pušynų keliu, arba vandens keliu – Neries upės maršrutu.

Informacijos šaltinis:
Vilniaus rajono savivaldybė,
Rinktinės 50, LT-09318 Vilnius
tel.: (8-5) 275 1961
faks.: (8-5) 275 1990
El.p.: [email protected]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *