Mėlynoji grota (Modra spilja) – unikalus natūralios gamtos stebuklas Balūno uoloje, kuri yra rytinėje Biševo salos pusėje, Kroatijoje. Kroatų žvejai apie „Mėlynąją grotą” žinojo nuo senų laikų, bet patekti į šią vietą buvo įmanoma tik praneriant pro mažą uolos angą, buvusią Adrijos jūroje. Lengviau patekti į grotą pasidarė 1884 metais, dinamitu išsprogdinus uolas.


Pro povandeninę uolos angą skverbiasi saulės spinduliai, kurie vandeny lūžta atsimušę į balto kalkakmenio dugną ir pasklinda po krištolinio skaidrumo vandenį, mėlynai nuspalvindami visą uolos vidų, o vandenyje  esančius daiktus – magiška sidabrine spalva.

Mėlynoji grota gražiausiai atrodo saulėtą dieną tarp 11 ir 12 val. Patariama atvykti labai labai ankstyvą rytą, kad galėtumėte pasinerti į jos vandenis ir patirti kažką tikrai ypatingo ir nepaprasto. Vanduo ant Jūsų odos atrodys lyg mėlyni vandeniniai dažai. Nerealūs ir nuostabūs išgyvenimai. Išaušus ir, pradėjus masiškai plūsti turistams su valtimis arba baidarėmis, maudynės mėlynojoje grotoje draudžiamos, siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų.


Atvykimas į Biševo salą

Didžioji dalis turistų į Mėlynąją grotą  vyksta valtimis arba baidarėmis savarankiškai, organizuotomis ekskursijomis (100-140 Kunų) arba vandens taksi (25 Kunos) atplaukia iš gretimos Vis salos Komiža kaimelio. Kelionės trukmė nuo Komižos iki Biševo ~ 40 min. Įėjimas į grotą kainuoja 20 Kunų.


Kaip pasiekti Vis salą?

Iš Splito į Vis salą reguliariai kursuoja kroatų keltų kompanijos Jadrolinija keltai. Bilietus galima įsigyti internetu. Svetainė: https://www1.jadrolinija.hr. Šiais keltais keliami keleiviai, ir mašinos.

Keleiviai iš Splito į Hvar, o po to į Vis salas gali plaukti greituoju katamaranu.


Jei į Vis salą atvyksite ne savo transporto priemone, Jums reikės susirasti autobusą, kuriuo galėtumėte patekti į kitame salos gale esantį Komižos žvejų kaimelį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *