Maršruto tipas: stačios pajūrio kalvos
Kelio tipas:
žiedinis (t.y. grįžtate į tą patį tašką iš kurio pradėjote kelią).
Artimiausias miestas: Bušmilis (Bushmills) už 0,62 kilometrų.
Atvykimas:
a) automobiliu: nuo Bušmilio ir Balikastlo (Ballycastle) miestų – aiškiai suženklintu B146 keliu. Šalia „Milžinų kelio“ lankytojų centro yra mašinų stovėjimo aikštelė. Kaina – £5;
b) autobusu: tarp Bushmillio ir Carrik-a-Rede vasaros sezonu keleivius transportuoja 376 autobusas. Arba išstisus metus, žiediniu maršrutu kursuoja 252 autobusas iš Belfasto per Antrimo grafystės Glensą. Abu sustoja stotelėje prie Milžnų kelio.


Milžinų kelias garsus stačiomis poligoninėmis pajūrio uolomis susiformavusiomis prieš 60 milijonų metų. Plačiau apie jį galite pasiskaityti: apie „Milžinų kelią”.

MARŠRUTAS

Kelionė prasideda nuo lankytojų centro. Eikite stačiu šlaitu besileidžiančiu takeliu tiesiai iki vietovės pavadintos Stukanais (Stookans). Dar kitaip vietiniai ją vadina „Vėjuota anga“ (Windy gap), kadangi šioje vietoje keliautojus pasitinka retkarčiais stiprūs Atlantiniai vėjo gūsiai. Tęskite kelionę, tuo pačiu keliu, tik turėkite omeny, kad juo taip pat kursuoja turistiniai maršrutiniai autobusai, todėl šiame kelyje būkite budrūs.


Netrukus išvysite pirmąsias šešiakampes „Milžinų kelio“ uolas. Milžinų kelią sudaro 3 iškišuliai:
1. Mažasis kelias – pirmasis pasitinkantis atvykusį lankytoją
2. Vidurinysis kelias (geriau žinomas pavadinimu – „Medaus korys“). Jį sudaro įspūdingai taisyklingi šešiakampiai dariniai
3. Didysis kelias.

Šioje vietovėje yra suteikti vaizduotę žadinantys vietovardžiai. Pvz. „norų kėdė“, „norų šulinys“, „milžino vartai“ (visi susiję su garsiojo milžino Fino Makūlo legendomis).

Didelė dalis turistų turi šiai vietovei paskirtą ribotą laiką, todėl retas nuklysta toliau akmeninių stulpų. Bet įveikus „Milžino vartus“ (Giant‘s gate) ir pratęsus kelionę į Port Noffer milžino įlanką, išvysite egzistuojantį visai kitokį pasaulį. Čia – nežymiai švelnesnės oro sąlygos ir turiningesnės pajūrio pievos bei samanojai. Atkreipkite dėmesį į jūrų astras, geltonuosius irisus ir kitus augalus. Pievų kalviukai, žiogai ir paukščiai giesmininkai čia sutinkami vasaros metu, o aukštai ant uolų peri šiauriniai audrapaukščiai ir pavieniai krankliai.

Praėję vietovę „Milžino batas“ (Giant’s Boot), pakilkite šlaitu prie objekto panašaus į milžiniškus vargonus. Nuo jų uolėtas takelis tęsiasi dar 364 metrų link kyšulio, kuriame yra įrengta apžvalgos aikštelė, žvelgianti į įspūdingai pavadintą vietovę – „Amfiteatrą“. Iš čia pažvelkite apačion į „Milžino arfą“ ir akis – visa vietovė lyg ant delno.


Po 1994 metų akivaizdžios uolų griūties, saugumo sumetimais tolimesnis uolų takas yra uždarytas. Grįžkite prie „vargonų“. Bet vietoj to, kad grįžti tuo pačiu, jau nukeliautu keliu, lipkite stačiu taku uolomis su daugybe laiptų. Šis 162 laiptų takelis, žinomas pavadinimu – „kerdžiaus takas“. Jis atves Jus į uolos viršūnę ir prie „Šiaurinio Antrimo Uolų tako“. Viršuje, pasukite dešinėn ir už 800 metrų vėl atsidursite savo kelionės pradiniame taške – prie lankytojų centro ir mašinų stovėjimo aikštelės.

„Kelio viešbutyje“ galite papietauti. Pagrindinis patiekalas –  „Fino Makūlo kepsnys“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *