Barono Empaino rūmai (arabų kalba: Qasr Al Baronas), dar žinomi kaip Hindu rūmai Heliopolyje, Kairo priemiestyje, yra gyvenamasis namas, kurį 1911 metais pastatė belgų kilmės baronas-generolas Eduardas Luizas Džosefas Empainas. Šių rūmų dizainą ir dekoracijas įkvėpė indų šventyklos, ypatingai Orisos / Pietų Indijos. Neįprastus rūmus suprojektavo prancūzų architektas Aleksandras Marcelis, o juos išpuošė Džordžas-Luizas Klaudas.


Baronas Empainas, Belgijos verslininkas, pirmą kartą 1904 metais, dėl strigusių Kairo elektrinio geležinkelio statybų, atvyko į Egiptą ir iškart įsimylėjo jo dykumą. Čia ir įsikūrė. Netrukus, į šiaurės vakarus nuo Kairo, įsigijo 25 kvadratinius kilometrus pigios dykumos žemės ir šioje vietoje įkūrė naują prabangų laisvalaikio miestą – naująjį Heliopolį. Vienas iš pirmų miestą papuošusių pastatų buvo ant aukštos dirbtinės platformos iškelti jo rūmai. Sakoma, kad iš savo namų Empainas pageidavo stebėti Heliopolio miesto pažangą.

Gaila, bet po barono mirties rūmai prarado žavesį. Juos ilgai niokojo Empaino įpėdinių, o taip pat vėlesnių savininkų nesutarimų lavinos bei aplaidumas. Daugelį rūmų interjero dekoracijų išlupo plėšikai, o jų sienos bei freskos buvo sugadintos grafiti piešiniais. Pasakojama, kad paskutiniais metais juose viešpatavo narkotikų prekeiviai ir velnio garbintojai. Prabangūs rūmai galiausiai tapo šikšnosparnių bei benamių šunų prieglobsčiu.


Bet pranešama, kad Egipto vyriausybė neseniai įsigijo šį neįprastą namą ir planuoja jį restauruoti bei įsteigti jame muziejų. Gal artimiausiu metu galėsime jį aplankyti. Tikėkime…


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *