Iškvėpdamas žmogus, iškvepia anglies dvideginį, susikaupusį viduje. Havajų salos Kilauea vulkanas, šiuo atveju, niekuo nesiskiria.


Kilauea – tai aktyviausias Pasaulyje vulkanas. Savo papėdėje jis turi žemės įtrūkimų, kurie spjaudosi karšta magma, ir kuri savo ruožtu sukuria įspūdingą ir judančią ugnies uždangą. Įdomu tai, kad šiai ugnies uždangai sukurti, nereikalinga sprogstamoji ugnikalnio veikla. Ji pakyla dujoms veržiantis pro ugnikalnio angas ir plyšius. Nors tai pakankamai keista, bet visa tai vyksta dėl pačios lavos masės.

Priešingai, nei dažnai įsivaizduojamas vulkanas su stačiais šlaitais, Kilauea ugnikalnis yra beveik plokščias t.y. turi lėkštus šlaitus. Tokie lėkšti Kilauea šlaitai, susiformavo masyviam lavos skysčiui tekant ugnikalnio šlaitais ir jį veikiant galingai traukos jėgai.


Iš havajietiškos kalbos išvertus, Kilauea reiškia „plačiai paplitęs”. Lava čia nuolat plinta veikiama savo svorio jėgos ir paviršiuje suformuodama įtrūkius. Būtent pro šiuos įtrūkius, veikiama lavos spaudimo jėgos, ant Kilauea išnyra pasakiška magmos ugnies uždanga.

Kilauea ugnikalnį rasite Havajų Vulkanų Nacionaliniame parke, Havajų saloje. Parkas veikia 24 valandas per parą, kasdien, ištisus metus. Kilauea lankytojų centras dirba kasdien nuo 7:45 iki 17:00 val. Kaina: $10.00 už transporto priemonę; $5.00 už žmogų.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *