Austrija ir kalnų slidinėjimas – neatskiriami žodžiai. Austrijos Alpės – yra tikras slidininkų rojus. Kalnuose yra šimtai kurortų ir tūkstančiai trasų siūlančių geriausias sąlygas seniems slidinėjimo entuziastams ir pradedantiesiems. Čia slidinėjimo trasos aprūpintos pačia naujausia ir moderniausia technika. Tarp trasų įrengta daug keltuvų, prie kurių nebūna eilių ir jų grandinės dažnai jungia kelis kurortus. Tad čia slidininkai gali išbandyti ne vien savo, bet ir gretimų kurortų trasas. Šiuose kalnuose visada garantuotas sniegas, o jų kurortuose – nepriekaištingas aukšto lygio aptarnavimas, prieinamos kainos ir gera nuotaika. Tai tiesiog žiemos sportininkų svajonė, jau puikiai pažįstama ir mėgstama slidinėjimo aistruolių ir iš Lietuvos.

Austriją sudaro 9 autonominės federacinės žemės: Aukštutinė Austrija, Burgenlandas, Forarlbergas, Karintija, Štirija, Tirolis, Viena, Zalcburgas ir Žemutinė Austrija. Daugiausia kalnų slidinėjimo mėgėjų suburia Tirolio regionas. Tad visų pirmiausia apžvelgsime šio regiono slidinėjimo kurortus ir ką jie gali pasiūlyti.

1 DALIS. TIROLIO REGIONAS. “ARLBERGO ŠEŠETAS”.

Populiariojo “Arlbergo šešeto” slidinėjimo tinklą sudaro šeši nuostabūs kurortai: Sant Antonas (St.Anton), Sant Kristofas (St.Christoph), Štubenas (Stuben), Lechas (Lech), Ciursas (Zuers), ir Oberlechas (Oberlech).

 • Sant Antonas (St. Anton) – Arlbergo slidinėjimo regiono centras, populiariausias kurortas – pritraukiantis daugybę šeimų, vertinančių jaunatvišką, sportišką dvasią. Sant Antonas – tai jaukus, mažas miestelis su 2680 nuolatinių gyventojų ir vienas geriausių ir moderniausių Austrijos kurortų, nepaisant didelio populiarumo sugebėjęs išlaikyti savo autentišką aplinką ir žavią atmosferą. Šiame miestelyje, įsikūrusiame 1300m. aukštyje, visada yra garantuotas gaivus ir švarus kalnų oras. Čia visuomet galėsite atsipalaiduoti ir sveikai bei aktyviai praleisti atostogas. Sant Antono trasas kasmet išbando apie 100.000 poilsiautojų, o jo viešbučiuose vienu metu gali apsistoti iki 9000 svečių. Slidininkams čia yra parengta apie 270 km trasų, kurias jungia daugiau nei 80 keltuvų. Šie keltuvai, tiesiai iš kurorto centro slidininkus kelia į 2 slidinėjimo zonas: Valugos (Valluga, iki 2,81 km) ir Rendlio (Rendl, 2,645 km.). Daugelis šių trasų labiau skirtos patyrusiems slidininkams, kuriems nebaisūs iki 40 laipsnių nuolydžiai. Rendlyje įrengtas net ir greičio matuoklis, jei norėtumėte sužinoti, kaip greitai sugebate nusileisti žemyn. Tačiau čia yra ir lengvų bei vidutinio sudėtingumo trasų dar neįvaldžiusiems slidinėjimo „meno“. Kanų papėdėse yra slidinėjimo mokyklos, kuriose dirba visada pasirengę Jums pagelbėti profesionalai.
  Šis kurortas taipogi garsėja aktyviu naktiniu gyvenimu. Jame yra daug kavinukių, barų, diskotekų ir naktinių klubų, kurie neleis Jums nuobodžiauti net ir nusiėmus slides. O be slidinėjimo čia galima užsiimti ir kitu aktyviu sportu – miestelyje Jūsų laukia čiuožykla, kėglinės ir rogučių trasos. Atsipalaidavimui yra ir sauna bei baseinas.
  Geriems slidininkams tikrai sunku surasti patrauklesnę vietą už šį regioną. Pasaulyje tik vos keletas kurortų gali pasiūlyti tiek sniego malonumų, kiek teikia šis regionas.
  Sant Antono svetainė vokiečių ir anglų kalbomis: www.stantonamarlberg.com
 • Sant Kristofas (St.Christoph) – St. Antono kurorto kaimynystėje, 1800m. aukštyje įsikūrusi nedidukė, senovinės išvaizdos gyvenvietė – slidininkams ieškantiems ramybės, šeimyninio jaukumo ir nepaliestos gamtos grožio. Sant Kristofo gyvenimas yra visiškas kontrastas Sant Antono beprotiškam ritmui. Gyvenimas šiame slidinėjimo kurorte teka daug ramesne vaga. Čia įsikūrę viešbučiai ir svečių namai gali vienu metu priimti apie 700 kurorto svečių. Vienintelės čia esančios kavinės priklauso erdviems ir jaukiems viešbučiams (be abejo, jos duris atveria ir visiems užklydusiems į miestelį svečiams). Vakarus čia labiau priimta leisti trobelių verandose, šeimos ar draugų rate. Tačiau įsikūręs aukštai kalnuose, Sant Kristofas gali pasiūlyti prašmatnesnių potyrių bei patogumų labiau pasiturintiems svečiams, todėl yra šiek tiek brangesnis už aukščiau minėtą kurortą.Su Sant Antonu jis yra sujungtas slidinėjimo trasomis ir keltuvais bei maršrutiniais sniego autobusiukais, kursuojančiais tiesiai iš miestelio šerdies.
 • Štubenas (Stuben) – pats mažiausias iš šešių Arlbergo žiemos kurortų, tačiau turintis senas slidinėjimo tradicijas ir galintis pasiūlyti slidinėjimo aistruoliams visko ko jie geidžia. Ir visa tai mažomis kainomis! Štubenas yra įsikūręs Albona kalno šlaite, todėl sniego čia būna daugiau nei Sant Antone, Leche ar Ciurse, tad ir slidinėjimo sezonas čia tęsiasi nuo gruodžio mėn. pradžios iki pat gegužės mėn. pabaigos. Trasomis ir keltuvų sistemomis kurortas tiesiogiai jungiasi su Sant Antonu, o tarp jo ir Lecho bei Ciurso kursuoja tiesioginiai sniego autobusiukai.
  Tačiau be slidinėjimo ir kavinukių lankymo Štubenas nelabai ką beturi pasiūlyti, tad ieškantiems pramogų nėra labai tinkamas. Tai tiesiog ramus ir jaukus miestelis, kurį galima pereiti per 15 minučių ir kuriame po kelių dienų viešnagės jausitės tarytum Jus jau visi pažįsta.
  Svetainės: www.stuben.com, www.skiarlberg.at
 • Lechas (Lech) – vienas populiariausių Austrijos kurortų tarp pasaulio turtingųjų. Tai populiari atostogų vieta tarp karališkų šeimų ir verslininkų, sportininkų ir kino prodiuserių. Kurorte gausu prabangių viešbučių, kurie pildo visas turtingų svečių užgaidas… Tačiau nereikėtų to išsigąsti. Čia galima rasti ir pigesnių – šeimyninių viešbutukų ir svečių namų. Lecho slidinėjimo trasos yra superinės, o mažas miestelis – nepriekaištingas ir stilingas. Lechas ir Ciursas yra vieninteliai slidinėjimo kurortai Austrijoje, kurie siūlo heli-slidinėjimo paslaugas (aštrių pojūčių mėgėjai, malūnsparniu yra užkeliami į kalno viršūnes ir slidėmis leidžiasi laukinėmis trasomis žemyn).
  Nors tai puikios tarptautinės reputacijos kurortas, tačiau Lechas neišsiplėtė, liko mažu, jaukiu miesteliu su šiek tiek mažiau nei 1500 gyventojų. Jis išliko žaviu, išsaugojo savo harmoningą architekturą, neprarado svetingumo, galbūt todėl ir tapo tokiu populiariu.
  Lechas su Oberlechu (Oberlech), Studenbaku (Stubenbach), Cugu (Zug) ir Ciursu (Zürs) dar sudaro vientisą didžiulį slidinėjimo regioną.
  Lecho svetainė anglų, vokiečių ir italų kolbomis: www.lech-zuers.at
 • Ciursas (Zürs) – aukštos klasės, turintis prancūziškų kurorto požymių miestelis įsikūręs 1720 metrų aukštyje. Apsuptas nuostabių kalnų, Ciursas dar yra žinomas kaip Alpių slidinėjimo meka, kurioje yra įsikūrusi viena garsiausių slidinėjimo mokyklų pasaulyje ir daugiau nei 20 liukso klasės viešbučių.
  Ciursas kaip ir Lechas, nepasižymi itin aktyviu naktiniu gyvenimu. Bet abu minėti kurortai nestokoja tirolietiško žavesio ir jaukumo, pasižymi išskirtine pramogų ir paslaugų kokybe. Be to Ciursas pasižymi bene didžiausiu iškrentančio sniego kiekiu, įspūdingais kalnų peizažais. O patyrusių slidininkų yra mėgiamas dėl puikių „laukinių“ slidinėjimo trasų.
  Ciurso svetainė anglų, vokiečių ir italų kolbomis: www.lech-zuers.at
 • Oberlechas (Oberlech) – slidinėjimo kurortas įsikūręs 1750 m. aukštyje, vidury Albergo regiono slidinėjimo trasų. Jis yra apsuptas nepakartojamo grožio kalnais ir tai garantuoja sniegą ir slidinėjimo sezoną nuo lapkričio iki pat gegužės mėnesio pabaigos.
  Kurorte nėra gatvių, automobilių eismo, triukšmo ar benzino kvapo. Jį galima pasiekti tik keltuvais, kurie nusileidžia prie pat viešbučių durų.
  Kurorte visada įrengta naujausia ir moderniausia įranga, sniego patrankos ir trasų lygintojai.
  Oberlecho svetainė anglų ir vokiečių kalbomis: www.oberlech.com

Arlbergo regiono slidinėjimo abonementas galiojantis aukščiau paminėtuose kurortuose.

TRUKMĖ

19.12.2009 – 08.01.2010
30.01.2010 – 05.04.2010

09.01.2010 – 29.01.2010

SUAUGĘS

VAIKAS*

JAUNIMAS/
SENJORAS**

SUAUGĘS

VAIKAS*

JAUNIMAS/
SENJORAS**

1 dienos

43,50 €

26,00 €

39,50 €

41,00 €

24,50 €

37,50 €

2 dienos

83,00 €

50,00 €

76,00 €

78,00 €

47,00 €

72,00 €

3 dienos

120,00 €

72,00 €

107,00 €

113,00 €

68,00 €

101,00 €

4 dienos

153,00 €

92,00 €

133,00 €

145,00 €

87,00 €

126,00 €

5 dienos

182,00 €

109,00 €

158,00 €

172,00 €

103,00 €

149,00 €

6 dienos

208,00 €

125,00 €

181,00 €

198,00 €

118,00 €

171,00 €

7 dienos

236,00 €

141,00 €

204,00 €

223,00 €

133,00 €

193,00 €

*VAIKAS – gimęs 1994-2001 m.
**JAUNIMAS– gimę 1990-1993 m.; SENJORAS: vyrai – nuo 64 m., moterys – nuo 60 m. amžiaus
Pastaba: slidinėjimo abonentas išduodamas sumokėjus 5 eurų užstatą, kuris grąžinamas išvykstant.

Susisiekimas

Albergo regiono slidinėjimo kurortai yra nesudėtingai pasiekiami įvairiomis transporto priemonėmis. Artimiausias aerouostas yra už ~100km – Insbruke, taip pat galima vykti iš Miuncheno ir Ciuricho – abu nutolę ~200km.

Kurortus taip pat galima pasiekti puikiai išvystytu Austrijos geležinkelio tinklu. Kelionė traukiniu iš Insbruko trunka apie 1,20val., iš Miuncheno – 4-5 val., iš Zalcburgo – apie 3val. Nuo Paryžiaus ir Vienos kursuoja greitaeigiai traukiniai.

Kurortus nesudėtingai galima pasiekti ir mašina, tačiau prieš vykdami į Austrijos kalnų kurortus, automobilių savininkai turi įsitikinti, kad turi pilną žiemos įrangą. Dėl blogo oro retkarčiais kalnų keliai gali būti sunkiai pravažiuojami arba uždaryti.

Vairavimo įpatumai: nepamirškite, kad Austrijos keliai yra mokami – reikalinga vinjetė, kad galėtumėte važiuoti greitkeliais ir S16 keliu. Ją galite įsigyti pasienyje arba benzino kolonėlėse. Yra 3 rūšių vinjetės: 10-dienų, 2-mėnesiams, 1-metams. Maksimalus leistinas greitis greitkeliuose yra 130km/h, pagrindiniuose keliuose – 100 km/h ir miestuose – 50km/h. Leistinos promilės – 0,5. Diržus segėti privaloma ir sėdintiems priekyje, ir gale.

Toliau skaitykite: Slidinėjimas Austrijoje – Kicbiuelio tinklas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *