Viena didžiausių Ekvadoro, Čimborazo (Chimborazo) provincijos turistinių įdomybių yra išvyka traukiniu, – taip vadinamu „vienu sudėtingiausiu geležinkeliu Pasaulyje“, kuris vinguriuoja Velnio nosimi (Nariz del Diablo).


Velnio nosis – tai daugiau nei 300 metrų aukščio kalnas su beveik statmena uolų siena. Joje iškalti ir zigzagais išraizgyti geležinkelio bėgiai yra pakibę virš apačioje tekančios upės tarpeklio. Tad traukiniu leidžiantis nuo Velnio nosies kalno, adrenalino ir nepakartojamų įspūdžių jau spėjo pasisemti ne vienas turistas.

1899 metais pradėtas statyti ir Velnio nosimi vingiuojantis geležinkelis, funkcionuoja ir šiandieną, bei jungia Riobambos miestą su Alausi.


Norintiems išbandyti šią atrakciją verta žinoti, kad traukinys išvyskata iš Riobambos traukinių stoties kiekvieno penktadienio ir šeštadienio rytą, 7 val. Kelionė iki Alausi trunka apie 5 valandas o bilietas kainuoja $11. Ši informacija gali kisti, todėl savo kelionės metu, dėl naujausios informacijos, išvykimo laiko ir kainos pasiskambinkite telefonu: +593 32 960115 (Empresa Nacional de Ferrocarriles del Estado, Riobamba).

Traukiniu gali vykti tik 40 keleivių, todėl vietas geriausia rezervuoti iš anksto.

Kadaise „Velnio nosies“ geležinkelis jungė Riobambą su Durano miestu, Guayas provincijoje. Bet didelė dalis geležinkelio bėgių buvo sunaikinta siaučiant El Ninjo (El Niño). Šiuo metu vietinė Ekvadoro valdžia deda visas pastangas, kad atstatytų gamtos stichijų suardytą geležinkelio dalį ir prailgintų kiekvieno keleivio kelionę šiuo įspūdžių kupinu traukiniu.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *