Maršruto ilgis: 24 km
Trukmė: ~ 3 val.


Rėkyva – ežeras šiaurės Lietuvoje, Šiaulių miesto savivaldybėje, apie 7 km į pietus nuo Šiaulių miesto centro.

Rėkyvos ežeras – didžiausias Lietuvoje vandenskyrinis ir vienintelis tokio dydžio aukštapelkinis ežeras. Jo plotas – 11,8 km²; maitinančio baseino plotas – 7,3 km²; didžiausias gylis – 4,8 m, vidutinis – 2,0 m. Ežeras neturi intakų, tačiau turi du dirbtinai reguliuojamus ištakus. Rėkyvos ežeras yra svarbus šiais požiūriais: aplinkosaugos – jo aplinkoje yra saugomos teritorijos ir vertingos buveinės; rekreaciniu – yra svarbi Šiaulių miesto bei aplinkinių gyventojų poilsio vieta; vandentvarkos – telkšo regione, stokojančiame kokybiškų vandens telkinių.

Šiandien Rėkyvos vardas neatsiejamas nuo Šiaulių miesto – vasarą čia suplaukia minios miesto bei apylinkių gyventojų, čia tradiciškai švenčiamos Joninės, vandens šventės.

Žemi, neapaugę miškais ežero krantai, didelis ežero plotas – būtent todėl Rėkyva yra mėgstamiausia šiauliečių bei apylinkinių rajonų gyventojų buriavimo bei burlenčių sporto vieta. Sportininkai ežerą lanko ne tik vasaros metu, bet ir žiema. Visas pasaulis pripažįsta, kad ledrogių sportui Rėkyvoje yra idealios sąlygos.

Tokių ežerų Europoje vos vienas kitas: puikus privažiavimas, garantuotas optimalus ledo ir sniego storis, lygus ledas. Panašiai kalbama ir apie buriavimo sąlygas. Rėkyvos ežeras turi priešvėjinį krantą, nėra gilus ir iš visų pusių apsuptas medžiais.

Kviečiame dviračiais nuvykti prie Rėkyvos ežero!

Informacijos šaltinis: Šiaulių turizmo informacijos centras
Nuotraukos: MyTrips.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *