Los Jameos del Aqua – tai įgriuvęs požeminis lavos tunelis, kuriame gyvena unikalūs šios vietovės gyventojai – aklieji albinosiniai krabai – puikiai prisitaikę egzistuoti visiškoje tamsoje. Jų nesutiksite niekur kitur, tik Lansarotės lavos urvuose.


Požeminiame Los Jameos del Aqua tunelyje taip pat yra įrengtas naktinis klubas su koncertų sale, nuostabus tropinių augalų parkas bei smaragdinio vandens baseinėlis. Tai be galo graži ir įdomi Ispanijos lankytina vieta.

Jameos del Agua arba „Vandens Jameo“ įsikūrusi Lansarotės salos šiaurinėje dalyje ir yra tik mažoji Atlantidos požeminių vulkaninės sistemos tunelių, susiformavusių po Koronos ugnikalnio išsiveržimo prieš maždaug 3 ar 4 tūkstančių metų, dalis. Atlantidos požeminė tunelių sistema apima ir Cueva de los Verdes urvą. Manoma, kad tai yra didžiausia požeminių tunelių sistema Pasaulyje.


Pats žodis „Jameo” apibūdina vulkaninės kilmės urvus, su įgriuvusiu stogu. Šiaurinėje Lansarotės dalyje tokių urvų yra daug. Visi jie išsipuošę nuostabiausiais stalaktitais ir stalagmitais, o kai kuriuose, kaip ir Jameos del Agua, tyvuliuoja dar ir vandens baseinėliai.

Jameos del Agua yra sudarytas iš dviejų dalių: didesniosios – Jameo Grande ir mažesniosios – Jameo Chico. Abi dalis jungia neįgriuvęs lavos tunelis. Jemeo Grandėje, aplink smaragdinį baseiną buvo įrengtas tropinis sodas ir koncertų salė, pasižyminti puikia akustika. Joje yra organizuojami įvairūs koncertai, spektakliai bei festivaliai.

1960 metais ispanų menininkas César Manrique Jameos šioje vietoje taip pat įkūrė naktinį klubą. Kad patekti į jį reikia nusileisti plačiais, vingiuotais laiptais žemyn, kur jus pasitiks,  60-ųjų stiliumi, tunelyje įrengta šokių salė. Šone įrengtas restoranas, kur lankytojai gali papietauti ar atsigaivinti, grožėdamiesi požeminiu Lansarotės salos pasauliu.


Los Jameos del Agua darbo laikas: pirmadieniais – sekmadieniais nuo 9:30 iki 19:00 val. Antradieniais, penktadieniais ir šeštadieniais nuo 19:00 iki 02:00 val. Baras ir restoranas dirba nuo 13:00 iki 15:30 val. ir nuo 20:00 iki 23:30 val.

Adresas: Carretera Orzola, North of Arrieta, Haría, Lanzarote, Las Palmas, Ispanija

One thought on “Los Jameos del Agua”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *