BAIDARĖMIS ZARASŲ MIESTO EŽERAIS IR NIKAJOS UPE

Nuostabūs tie Zarasai! Jiems nepagailėta išraiškingo kraštovaizdžio, išdailinto miškais ir vandens platybėmis. Miesto svečiams siūlo pažinti gamtinę Zarasų miesto aplinką ir kviečia įveikti  3-4 val. baidarių vandens maršrutą.

Vandens žygį pradėsime 313 ha ploto Zaraso ežero pakrantėje prie įvažiavimo į Didžiąją salą. Čia, iš anksto susitarus su „Digesta”, gali būti parūpintos baidarės.

Pasigrožėję miesto panorama plauksime kairiuoju Zaraso ežero krantu (arčiau miesto) į 32 ha ploto Zarasaičio ežerą. Iš jo įplauksime į Nikajos upę, kuri sužavės vaizdingais savo kraštovaizdžiais.

Pirmoji kliūtis, vandens krioklys, įveikiamas lengvai – kelios dešimtys metrų sausuma ir vėl Nikajos tėkmėje mėgausimės akiai maloniais vaizdais.

Nikaja įplauksime į nedidelį 23 ha ploto Griežto ežerą – jo nendrynuose suradę upės vagą toliau keliausime tikra nepaliestos gamtos karalyste: Nikajos upės vingis keis vingį, krante stebins patrauklūs pelkynai, ąžuolynai, seno akmeninio malūno liekanos…Net neabejojame – stebėtis šiame žygyje tikrai bus kuo! Įplaukę į 102 ha Laukesos ežerą, romantišką, gal net egzotišką žygį baigsime prie Zarasų žemės ūkio mokyklos vandens sporto centro.         

Į žygį galite išsiruošti jau pavasarį, kai Nikaja gausi vandens. Pajuskite bundančios gamtos galią, tapkite jos dalimi, išbandykite save.

Informacijos šaltinis: www.zarasai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *