Net savo klestėjimo amžiuje, 60-ųjų viduryje, taip vadinamasis Vyriškas vanduo (Muška voda) iš Kladanj buvo keista ir manieringa atrakcija.

Balkanai, kaip ir daugelis kitų kalnuotų Europos regionų, gali pasigirti gamtinių mineralinių šaltinių gausa. Priklausomai nuo mineralinių medžiagų, vanduo iš daugelio tokių šaltinių gali teikti tam tikros naudos sveikatai, todėl mineralinis vanduo iš įvairiausių vietovių dažnai yra rekomenduojamas kaip potencialiai naudingais preparatas nuo įvairių negalavimų. Štai sakoma, kad vyriškasis Kladanj vanduo iš žemės gelmių, turi gamtinių viagros savybių.


Kladanj yra rytų Bosnijos kaimas, įsikūręs Konjuh kalno šlaituose. Vietinė legenda apie nuostabią vandens galią, buvo sukurta tada, kai garsusis osmanų 17-ojo amžiaus keliautojas ir rašytojas Evlija Čelebis (Evliya Celebi) aprašė Kladanj šaltinį, kaip jaunystės eliksyrą.

1960 metais prie šaltinio buvo pastatytas mažas kalnų kurortas, o šaltinio vanduo – išpilstomas į butelius ir pardavinėjamas. Skirtingai nuo daugumos kitų rūšių mineralinio vandens, kurie buvo parduodami dideliuose 1l buteliuose, šis buvo parduodamas pusės litro kvadratinės formos buteliuose, labiau panašiuose į stipriųjų gėrimų, tikriausiai, taip norint pabrėžti jo „potenciją”. Pagal rinkodaros planą, vanduo buvo pardavinėjamas net su liaudies muzikos įrašais.


Moksliniais tyrimais buvo patvirtintas bendras vandens teigiamas poveikis žmogaus organizmui reguliuojant kraujo spaudimą, cukraus kiekį kraujyje ir žarnyno florą, – tačiau niekada nebuvo nustatytas vandens veiksmingumas impotencijai gydyti. Nepaisant to, vietiniai gyventojai teigia, kad daugiavaikės regiono šeimos – pakankamas vandens magiškų savybių įrodymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *