Venecijos paplūdimys Kalifornijos pakrantėje yra neįtikėtina vieta, kasmet pritraukianti milijonus vietinių lankytojų ir keliautojų iš viso pasaulio.


Venecijos rajonas, įsikūręs šalia Los Andželo miesto, nuo seno garsėja kanalais, paplūdimiais ir judriu bei labai miestelėnų ir poilsiautojų mėgiamu pėsčiųjų taku, nusidriekusiu palei vandenyną. Čia gausu prabangiausių parduotuvių, jaukių restoranų, šauniausių pramogų ir poilsio parkų.


Bet už vis labiausiai Venecijos paplūdimio ruožas garsėja laisva atmosfera ir iki šiol yra visokiausių keistuolių, menininkų, muzikantų, žonglierių, akrobatų, mimų, komikų, magų ir visų kitokiausių gatvės atlikėjų rojumi. Venecijos paplūdimys – tai lyg virtualus karnavalas, kuriame linksmybės nenutrūksta ištisus metus, o įėjimas į jį yra nemokams. Venecijos paplūdimys – tai vieta, kur kiekvienas gali būti savimi ir turistus viliojantis nežabotos asmenybės laisvės idėja.


Venecijos kurortas buvo pavadintas dėl kanalų, kuriuos įkvėpė jų pirmtakas stovintis Italijoje. Tiek Italijos Venecijos kanalai, tiek Amerikos – dabar yra nuostabaus masto turistinė įdomybė, o JAV kanalus, ramstantys ir visiškai atkurti bei rekonstruoti namai, atrodo lyg nuostabi scena iš atviruko.


Trumpa istorija

Amerikos Veneciją 1905metais įkūrė tabako pramonės magnatas Abbot Kinney. Dvidešimto amžiaus pradžioje įrengtas Venecijos paplūdimys, vietinius traukęs dėl panašumo į pirmtaką, dabar gerokai nustebintų įkūrėjus. Pradžioje, tai turėjo būti itališkojo miesto kanalų kopija, įsitaisiusi už 14 kilomentrų nuo Los Andželo miesto, Santa Monikos pašonėje. Deja, vos keli pirminiai kanalai tėra išlikę iki mūsų dienų. Bet galiausiai Amerikos Venecija peraugo į unikalią ir į nieką kitą nepanašią, pašėlusią atrakciją.


Ką būtina pamatyti?

Venecijos paplūdimį sudaro kelios atskiros zonos. Tai paplūdimys, gyva promenada, nutįsusi lygiagrečiai paplūdimio, dar kitaip skambiai vadinami: Venecijos paplūdimio medinis pėsčiųjų takas (Venice Beach Boardwalk), Raumenų paplūdimys (Muscle Bech), kuriame gausu treniruoklių ir pramogų zonos. Venecijos paplūdimyje daug tinklinio ir rankinio aikštelių, teniso kortų, riedučių ir šokių aikštelių.


Nutiesti puikiausi dviračių takai, įrengti prekybos stendai. Venecijos paplūdimyje įrengtos krepšinio aikštelės yra išgarsėjusios visoje šalyje, o daug aukšto lygio gatvės bei NBA krepšinio žvaigždžių žaidimo įgūdžius tobulino jose ir galiausiai buvo pastebėtos.


Įdomiausio Venecijos paplūdimio atrakcijos:

Venecijos paplūdimys – tai ypatinga vieta mūsų Žemėje. Būtina pasivaikščioti įžymiuoju Venecijos paplūdimio pėsčiųjų taku. Jo tiesiog negalima praleisti. Vaikštinėdami juo išvysite įdomiausius gatvės atlikėjų pasirodymus, pasigėrėsite menininkų darbais ar šiaip pramogaujančiais žmonėmis. Šalia jo įsikūrę nebrangūs moteliai, restoranai ir parduotuvėlės.


Venecijos paplūdimio riedučių ir riedlenčių aikštelė yra net 5000 kv.m. dydžio ir kol kas, jai pasaulyje analogų nėra, – tai šauniausia vieta šio sporto mėgėjams.


Raumenų paplūdimys yra laikomas vienu iš Venecijos lobių. Kadaise šiame paplūdimyje treniravosi žymiausi kultūristai: Arnoldas Švarcnegeris bei Lu Ferignas. Tai ypatinga vieta, kurioje iki šiol mielai lankosi ir toliau geležinius savo raumenis pumpuoja bei juos viešai demonstruoja geriausi kultūristai.


Šalia Raumenų paplūdimio yra įkurtos gimnastikos ir akrobatikos aikštelės. Paplūdimyje stovi plati siena. Vietiniai menininkai mėgsta ant jos tobulinti savo piešimo techniką ar paišyti grafiti.


Būtina apsilankyti „Kavinėje ant stogo“, kuri žvelgia į Atlanto vandenyną nuo Erwin viešbučio stogo. Tai populiari, aukšto lygio Venecijos paplūdimio kavinė, nuo kurios ypatingai smagu stebėti saulėlydį. Saulėlydžiai Venecijoje yra visada nuostabūs, bet gražiausi būna žiemą.


Kiekvieną dieną saulėlydžio metu Venecijos paplūdimyje prie laužo vyksta „būgnų ratas“ – nuostabi mušamųjų instrumentų fiesta. Prisijunkite prie jos, nes tai puikiausias būdas įspūdingai užbaigti dieną.


Pats Venecijos paplūdimys yra ganėtinai judrus. Krantas – geras ir negilus. Ryte ir vakare, kai pakyla bangos, čia galima išvysti daugybę bangas skrodžiančių banglentininkų.


Geriausias laikas aplankyti Venecijos paplūdimį – vasaros mėnesiais. Tuomet oras būna maloniai šiltas ir paplūdimyje vyksta daug visokio veiksmo.


Iš visų Kalifornijos paplūdimių ir pasaulio garsenybių pamėgtų vietų, Venecijos paplūdimys yra populiariausia vieta. Čia kurį laiką gyveno ir įkvėpimo ieškojo Džulija Roberts, Džordžas Klūnis, Tomas Konvėjus ir „Red Hot Chily Peppers“ muzikantas bei daugelis kitų įžymybių. Ant 17 numeriu pažymėto namo Venecijos alėjoje iki šiol puikuojasi didelis Džimo Morisono atvaizdas, kuris buvo vienas garsiausių vietovės gyventojų.


Venecijos paplūdimys yra vienas svarbiausių Amerikos turistinių objektų. Tad žinokite, kad sezono metu jis gali „plyšti“ nuo žmonių. Sakoma, kad per metus į paplūdimį suplūsta apie 5mln. turistų. Ir pagrįstai, nes Venecijos paplūdimys užburia savo žmonėmis, čia pat grojančiais, piešiančiais, išdarinėjančiais įvairius triukus. Šioje gatvėje laikas sustoja ir kiekvienas pasineria į pramogų pasaulį, kuriame jau gyveno menininkų, palikusių daug savo pėdsakų  ateities kartoms ir dar daugiau gyvena vis dar neatrastų žvaigždžių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *