Tęsiame pasakojimą apie slidinėjimą Austrijoje (1 dalis apie slidinėjimą Arlbergo šešete). Šį kartą norime pristatyti dar vieną Tirolio regiono slidinėjimo šešetą. Tai Kicbiuelio slidinėjimo tinklas sudarytas iš Kicbiuelio (Kitzbühel) arba kitaip vadinamo – Kico, Kirchbergo (Kirchberg), Jochbergo (Jochberg), Pas Turno (Paß Thurn), Ašau (Aschau) ir Holerbacho (Hollerbach) kurortų.

 • Kicbiuelis (Kitzbühel) – vienas seniausių ir didžiausias šio šešeto kurortų. Įsikūręs pietinėje to paties pavadinimo kalno papėdėje 800m. aukštyje, jis išsiskiria mėlynų ir raudonų trasų įvairove. Mėlynos trasos sudaro net 45% visų trasų, todėl šį regioną renkasi labiau ramaus ir mėgėjiško slidinėjimo aistruoliai. Juodų trasų yra vos 12%. Visus likusius 43% sudaro raudonos. Kurorte galima šliuožti nuo 4 kalnų – Hanenkamo (jo zona pasižymi sudėtingesnėmis trasomis), Kicbiuelio Rago, Bichlalmo ir Pas Turno (Paß Thurn). Jų viršukalnes jungia daugiau nei penkiasdešimties keltuvų sistema, o bendras trasų ilgis sudaro beveik 170 kilometrų. Papildomai, kurorte veikia ir naktinio slidinėjimo trasa, tad slidinėjimu čia galėsite mėgautis, kiek tik širdis geidžia.
  Šio slidinėjimo regiono didžiausias minusas yra tas, kad slidinėjimo sezonui prasidedant ir baigiantis, žemiau esančių trasų nebedengia pakankamas sniego sluoksnis ir nušliuožti iki pat miestelio nesigauna. Reikia naudotis sniego autobusiukų paslaugomis. Jie yra nemokami, turintiems regiono slidinėjimo abonementą. Be to, šiame regione, kol kas tik ~15% trasų galima padengti dirbtinu sniegu (taip vadinamomis sniego patrankomis), tad slidinėjimo sąlygos čia labai priklauso nuo oro. Dar vienas nepatogumas yra toks, kad ne visi šio regiono kurortai yra sujungti keltuvų ir trasų sistema, tad sniego autobusiukais dažnai tenka naudotis ir slidinėjant trasomis tarp kurortų.
  Nepaisant to Kicbiuelio regiono kurortai yra populiarūs, kad net retkarčiais prie jų keltuvų susidaro ilgokos eilės (ypač savaitgaliais). Rajono papėdėse veikia kelios slidinėjimo mokyklos, kuriose dirba patyrę instruktoriai. 2 val. užsiėminų kainuoja 30 ir daugiau eurų, o slidinėjimo trasos, besimokantiems slidinėti yra nemokamos.
  Pats Kicbiuelio kaimelis buvo įkurtas dar XIII amžiuje, tad atvykusiuosius jis žavi ne tik supančiomis snieguotų kalnų trasomis, bet ir šviesiais viduramžių namais, spalvingomis, gyvomis ir stilingomis kavinėmis ar net viešbučiais įsikūrusiais tiesiog senovinėse pilyse. Mieste yra be galo didelė apgyvendinimo įvairovė: nuo prašmatnių 5* viešbučių iki pigių mažų trobelių ir hostelių, o vienu metu kurortas gali priimti virš 7200 svečių atvykusių iš įvairių šalių.
  Jame gausu ir prabangių restoranų, kazino, yra ir didelis poilsio centras su fitneso sale, baseinu bei sauna. Naktinis miestelio gyvenimas yra tiesiog pašėlęs. Čia koncertuoja įvairios pasaulinio garso grupės, vyksta festivaliai, šokiai…
  Svetainė: www.kitzbuehel.com

 • Kirchbergas (Kirchberg) – šiek tiek mažesnis ir truputi ramesnis kurortas už rajono centrą – Kicbiuelį. Tačiau įsikūręs tarp pastarojo ir Vestendorfo (Westendorf), Kirchbergas yra ne mažiau jaukus ir gyvas. Ir už tai yra labai mėgiamas vokiečių ir danų turistų.
  Kurorte yra įsikūrusi slidinėjimo mokykla, kurioje dirba daugiau nei 180 profesionalių instruktorių, gidų, pramogų organizatorių… Kalno papėdėje Kirchbergas turi du modernius keltuvus, kurie pakelia slidininkus į Kicbiuelio slidinėjimo zoną, o taip pat jungia su Reito (Reith) ir Auračo (Aurach) kurortais. Be to Kirchbergas turi ir savo slidinėjimo zoną Gaisbergo kalno papėdėje. Ji nėra sujungta su jokiomis kitomis zonomis ir šioje papėdėje dažniausiai treniruojasi slidinėjimo pradinukai.
  Kirchbergo apylinkės yra tikras prieglobstis tiems, kurie nori išvengti Kicbiuhelio eilių prie keltuvų ir pageidauja bent šiek tiek ramybės.
  Svetainė: www.kirchberg.at

 • Jochbergo (Jochberg) – žavus, mažas miestelis, su 1544 gyventojų, puikiai išlaikiusiais Tirolietiškas tradicijas.  Įsikūręs Kicbiuelio Alpių papėdėje, 923m. aukštyje virš jūros lygio, priklauso Kicbiuelio slidinėjimo zonai, nors tiesiogiai su ja keltuvų tinklu nėra sujungtas. Tačiau Jochbergas turi tiesioginį priėjimą prie 24 atskirų nusileidimo trasų aptarnaujamų net 16 skirtingų keltuvų.
  Tai ideali vieta slidininkams ieškantiems ramybės, jaukumo ir viliojančių kainų.
  Svetainė: www.jochberg.com

 • Pas Turnas (Paß Thurn) – 1274m. aukštyje sujungiantis Tirolio Kicbiuelį ir Zacburgo Mitersilį – pradžiugins Jus aukštesniais ir ramesniais slidinėjimo plotais.

 • Ašau (Aschau) – mažas, tylus, svetingas miestelis įsikūręs 567m. aukštyje. Jis yra visai netoli kito garsaus slidinėjimo kurorto Mairhofeno (Mayrhofen) nuostabiame Zilertalio (Zillertal) slėnyje. Ašau – tai ideali vieta slidininkams vakare pageidaujantiems ramybės, o dieną įvairesnių aktyvaus sporto pramogų.

 • Holersbachas (Hollersbach) – slidinėjimo rajonas įsitaisęs tiesiai ant Tirolio ir Zalcburgo regiono sienos. Todėl iš čia galite pakliūti ne tik į Kico, bet ir į Ziler slėnio (Ziller valley) slidinėjimo regioną. Aštuonvietė gondola Jus lengvai ir greitai tiesiai iš Holersbacho užkels į viršų, kurioje atsivers puikiausios regiono slidinėjimo trasos.

Slidinėjimo abonementų kainos Kicbiuelio – Kirchmergo – Jochbergp – Pass Thurno – Ašau – Holersbachp slidinėjimo regionui.

Dienos Sezono metu Ne sezono metu
Suaugusiam Jaunuoliui (1991-1993) Vaikui (1994-2003) Suaugusiam Vaikui (1994-2003) Jaunuoliui (1991-1993)
2 78,50 € 63,00 € 39,50 € 78,50 € 39,50 € 63,00 €
3 112,00 € 89,00 € 56,00 € 112,00 € 56,00 € 89,50 €
5 194,00 € 155,00 € 97,00 € 165,50 € 82,70 € 132,40 €
6 224,00 € 179,00 € 112 € 187,30 € 93,70 € 150,00 €
7 245,00 € 196,00 € 123 € 205,60 € 102,80 € 164,60 €

Vaikai gimę 2004 m. ir vėliau slidinėja nemokamai.

Pastaba 1
: slidinėjimo abonentas išduodamas sumokėjus 2 eurų užstatą, kuris grąžinamas išvykstant. Jį galite užsisakyti internetu: www.bergbahn-kitzbuehel.at

Pastaba 2: šio slidinėjimo abonento nepainiokite su Kicbiuelio Alpių slidinėjimo abonentu („Kitzbüheler Alpen AllStarCard”), kuris suteikia leidimą čiuožinėti daugiau nei trisdešimtyje šio regiono slidinėjimo trasų sujungtų keltuvais arba sniego autobusiukais ir kurių bendras ilgis sudaro virš 680 km. Minėtas abonementas aprėpia net 7 slidinėjimo regionus:  Kicbiuelio(Kitzbühel), SkiWelt Wilder Kaiser-Brixentalio, Šnyvinkelio (Schneewinkel), Hochtal Wildschönau, Alpbachtalio, Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogango, Zell am See – Kaprun‘o (įskaitant Kitzsteinhorną 3,203 m). Plačiau apie „Kitzbüheler Alpen AllStarCard” galima pasiskaityti: www.kitzalps.com

Susisiekimas

Kiciubelio slidinėjimo kurortai yra nesudėtingai pasiekiami įvairiomis transporto priemonėmis. Trys artimiausi oro uostai yra Insbruke (80km), Miunchene (120km) ir Zalcburge (~2 val. kelio). Tarp šių miestų ir kurortų yra išvystytas traukinių tinklas.

Atvykimas traukiniu iš Miuncheno oro uosto: patogiausia metro nuvykti iki centrinės traukinių stoties (kryptis į Hauptbanhofą (Hauptbahnhof) arba Ostbanhofą (Ostbahnhof)). Šios kelionės trukmė ~45 min. Tuomet iš pagrindinės Miuncheno stoties sėskite į traukinį vykstantį į Kicbiuelį ar Vorglą (Worgl). Visos kelionės trukmė tarp 2.5 ir 3.5 val. Bilieto kaina ~50 eurų (pavyks šiek tiek sutaupyti, jei jį įsigysite oro uoste).

Atvykimas traukiniu iš Insbruko: sėskite į traukinį vykstantį į Kicbiuelį ar Vorglą (tarp Kicbiuelio ir Vorglo kas valandą kursuoja traukinys). Visa kelionė truks tarp 1.5 ir 2.5 val.

Vykstant automobiliu galioja tos pačios taisyklės ir pastabos kaip ir vykstant į Arlbergo slidinėjimo regioną: įsitikinkite, kat turite pilną žiemos įrangą; kai kurie keliai žiemos laiku būna uždaryti; nepamirškite, kad Austrijos keliai yra mokami ir yra reikalinga vinjetė; maksimalus leistinas greitis greitkeliuose yra 130km/h, pagrindiniuose keliuose – 100 km/h ir miestuose – 50km/h. Leistinos promilės – 0,5. Diržus segėti privaloma ir sėdintiems priekyje, ir gale.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *